خط ارتباطی مردم با اطلاعات
پیشنهاد چاپ گزارش از مشکلات خانواده‌های معلولان
با توجه به مشکلات عدیده‌ای که اکثر خانواده‌های معلولان جسمی دارند، انتظار می‌رود که دولت و دیگر مسئولان توجه بیشتری به این قشر از افراد جامعه داشته باشند. خانواده‌ای را می‌شناسم که ۲ فرزند معلول جسمی و حرکتی دارند و با وجود سن بالای فرزندانشان و مشکلات بسیاری که برای نگهداری آن‌ها دارند، حاضر نیستند این فرزندان را به مراکز نگهداری از معلولان بسپارند. برای قدردانی از زحمات خانواده‌های معلولان و ترویج توجه و رسیدگی بیشتر سازمان بهزیستی به آن‌ها، بهتر است از مشکلات و تلاشی که خانواده‌‌ها برای نگهداری از فرزندان معلول خود متحمل می‌شوند، گزارش تهیه و در روزنامه اطلاعات چاپ شود.
خوانندة روزنامه اطلاعات ـ آذربایجان‌شرقی

گربه‌های بیچاره وسیله سرگرمی کارتن‌ خواب‌ها شده‌اند
گربه‌های بیچاره در مناطقی مانند حوالی خیابان خیام و بازار تهران وسیله شوخی و خنده معتادان کارتن خواب شده‌اند و آنان با حیوان آزاری این مخلوقات خدا، خود را سرگرم می‌کنند. از شهرداری و نیروی انتظامی تقاضا می‌شود مانع ادامه اعمال زشت کارتن خواب‌ها در مورد گربه‌های بیگناه شوند.
خانم شهروند از خیابان خیام

شیر قبل از انقضای تاریخ مصرف فاسد شد!
با وجود گرانی لبنیات و پرداخت ۴ هزار و۵۰۰ تومان برای یک بطر شیر، متأسفانه ۳ روز قبل از تاریخ انقضای مصرف آن، شیر فاسد و غیرقابل مصرف شد. طی تماس با کارخانه شیر مزبور به جای عذرخواهی با برخورد بسیار بد آنها روبرو شدم! از بازرسان صنایع غذایی تقاضا می‌شود که نظارت بیشتری بر تولید محصولات لبنی داشته باشند، تا مردم حداقل کلسیم مورد نیاز خود را جدا از گرانی شیر، با اطمینان از به سالم بودن آن تهیه و مصرف کنند.
رستم‌خانی ـ شهروندی از زنجان

خط ارتباطی:
تاریخ مصرف به تنهایی برای اطمینان از سلامت شیر کافی نیست، بلکه شرایط درست نگهداری آن هم مطرح است که در غیر این صورت می‌تواند موجب فساد شیر قبل از انقضای تاریخ مصرف آن شود.

یک مشکل و یک سئوال از شرکت کنترل ترافیک
سامانه «تهران من» برای ثبت‌نام مالکان خودروها به درستی کار نمی‌‌کند و از شرکت کنترل ترافیک تهران انتظار می‌رود بر کارکرد این سامانه نظارت بیشتری داشته باشد و در ضمن پاسخ دهد که آیا تعطیلات پنجشنبه و جمعه هم جزو۲۰ روز مجوز ورود به محدوده ترافیک در هر فصل از سال محسوب می‌شود یا نه؟
متقاضی ثبت‌نام در سامانه «تهران من»

فقط یکبار سود سهام عدالت پرداخت شده است
چرا به من که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) گرگان هستم، فقط یکبار سود سهام عدالت پرداخت شده است؟
خانم کاشفی از گرگان

روابط عمومی‌های متعهد و روابط عمومی‌های غیرپاسخگو
پیام‌هایی که در خط ارتباطی چاپ می‌شود، مشکلات و درددل‌های مردم را منعکس می‌کند که برخی از روابط عمومی‌ها به خوبی پاسخگوی آنان هستند،‌ ولی برخی دیگر متأسفانه از این مسئولیت شانه خالی می‌کنند که امیدواریم آنها هم در مقابل مردم خود را پاسخگو بدانند و برای گرفتاری‌ها و پیشنهادهایشان پاسخ‌های قانع‌کننده داشته باشند.
فرخی پور ـ خواننده روزنامه اطلاعات

مسئولان برای تعدیل قیمت‌ها چاره‌اندیشی کنند
همه‌جا از جمع‌های دوستانه و خانوادگی گرفته تا مترو و اتوبوس‌های شرکت واحد، درباره گرانی مایحتاج عمومی و از جمله گوشت صحبت می‌شود، اما گویا حرف‌های مردم به گوش دولتمردان نمی‌رسد تا برای تعدیل قیمت‌ها چاره‌اندیشی کنند.
علی از تهران

یارانه‌های نقدی را افزایش دهند
از ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها تقاضا داریم با افزایش یارانه‌های نقدی که در حال حاضر هیچ تناسبی با گرانی‌ها ندارد، به یاری اقشار حقوق‌بگیر و کم‌درآمد جامعه بشتابد.
حمید قاسمی

برنامه سالم‌سازی چایخانه‌ها به اجرا درآید
چایخانه‌ها همه‌جور مشتریانی با سطح سواد و شخصیت‌‌های متفاوت دارند که علیرغم نصب دوربین‌های مداربسته، متأسفانه گاهی برخی از مشتریان با حرکات و عبارات زشت و نامتعارف محیط چایخانه‌ها را غیرقابل تحمل می‌کنند، ای‌کاش از سوی اتحادیه صنف قهوه‌خانه‌‌داران برنامه‌ای برای سالم‌سازی مکان‌های مزبور به اجرا درآید.
شهروندی از تهران

تشکر از تکمیل زائرسرای امامزاده طیب(ع)
از اداره اوقاف گرگان به دلیل ساخت و تکمیل فاز دوم زائرسرای امامزده طیب(ع) روستای قرن‌آباد تشکر می‌کنیم و امیدواریم که سازمان گردشگری استان گلستان هم به این مکان زیارتی و سیاحتی توجه کافی داشته باشد.
محمدامین اردشیر

رفتار دوگانه راه و شهرسازی رودهن با مغازه‌داران
اداره راه و شهرسازی رودهن تابلوهای برخی از مغازه‌های این شهر را به بهانه سد معبر شکسته و اجناس آن‌ها را در پیاده‌روها ریخته که موجب مسدود‌شدن حریم رفت‌و‌آمد شهروندان و عبور اجباری آنان از حاشیه خیابان‌ها شده و در مقابل در خصوص شماری از دیگر مغازه‌ها که همین شرایط را دارند، اقدامی انجام نداده است، اداره مزبور پاسخ دهد که دلیل این تبعیض و دوگانگی در رفتار با مغازه‌داران رودهن چیست؟
از کسبه رودهن

احکام مستمری‌ بازنشستگان را صادر کنند
با این‌که بیش از ۳ ماه از سال گذشته، احکام بازنشستگان کشوری در اهواز هنوز صادر نشده است تا ارقام دقیق افزایش و میزان مستمری‌های‌مان را بدانیم،‌ به کانون بازنشستگان هم که مراجعه می‌کنیم؛ پاسخ قانع‌کننده‌ای نمی‌شنویم.
بازنشسته کشوری ـ اهواز

از خواندن دعای فرج امام زمان (عج) غافل نشویم
برای رهایی کشور از دسیسه‌های دشمن و گشایش مشکلات و حفظ آرامش و امنیت در جامعه به تمامی افراد مؤمن و متدین توصیه می‌کنم نسبت به تلاوت دعای فرج امام‌زمان‌(عج) در ساعات استجابت دعا همت گمارند، باشد که گشایش اصلی که فرج ظهور آقا امام زمان (عج) است، به زودی اتفاق بیفتد.
احمد مُلایی

سنگفرش پیاده‌روها موجب خشکیدگی درختان می‌شود
برخی از کسبه خیابان مهران واقع در منطقه ۱۹ تهران برای زیبائی و جلوة بیشتر مغازه‌هایشان به سنگفرش پیاده‌روهای مقابل آن‌ها اقدام می‌‌کنند که این کار مانع آبرسانی به درختان در حوالی خیابان شده است. از مأموران شهرداری منطقه درخواست می‌شود قبل از خشک‌شدن کامل درختان پیگیر و مانع تخلف برخی کسبه باشند.
از ساکنان خیابان مهران

پاسخ مسئولان

پاسخ شهرداری منطقه ۱۹ دربارة نصب سرعتکاه در اطراف بوستان ولایت
احتراماً، ضمن تشکر از درج مشکلات شهروندان محترم؛ بدینوسیله در پاسخ به مطلب مندرج در آن نشریه وزین مورخه ۱۰ر۴ر۹۸ (ستون ارتباطات مردمی) مراتب جوابیه به شرح ذیل جهت استحضار و صدور دستور مقتضی برای انعکاس در آن روزنامه به منظور تنویر افکار عمومی ارسال می‌شود:
«ضمن قدردانی و سپاس از شهروندان محترم بابت توجه به ایمنی و مسائل ترافیک شهری، در رینگ اطراف و خارجی بوستان ولایت (خیابان برادران شهید عبدی) سرعت مجاز ۳۰ کیلومتر است که در طول مسیر نیز تابلوی محدودیت سرعت در چندین نقطه نصب شده و همچنین با عنایت به بررسی‌های کارشناسی و نظرخواهی‌های انجام شده از شهروندان ساکن در خیابان فوق‌الذکر، حداقل ۷ عدد سرعتکاه آسفالتی در مسیر مورد نظر احداث شده است. خط‌کشی محوری نیز با توجه به طرح استقبال از بهار ۱۳۹۸ به‌صورت کامل انجام شده است. همچنین ۳ دستگاه پل عابرپیاده جهت تردد ایمن عابرین بر روی بزرگراه‌های شهید چراغی، شهید تندگویان و شهید نواب نصب شده است و در حال حاضر استفاده می‌شود.
مهرنوش ریاضی ـ سرپرست روابط عمومی

Email this page

نسخه مناسب چاپ