خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تقاضای جانبازان از بنیاد شهید و امور ایثارگران

با کارت جانبازی می‌توانستیم از دفاتر فروش یا در فرودگاه‌ها بلیت نیم‌بهای هواپیما تهیه کنیم، ولی مدت‌هاست که دیگر این‌کار را انجام نمی‌دهند و می‌گویند به سایتی که برای این منظور درنظر گرفته‌اند، مراجعه کنیم. ولی وقتی مراجعه می‌کنیم قسمت مربوط به جانبازان اصلاً باز نمی‌‌شود. مهم تر از آن ما را زیر پوشش بیمه دی قرار‌ داده‌اند، ولی برای هر مطالبه‌ای که داریم می‌گویند پول نداریم، ضمن اینکه این بیمه طرف قرارداد بسیاری از بیمارستان‌ها و پزشکان نیست. از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌خواهیم نسبت به این مسائل پاسخگو باشند.

عباس قرین ـ جانباز۷۰ درصد

شهرداری منطقه ۹ مشکل اهالی را حل کند

بن‌بست «سرچمی» منشعب از خیابان دکتر هوشیار، خیابان آزادی حتی ماهانه یکبار هم از طرف رفتگران شهرداری نظافت نمی‌شود و زباله‌ها در این بن‌بست باقی می‌ماند. در انتهای این بن‌بست نیز یک میدان کوچک وجود دارد که با کمی رسیدگی می‌تواند بسیار زیبا شود، ولی متأسفانه سطل آشغالی آنجا گذاشته‌اند و این میدان مملو از زباله شده است و بوی نامطبوع آن به همراه ظاهر ناخوشایندش برای ساکنان اطراف آزاردهنده است. از شهرداری منطقه ۹ می‌خواهیم به این بن‌بست و اهالی آن عنایتی داشته باشند.

از اهالی محل

مشکل پرداخت الکترونیکی عوارض بزرگراه

خانم‌هایی هستیم که بیشتر جمعه‌ها به‌وسیله خودرو شخصی به مسجد مقدس جمکران می‌رویم، پرداخت الکترونیکی عوارض بزرگراهی برای ما که بانوان سالمندی هستیم مشکل است و هر بار هم که نمی‌توانیم از سایر رانندگان خواهش می کنیم عوارض بزرگراهی خودروی ما را الکترونیکی بپردازند. بهتر است شماره حسابی اعلام کنند تا قبل از عبور از عوارض بزرگراه هزینه آن را واریز کنیم یا در یکی از باجه‌ها بتوانیم عوارض را نقد بپردازیم.

از زائران جمکران

لزوم آزاد‌سازی حریم قانونی دریای خزر

بر اثر ساخت و سازهای بی‌رویه در سواحل دریای خزر از سوی بعضی از افراد و سازمان‌های دولتی، در عمل حریم این ساحل زیبا به صورت غیرقانونی اشغال شده و راه‌های ورودی به آن، کاهش چشمگیری یافته است. ضرورت دارد مسئولان ذی‌ربط حریم قانونی ساحل دریای خزر را کاملاً معلوم و مشخص کنند و با تخریب ویلاهایی که در حریم دریا ساخته شده‌اند، در اسرع‌وقت این حریم را برای استفاده مردم آزاد سازند.

هموطن

مستمری ما با تأخیر پرداخت می‌شود

خانم‌های بازنشسته شرکت مخابرات ایران می‌توانستند ۳ روز در هفته از امکانات باشگاه پیام و استخر آن استفاده کنند که متاسفانه به ۲ روز در هفته کاهش یافته است. از سوی دیگر هنوز ۴۰۰ هزار تومانی که به حساب مستمری‌ بازنشستگان کشوری واریز شده، به ما پرداخت نشده است و حقوق‌های‌ما هم که تا بیست و هفتم هر ماه پرداخت می‌شد، چند روز پس از ماه بعد پرداخت می‌شود که مشکل‌ساز است.

خانم بازنشسته شرکت مخابرات

پلیس با پلاک‌های ناخوانای خودروها برخورد کند

بعضی از رانندگان خودروهای شخصی در مناطقی مانند خاک‌سفید و خیابان سراج در شرق تهران پلاک خودروهایشان را چنان کثیف می‌کنند که شماره‌هایشان حتی شب هنگام و با تابیدن نور دیگر خودروها هم خوانده نمی‌شود. از پلیس راهنمایی و رانندگی انتظار می‌رود با رانندگان متخلف برخورد کنند.

شهروندی از تهران‌پارس

طرح جدید ترافیک و مسافربر‌های شخصی

زمانی می‌گفتند که هیچ شهری درجهان کیفیت آب تهران و هوای اردیبهشت و آبان‌ماه این شهر را ندارد، اما در دهه‌های اخیر آنقدر در تهران تراکم فروش شده است و برج‌هایی را ساخته‌اند که آب و هوایش به وضع اسفناک امروز درآمده است. در چنین شرایطی شهرداری دگربار به فکر کنترل ترافیک شهر با هدف بهبود هوای تهران از طریق اجرای طرح جدید محدوده ترافیک برآمده است، اما با حذف طرح زوج و فرد و محدودیت‌های جدید ترافیکی، کسانی که با خودروهایشان به مسافربری می‌پردازند تا خود و خانواده‌‌هایشان امرار معاش کنند، عوارض بالای ورود به محدوده ترافیک را چگونه می‌توانند بپردازند؟

تلفن به خط ارتباطی

نقش ایران در جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر به اروپا

وزیر امور خارجه کشورمان به درستی گفته است که آمریکا و برخی از کشورهای غربی مسئول اختلال در مبارزه با مواد‌مخدر هستند. حال که این‌طور است، ایران نباید اجازه دهد نیروهای مرزبانی و انتظامی کشورمان جان‌های شیرین خود را به خطر بیندازند تا از ترانزیت مواد مخدر به اروپا جلوگیری شود. اگر تلاش ایران نباشد، معلوم نیست که اعتیاد به مواد مخدر در اروپا تا چه اندازه افزایش می‌یابد؟

هموطن

حقوق فرزندم را از ۹ ماه قبل نپرداخته‌اند

پسرم دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مکانیک سیالات است که در یک شرکت خصوصی مرتبط با وزارت نیرو و صنعت آب فعالیت می‌کند. حقوق او را از ۹ ماه پیش نپرداخته‌اند و وقتی همکاران او که بعضی‌هایشان متأهل و دارای همسر و فرزند هستند اعتراض می‌کنند، شرکت پیمانکاری آن‌ها می‌گوید متاسفانه وزارت نیرو مطالبات ما را نپرداخته ‌است، تا ما هم حقوق‌های شما را بپردازیم. چه کسی مسئول حل مشکل فرزند من و امثال او است؟

یک پدر از تهران

ترفند جدید برای کلاهبرداری از رانندگان

فرد ناشناسی با منزل من تلفنی تماس گرفت و مدعی شد که با خودرو‌‌ام به ماشین ۲ میلیارد تومانی او زده‌ام و آینه آن را که ۵ تا ۶ میلیون تومان قیمت داشته است، شکسته‌ام و تهدید کرد که شماره پلاک خودروی مرا دارد و علیه من شکایت می‌کند. چندی بعد کلانتری مرا احضار کرد اما نه از شاکی در آنجا خبری بود و نه از خودروی او، با این حال کلانتری اعلام کرد که تا مراجعه شاکی خودرو‌ام توقیف می‌شود و یا باید به مرجع قضایی مراجعه کنم. از آن به بعد فرد ناشناس نه حاضر می‌شود در کلانتری حاضر شود و نه رضایت می‌دهد، بلکه همچنان تهدید می‌کند که اگر ۵ میلیون تومان پول آینه خودرو‌اش را ندهم، شکایت خود را پس نمی‌گیرد. لطفاً پیام مرا چاپ کنید تا هم در مورد این شیوه جدید کلاهبرداری به مردم اطلاع‌رسانی شود و هم نیروی انتظامی با این قبیل خلافکاران برخورد کند.

سیدحسین زرین

رفتار نادرست با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران

برخی از کارکنان سازمان تأمین اجتماعی در اهواز با مراجعان و ازجمله خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران برخورد خوب و مناسبی ندارند و با آنان همکاری‌های لازم را انجام نمی‌دهند، غافل از آن که امام راحل فرموده‌اند خانواده‌های شهدا چشم و چراغ کشور هستند.

جانباز دوران دفاع مقدس ـ اهواز

حقوق‌های نجومی خلاف دین و عدالت اجتماعی است

معتقدم مدیرانی که به دریافت حقوق‌های نجومی رضایت می‌دهند، بخصوص در شرایط اقتصادی و معیشتی مردم، بر خلاف اعتقادات مذهبی و عدالت اجتماعی مورد نظر انقلاب اسلامی عمل می‌‌کنند و باید دین و وجدان خود را داور قرار دهند و بر این اساس از دریافت حقوق‌های نجومی بپرهیزند.

حسن‌زاده

راهکارهای فرهنگی مؤثرتر است

به نظر من برخوردهای قهرآمیز با موضوع بدحجابی مشکلی را حل نخواهد کرد و در نهایت بجز به زحمت‌افتادن مأموران زحمتکش نیروی انتظامی نتیجه‌ای نخواهد داشت، کما این‌که در سال‌های گذشته نیز چنین برخوردهایی با ویدئو و دیش‌های ماهواره‌ای به نتایج مورد نظر نرسید. به‌طور کلی هیچ دولتی در جهان قادر نیست رفتار تک‌تک و یا جمعی از آحاد مردم را کنترل کند و به نظر می‌رسد راهکارهای فرهنگی در مبارزه با بدحجابی مؤثرتر است.

تلفن به خط ارتباطی

اجرای طرح زوج و فرد در سطح شهر مطلوبتر است

اگر به جای طرح فعلی ترافیک طرح زوج و فرد پلاک خودروها در تمامی سطح شهر تهران و از در منازل شهروندان به اجرا درمی‌آمد، نتایج بهتری خواهد داشت. این کار ساده‌تر از دیگر طرح‌ها قابلیت اجرایی دارد و به اجرای عدالت کمک بیشتری می‌کند.

شهروندی از تهران

Email this page

نسخه مناسب چاپ