خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تقاضا از شرکت واحد اتوبوسرانی

اتوبوس‌های میدان رسالت ـ میدان ونک سال‌ها قبل از بزرگراه شهید حقانی عبور می‌کرد که کارکنان بانک مرکزی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، روزنامه اطلاعات و بسیاری از دیگر سازمان‌ها می‌توانستند از آن‌ها استفاده کنند، اما با تغییر مسیر این اتوبوس‌ها به مقابل مصلای تهران، مسافران با مشکلاتی مواجه شده‌اند که برای کمک به آنان ضرورت دارد اتوبوس‌های شرکت واحد بار دیگر از بزرگراه شهید حقانی عبور کنند.

مرندی ـ مسافر شرکت واحد

آیا زندان اوین واقعاً یک هتل است؟

در قسمتی از سریال «گاندو» هنگام انتقال متهم به زندان، از بازداشتگاه اوین به عنوان هتل یاد شد! متأسفانه این قبیل صحبت‌ها و شایعات باعث می‌شود که شاکیان و خانواده‌های زندانیان اوین تصور کنند که واقعاً ما در هتل زندگی می‌کنیم. البته اصطلاح هتل برای زندانیان مفاسد اقتصادی که از بهترین امکانات رفاهی با هزینه شخصی برخوردارند، شاید صدق کند، امّا دیگر زندانیان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند که امیدواریم حل شود.

مددجوی زندان اوین

لزوم حل مشکل آب روستای «دو ستلات» سیاهکل

آب لوله‌کشی روستای «دو ستلات» از توابع بخش سیاهکل و در حاشیه سد «سنگر» استان گیلان در طول شبانه‌روز چند بار قطع می‌شود و در گرمای تابستان ساکنان روستا را متحمل مشکلاتی می‌کند، ضمن آن‌که کیفیت و بهداشت آب لوله‌کشی روستا هم مطلوب نیست. از مسئولان شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان تقاضای حل مشکل را داریم.

از اهالی روستای دوستلات سیاهکل

ترامپ هیچ مذاکره‌ای را واقعی نمی‌داند

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا گفته است که این کشور به دنبال مذاکرات واقعی با ایران است، از او باید پرسید وقتی مذاکرات ایران با ۵ کشور جهان و امضای آن از سوی کشورهای یاد شده و تأیید سازمان ملل مذاکرات واقعی نبوده است پس مذاکرات واقعی چگونه می‌تواند باشد؟ آیا ترامپ که از تصمیم و امضای رسمی برجام توسط کشور خود و ۴ کشور دیگر جهان کنار کشیده است، برای تکرار این مذاکرات قابلیت دارد؟ کسی که مذاکرات برجام را غیرواقعی می‌‌داند، مطمئناً در دیگر مذاکرات آینده هم چنین رفتاری خواهد داشت.

حبیب محمدقلی‌ها ـ اسلامشهر

وزارت امور خارجه اقدام کند

بخش انگلیسی زبان شبکه رادیو‌ تلویزیون فرانسوی «فرانس۲۴» زمان پخش خبرهای مربوط به حوزه خلیج فارس، متأسفانه نام مجعول آن را زیر خبرهایش می‌‌نویسد. از وزارت امور خارجه کشورمان انتظار می‌رود که برای اعتراض و پیگیری تخلف این شبکه رادیو تلویزیونی خارجی اقدام کنند.

هموطن

سامانه ۱۲۹ قوه قضائیه پاسخگو نیست

علیرغم اعلام سامانه ۱۲۹ تحت عنوان مرکز ارتباطات مردمی قوة قضائیه، اعداد ۱ و ۲ این تلفن گویا که مربوط به تماس با مشاوران حقوقی و محاسبه مهریه است؛ پاسخگو نیست. از مسئولان محترم قوه?قضائیه تقاضا می‌شود برای تسریع در حل مسائل و مشکلات حقوقی مردم و جلوگیری از ازدحام پرونده‌های بلاتکلیف، پیگیر معضل خطوط تلفنی مرکز ارتباطات مردمی باشند.

احمدزاده

خط ارتباطی:

بهتر بود این خواننده محترم روز و ساعت پاسخگو نبودن مرکز ارتباطات را هم بیان می‌کرد، زیرا در چند نوبت که با آنجا تماس گرفتیم؛ پس از راهنمایی‌های لازم تلفن گویا کارشناسان برای پاسخگویی به مراجعان آماده بودند.

مخالفت خود با سلاح‌های هسته‌ای را به آگاهی جهانیان برسانیم

به منظور مقابله با تحریم‌های غیر منصفانه و ظالمانه آمریکا و نشان دادن حسن نیت و اخلاق بشر دوستانه مسئولان کشور عزیزمان که مخالف سرسخت ساخت سلاح‌های هسته‌ای هستند، بهتر است از طریق مذاکره با کشورهای اروپایی و سازمان ملل و ارسال پیام‌های رسمی به آن‌ها در مورد مبرا بودن ایران از سلاح‌های هسته‌ای با نیت پلید و خصمانه دولت ترامپ مقابله کنیم. با این رویکرد شاید از شر رفتارهای نامعقول و تحریم‌های اقتصادی ناروای دشمن خبیث رهایی یابیم.

تلفن به خط ارتباطی

خیابان‌های اطراف بوستان ولایت به سرعتکاه نیاز دارد

خیابان‌های اطراف بوستان ولایت فاقد سرعتکاه و خط‌کشی عابر پیاده است و به دلیل سرعت بالای خودروها در این محدوده و نبود امکانات ایمنی برای رهگذران و اهالی منطقه متأسفانه خطر تصادف برای آنان زیاد است. از شهرداری منطقه ۱۹ درخواست می‌شود که نسبت به نصب سرعتکاه و ساخت پل عابر پیاده در این محدوده اقدام کنند.

از ساکنان اطراف بوستان ولایت

قوانین شورای پول و اعتبار مانع خانه‌دار شدن است!

برای دریافت وام مسکن هر بار شاهد قوانین و دستورات جدید بانک مسکن هستیم و مسئولان بانک‌هم می‌گویند که تمامی قوانین وام طبق مصوبه شورای پول و اعتبار اجرا می‌شود. از مسئولان ذی‌ربط درخواست می‌شود برای رفع مشکلات وام‌گیرندگان مسکن و خانه‌دار شدن مستاجران ابتدا به بررسی و لغو برخی از قوانین و مصوبه‌های شورای پول و اعتبار بپردازند.

متقاضی وام بانک مسکن

غذا‌های مناسب فصل آموزش داده شود

طرز تهیه کوفته گردو در این فصل گرم سال و گرانی‌ گردو چه توجیه قابل قبولی ‌می‌تواند داشته باشد که در صفحه آشپزی ضمیمه خانواده روزنامه اطلاعات چاپ شده است. جدا از در نظر گرفتن توان خرید مردم برای تهیه غذاهای پیشنهادی، بهتر است به آموزش انواع دسرها، شیرینی‌ها و غذاهای مناسب فصل بپردازند، آموزش انواع نوشیدنی‌های خنک و سنتی در این روز‌های گرم تابستان هم دلچسب‌تر و با صرفه‌تر است.

بانوی خواننده روزنامه اطلاعات

لزوم بالابردن قدرت خرید مردم

سیب‌زمینی در محله ما واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه به کیلویی۹۸۰۰ تومان رسیده و این در حالی است که به دلیل گرانی بیش از اندازه قیمت گوشت، سیب‌زمینی به خوراک اصلی بسیاری از مردم بدل شده است. چرا مسئولان برای کاهش قیمت‌ها و بالا بردن قدرت خرید مردم چاره‌ای نمی‌اندیشند؟

از ساکنان خیابان شکوفه

شرایط دریافت وام را آسانتر کنند

صندوق قرض‌الحسنه جوادالائمه(ع) بازنشستگان فرهنگی مناطق۱۹گانه آموزش و پرورش تهران برای پرداخت ۲۵ میلیون تومان وام با کارمزد یک درصد ابتدا از متقاضیان می‌خواهد که ماهانه۶۰ هزار تومان حق عضویت پرداخت کنند و سپس ۸ میلیون و۷۵۰ هزار تومان ودیعه بپردازند تا پس از کسر این مبلغ از وام یادشده، بعد از مدتی پرداخت اقساط آن آغاز شود. وام‌گیرندگان ضمن آن که تا پایان پرداخت اقساط وام حتی اگر پولی به دستشان برسد حق تسویه‌حساب را ندارند، در پایان هم اگر بخواهند وام‌هایشان را تجدید کنند، نمی‌توانند ۸ میلیون و۷۵۰ هزار تومان ودیعه را دریافت دارند. امیدواریم مسئولان پرداخت وام فرهنگیان بازنشسته در مقررات این وام‌ها تجدیدنظر کنند، تا متقاضیان با شرایط بهتری بتوانند از وام قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.

فرهنگی بازنشسته از تهران

لزوم جمع‌آوری کارتن خواب‌ها از پارک زرگنده

مدتی است تعداد کارتن‌خواب‌ها در پارک زرگنده در خیابان قلهک زیاد شده است، خوابیدن آنها بر روی نیمکت‌ها و گوشه و کنار پارک علاوه بر جلوه بسیار نامناسبی که ایجاد کرده، باعث سلب آرامش مراجعان به پارک نیز شده است. از مأموران نیروی انتظامی منطقه انتظار می‌رود برای جمع‌آوری و ساماندهی بی‌خانمان‌های پارک اقدام کنند.

از ساکنان قلهک

عدم پرداخت افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان

علیرغم تأکید دولت بر پرداخت معوقه افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان، متأسفانه برخی از مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی موفق به دریافت افزایش حقوق فروردین ماه خود نشده‌اند، از مسئولان تأمین اجتماعی درخواست می‌شود که نسبت به واریز این معوقه اقدام کنند.

مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی

Email this page

نسخه مناسب چاپ