خط ارتباطی مردم با اطلاعات
در مورد یک پرونده نباید چند بار رأی داده شود

رئیس محترم قوه قضائیه در فراخوانی از متخصصان و پژوهشگران مسایل حقوقی خواسته است با این نهاد همکاری و نظرهایشان را برای بهبود امور آن، اعلام کنند. به نظر من وقتی بالاترین مراجع دادرسی مانند دادستانی کل کشور و یا دادگستری استان تهران به پرونده‌ای ر‌أی دادند و حقانیت یکی از طرفین دعوی را تأیید کردند، دیگر نیازی به اعاده دادرسی نیست و ضرورتی ندارد که پرونده چند بار دیگر بررسی و رأی داده شود و کسانی که حقشان پایمال شده است،‌ مدت‌های مدید منتظر اعلام آرای مجدد دادگاه‌ها بمانند.

خانم حقوقدان

رفتار مأموران شهرداری با پیرمرد هندوانه‌فروش درست نبود

در خیابان ۳۵متری ضیابری رشت مأموران رفع سدمعبر شهرداری را دیدم به پیرمردی که در کنار این خیابان هندوانه می‌فروخت حمله‌ور شدند و ترازوی او را با خود بردند که باید پرسید در شرایطی که گذران زندگی خیلی سخت است و حتی جوانان تحصیلکرده بیکارند، پیرمردی که برای امرار معاش هندوانه می‌فروشد، مرتکب چه جرم بزرگی شده است که با او چنین رفتاری می‌کنند؟ او وقتی با چنین رفتارهایی مواجه شود، چاره‌ای بجز آن ندارد که هندوانه‌هایش را به مغازه ۱۰۰متر بالاتر ببرد و پس از وزن‌کشی، آن‌ها را به مشتریان‌اش بفروشد.

آقایی ـ شهروندی از رشت

برنده‌باش را دوباره پخش کنند

از طرفداران برنامه تلویزیونی مسابقه بزرگ «برنده‌باش» شبکه ۳ سیما هستم،‌ چرا تولید این برنامه پرطرفدار که با اجرای محمدرضا گلزار پخش می‌شد و افزایش دانش و معلومات بینندگان را به همراه داشت، قطع شده است؟

دوستدار برنامه برنده‌باش

پاسخ مسئولان

پاسخ شهرداری منطقه ۶ درباره پارک ساعی

با سلام و احترام، پیرو درج پیام یکی از شهروندان محترم در مورخه ۲ر۴ر۹۸ با موضوع «چراغ‌های پارک ساعی» در آن روزنامه، ضمن تقدیر از دغدغه این شهروند گرامی به اطلاع می‌رساند با هماهنگی‌های انجام شده تعویض چراغ‌های کم‌نور پارک در دستور کار قرار گرفت و با نظافت و رنگ‌آمیزی حوضچه‌ها، نسبت به روشن نمودن فواره‌ها اقدام می‌گردد. لذا ضمن تشکر از مشی روشنگرانه آن روزنامه وزین خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به انتشار جوابیه فوق در ستون مربوطه اقدام لازم معمول فرمایند.

در خصوص پل‌های عابر پیاده

پیرو درج پیام یکی از شهروندان محترم در مورخه ۴ر۴ر۹۸ با موضوع «معلولان چگونه از پل‌ها عبور کنند؟ شهرداری تهران برای تسهیل در رفت و آمد معلولان پله‌هایی را بر روی پل‌های برخی از خیابان‌ها مانند شهید نظری و همچنین چهارراه فلسطین ساخته، اما متأسفانه عده‌ای از رانندگان خلافکار خودروهایشان را در کنار این پله‌ها پارک می‌کنند که با این حساب معلوم نیست معلولان چگونه می‌توانند از این پل‌ها عبور کنند»، در آن روزنامه، ضمن تقدیر از دغدغه‌ این شهروند گرامی به اطلاع می‌رساند محل مورد اشاره در پیام شهروند محترم در محدوده چهارراه فلسطین، تقاطع خیابان انقلاب با توجه به ترافیک موجود و هماهنگی‌های لازم و کنترل مستمر پلیس راهور، پارک خودرو در کنار پله‌های پل‌های عابرپیاده امکان‌پذیر نیست. لذا ضمن تشکر از مشی روشنگرانه آن روزنامه وزین خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به انتشار جوابیه فوق در ستون مربوطه اقدام لازم معمول فرمایند.

محمدحسین پناهی اصل‌ـ رئیس اداره روابط عمومی

Email this page

نسخه مناسب چاپ