خط ارتباطی مردم با اطلاعات
ساعات کاری مترو اصفهان افزایش یابد
استقبال مردم اصفهان از افتتاح خطوط مترو این شهر به دلیل تسهیل در رفت و آمد شهروندان بسیار خوب بوده است، اما ساعات کاری مترو بهتر است تغییر کند. از مسئولان متروی اصفهان درخواست می‌شود که ساعات پایانی آن را از ۲۱ و ۳۰ دقیقه به ۲۳ و ۳۰ دقیقه افزایش دهند.
محمود بلیغیان ـ اصفهان

همسان‌سازی حقوق‌ها چه زمانی اجرا می‌شود؟
وعده چندساله همسان‌سازی حقوق‌ مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی چه زمانی عملی می‌شود؟ متأسفانه طی این سال‌ها دولت‌ها علیرغم وعده‌های فراوان، بسیاری از مستمری‌بگیران را از حق قانونی‌شان محروم کرده‌اند، امیدوارم دولت محترم باتوجه به مشکلات اقتصادی و حقوق‌های اندک مستمری‌بگیران، هرچه سریع تر به وعده‌های خود عمل و همسان‌سازی حقوق‌ها را اجرا کند.
بازنشسته تأمین اجتماعی

بانک ملت سود سهام عدالت را بپردازد
علیرغم پرداخت سود سهام عدالت به وسیله اکثر بانک‌های عامل، بانک ملت تاکنون سود سهام عدالت سال ۹۶ را واریز نکرده است. از سازمان خصوصی‌سازی تقاضا می‌شود برای رفع مشکل پرداخت سود سهامداران اقدام کنند.
قدرتی ـ متقاضی سود سهام عدالت از تبریز

واقعی کردن نرخ بنزین با هدف تحقق عدالت اقتصادی
مدیریت و سیاست های نادرست در تعیین نرخ بنزین و هدررفت این سرمایه ملی از برنامه‌ریزی‌های اشتباه و جبران‌ناپذیر اقتصادی کشور بوده و قیمت یک بطری کوچک آب معدنی ۲برابر قیمت بنزین در کشورمان است. ارتباط غیرمنطقی و مستقیم افزایش قیمت بنزین با افزایش قیمت کالاها، دولتمردان را برای مقابله با قاچاق سوخت و قیمت واقعی بنزین دچار سرگردانی کرده است. در چنین شرایطی با وجود بیکاری میلیون‌ها جوان جویای کار و وضعیت نابسامان اقتصادی، دولت باید برای برقراری عدالت اقتصادی از طریق واقعی کردن نرخ بنزین اقدام کند.
محمدی از کرج

بی‌نظمی در چاپ آگهی‌‌های دولتی در استان سمنان
ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی طبق قانون موظفند تمامی آگهی‌های دولتی را صرفاً از طریق سامانه‌ جامع رسانه‌ای کشور به نشریات بفرستند، اما برخی اداره‌ها برخلاف این دستورالعمل رأساً به دادن آگهی به روزنامه‌های دلخواه خود مبادرت می‌کنند. همچنین در استان سمنان ادارات به جای آن که هزینه‌های آگهی خود را حداکثر ظرف یک ماه بپردازند، برخی از آن‌ها علیرغم گذشت یک سال هم بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند. چرا ادارات کل فرهنگ و ارشاد به وظایف ذاتی و قانونی خود عمل نمی‌کنند و اجازه می‌‌دهند بی‌نظمی و بی‌قانونی در چاپ آگهی‌های دولتی رواج یابد؟
رضائیان ـ خبرنگار روزنامه اطلاعات در شاهرود

لزوم تأمین روشنایی شبانه روستای حسن آباد
شب‌ها اکثر معابر عمومی روستای حسن آباد تاریک و رفت و‌آمد در آنها برای اهالی روستا خطرناک است. از شرکت برق تقاضا می‌شود نسبت به تأمین روشنایی شبانه روستای حسن آباد اقدام کند.
فواد کاسب

خط ارتباطی:
صدها روستا در کشور به نام حسن آباد وجود دارد و این خواننده محترم باید مشخص می‌کرد که مقصودش کدام روستا در کدام شهر یا استان است.

به زندانیان مهریه بازداشتگاه اوین مساعدت شود
با توجه به خبر آزادی۱۶۰۰ زندانی مهریه،‌ امیدواریم در مورد آزادی زندانیان مهریه در بازداشتگاه اوین هم اقدام شود. شاید بتوان گفت که۹۰ درصد زندانیان مهریه در این بازداشتگاه به دلیل بدهی‌های کمتر از۱۰ میلیون تومان گرفتار شده‌اند و با توجه به این که ما را در حسینیه اوین جمع کرده‌اند تا فرم تقاضای آزادی‌مان را تکمیل کنیم و همچنین با عنایت به این که استعلام از بانک‌ها و ادارات ثبت املاک مشخص می‌کند که توانایی مالی پرداخت مهریه را نداریم، برای آزادی خود از مسئولان محترم قضایی و بازداشتگاه اوین تقاضای مساعدت داریم.
زندانی مهریه بازداشتگاه اوین

خط ویژه دوچرخه‌سواری چه دستاوردی داشته است؟
شهرداری تهران برخی از خیابان‌های تهران را با نصب لوله‌هایی جداسازی کرده و به خط عبور دوچرخه‌سواران اختصاص داده است که باید پرسید علیرغم هزینه قابل توجه آن، کدام دوچرخه‌سواری از این خطوط رفت و آمد می‌کند؟ ضمن آن که با این کار از عرض خیابان‌های شهر هم کاسته شده و رفت و آمد خودروها را مشکل‌تر کرده است.
شهروندی از تهران

افزایش صد در صدی حق بیمه تکمیلی درمان
برای بیمه تکمیلی درمان من و همسرم ۳۹ هزار تومان در ماه از مستمری‌ام کسر می‌شد که امسال به۸۰ هزار تومان رسیده و به عبارت دیگر بیش از۱۰۰ درصد افزایش یافته است. مگر مستمری ما را چند درصد افزایش داده‌اند که حق بیمه تکمیل درمان را ۲ برابر کرده‌اند؟
بازنشسته کشوری از استان گلستان

دروغگویی حتی به عنوان شوخی منع شده است
در برنامه عصر جدید شبکه ۳ سیما به عنوان شوخی با یکدیگر دروغ‌هایی رد و بدل می‌شود، حال آن که از نظر شرعی دروغ گفتن حتی اگر جنبه شوخی داشته باشد، منع شده است و نباید انجام شود، زیرا گمراهی مخاطبان را به همراه می‌آورد.
بیننده برنامه عصر جدید سیما

ای‌کاش مستندساز خدمات مهندس بازرگان را هم می‌دید
کارگردان فیلم مستندی که از صدا‌و‌سیما پخش شد، در مورد مرحوم مهندس مهدی بازرگان متاسفانه نیمه خالی لیوان را دیده است. در سال ۱۳۳۸ همزمان در کنکور دانشکده‌های ادبیات و حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شدم، بیشتر دختران دانشجوی دانشکده ادبیات حجاب نداشتند و وضع پوشش آنان به گونه‌ای بود که من به عنوان یک فرد مذهبی نتوانستم در آنجا ادامه تحصیل بدهم و از اینرو به دانشکده حقوق رفتم که وضع بهتری داشت. در آنجا به دنبال نمازخانه می‌گشتم که متوجه شدم به همت مهندس بازرگان در دانشکده فنی نمازخانه‌ای برپا شده است و آن‌مرحوم در آن مکان، سخنرانی‌های مذهبی دارند. امثال مرحوم مهندس بازرگان ممکن است مثل دیگر انسان‌ها نقاط ضعفی هم داشته باشند، اما دلیل نمی‌شود که خدمات آنان به اسلام و انقلاب نادیده گرفته و مثل آن مستندساز محترم، فقط نیمه خالی لیوان دیده شود.
خواننده روزنامه اطلاعات

ساخت سرویس‌های عمومی در عمق زمین‌های اطراف مترو
سال‌ها قبل شهرداری در مناطق پر رفت و آمد تهران توالت‌های عمومی را در عمق زمین ساخته بود که به وسیله پلکان می‌شد به آنجا رفت و آمد کرد که در ضمن موجب زشتی منظره شهر و خیابان‌ها هم نمی‌شد. به شرکت مترو پیشنهاد می‌شود برای رفع مشکل ساخت سرویس‌های بهداشتی در جوار ایستگاه‌ها از الگوی سرویس‌های بهداشتی در عمق زمین استفاده کنند و برای رفاه مسافران، آن‌ها را بسازد.
مسافر مترو

گاز به قیمت واقعی به پتروشیمی‌ها فروخته شود
۵ یا ۶ شرکت پتروشیمی که در کشور محصولاتی را برای مصارف کود کشاورزی تولید می‌کنند، طی سال‌ها از گاز بسیار ارزان‌قیمت به عنوان خوراک مجتمع‌هایشان استفاده کرده‌اند و حالا علیرغم سود‌های خیلی کلان از این محل، برای افزایش نرخ کود اوره به دولت فشار می‌آورند که جا دارد نه فقط قیمت این محصول افزایش نیابد، بلکه گاز مصرفی پتروشیمی‌ها به نرخ واقعی به آن‌ها فروخته شود.
علیرضا احمدی

این مکان برای ساخت توالت عمومی مناسب نیست
شهرداری‌ کرج قصد دارد بخش کناری پارک شهرداری کرج و نبش خیابان گنجه‌ای که منطقه‌ای مسکونی است و در معرض دید خانواده‌ها قرار دارد، توالت عمومی بسازد که موجب ناراحتی همسایگان پارک می‌‌شود. حال آن‌که شهرداری می‌تواند توالت عمومی را در قسمت مرکزی پارک که منازل ساکنان محل مشرف به آن نیست، بسازد و دور آن هم درختکاری کند تا منظره بدی نداشته باشد.
خانم شهروند از کرج

ذکر خیری از نقاش پیشکسوت خراسان
مقاله یادی از استاد حسین ترمه‌چی، نقاش پیشکسوت خراسان به قلم آقای رضا رفیع در ضمیمه ادب و هنر روزنامه اطلاعات ۲۸ خرداد را خواندم، ای‌کاش این مقاله ۱۱ سال پیش که استاد زنده بود، چاپ می‌شد. حدود ۶۰ سال قبل که از خیابان‌های مشهد می‌گذشتم، تابلوهای زیبایی که آن‌مرحوم برای مغازه‌ها کشیده بود، مرا مبهوت می‌کرد.
مسلمان‌زاده

Email this page

نسخه مناسب چاپ