خط ارتباطی مردم با اطلاعات
والدین در کوهستان‌ها مراقب فرزندان خود باشند

جمعه هفتم تیرماه نوجوان ۱۰ ساله‌ای که همراه خانواده‌اش به کوه‌های شمال تهران برای تفریح آمده بود، به دلیل شیطنت، رعایت نکردن قوانین کوهنوردی و بی‌توجهی به هشدارهای والدین‌اش به رودخانه دارآباد سقوط کرد که از ناحیه سر مجروح شد. اگرچه با رسیدن امدادگران اورژانس به محل و پانسمان سر نوجوان یاد شده ماجرا ختم به خیر شد، اما زنگ خطری برای دیگر خانواده‌ها است که با فرزندان‌شان به ارتفاعات شمال تهران می‌روند ، آنان بهتر است به جای کوهستان؛ یک روز خود را در پارک‌های زیبای تهران بگذرانند و بدون حوادث تلخ و ناگوار با نشاط و شادابی به خانه‌هایشان بازگردند.

حسنوند

یادداشت سردبیر اطلاعات جای تأمل دارد

از یادداشت «جایی برای زندگی» سردبیر محترم روزنامه اطلاعات سپاسگزارم. در این مقاله به موضوع سیاست‌زدگی عامه مردم پرداخته و در این خصوص نکات جالبی مطرح شده است که جای تأمل دارد.

خواننده روزنامه اطلاعات

گلایه از برخی پزشکان بیمارستان میلاد

با توجه به حجم بالای مراجعه‌کنندگان به بیمارستان فوق تخصصی میلاد و نوبت‌دهی بسیار سخت این بیمارستان، از کادر پزشکی میلاد تقاضا می‌شود که با حوصله و صبر بیشتری به توضیحات و مشکلات بیماران توجه کنند. اغلب بیماران از شهرها و راه‌های بسیار دور با سختی‌های فراوان به بیمارستان می‌آیند، اما برخی از پزشکان بدون توجه به شرح کامل بیماری آنان را ویزیت می‌کنند و یا به بخش‌های دیگر ارجاع می‌دهند.

بیماری از شهرستان پاکدشت

مشکل رفت و آمد زندانیان به دادگاه‌ها را حل کنند

از روزنامه اطلاعات به دلیل درج درخواست‌ها و مشکلات زندانیان تشکر و قدردانی می‌کنم. مدتی است مسئولان مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ برای انتقال متهمان به دادگاه در زمان مقرر کم‌لطفی می‌کنند و به دلیل کمبود وسیله نقلیه برای انتقال زندانیان به دادگاه برخی پرونده‌ها بلاتکلیف می‌ماند و زمان رسیدگی به آن‌ها طولانی‌تر می‌شود. از قوة قضائیه و دادستان محترم تهران تقاضای رسیدگی و رفع مشکلات زندانیان را داریم.

مددجوی مالی مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ

علف‌های خشک به مصرف دامداری‌ها برسد

آتش زدن علف‌های خشک تابستانی ضمن آن‌که به منابع و زیبایی‌های طبیعی آسیب می‌رساند، گاه موجب حوادث تلخی هم می‌شود، از این رو بهتر است شهرداری‌ها و دهداری‌ها علف‌های خشک را کیلویی از کشاورزان بخرند و پس از بسته‌بندی به دامداران بفروشند. به این ترتیب هم طبیعت زیاد آسیب نمی‌بیند، هم از حوادث پیشگیری به عمل می‌آید و هم به صنعت دامداری و اشتغالزایی کمک می‌شود.

خانم هموطن دوستدار طبیعت

صداوسیما از پخش برنامه‌های خشونت‌آمیز بپرهیزد

ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه هشتم تیرماه برنامه‌ای تحت عنوان «ایران حق‌اش را می‌خواهد» از شبکه ایران موزیک صدا و سیما پخش شد که مملو از صحنه‌های خشونت، خونریزی و اعدام بود، آیا مسئولان صدا و سیما نمی‌دانند که تماشای این قبیل برنامه‌ها به‌خصوص برای کودکان و سالمندان مناسب نیست و ضرر دارد؟ برنامه‌های تلویزیون باید از رنج و زحمت مردم بکاهد یا بر آن بیفزاید؟

حسن‌زاده

خط ارتباطی:

صدا و سیما اصولاً شبکه‌ای به نام ایران موزیک ندارد و برنامه‌ای به این نام به وسیله ماهواره و از شبکه‌های خارج از کشور پخش می‌شود.

از هدیه خط ارتباطی خیلی خوشحال شدم!

پیام من درست هنگامی در خط ارتباطی چاپ شد که سالروز تولدم بود و این هدیه از سوی خط ارتباطی روزنامه اطلاعات، خیلی خوشحالم کرد!

خانم شهروند از تهران

تمامی امکانات برای مداوای معتادان به کار گرفته شود

رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که حدود ۳ میلیون نفر در ایران به نوعی درگیر معضل اعتیاد هستند که خوشبختانه در اغلب موارد اعتیاد به درهم ریختن کانون گرم خانواده‌ها منجر نشده است و بیشتر معتادان یاد شده همچنان با خانواده‌هایشان زندگی می‌کنند. در چنین شرایطی مسئولان قضایی و انتظامی باید از طلاق همسران معتادان با رهنمودها و راهنمایی‌هایشان جلوگیری کنند و در عین حال با استفاده از تمامی امکانات، به مداوای معتادان بپردازند.

غریب‌زاده

نحوة گرفتن فرمان خودرو به توضیح بیشتری نیاز داشت

گزارش «جنگ بی‌پایان جاده‌ها» آقای سجاد تبریزی و صحبت‌های آقای منوچهر پارسا، کارشناس ایمنی خودرو خواندنی و مفید بود؛ اما اشاره به این‌که طرز گرفتن فرمان برای کنترل خودرو به هنگام ترکیدن لاستیک آن به صورت ۱۰:۱۰ نامفهوم بود، بهتر بود در این مورد توضیحات بیشتر و کاملتری داده می‌شد تا رانندگان با اصول اساسی رانندگی و راه‌های پیشگیری از تصادفات پر خطر، بیشتر آشنا می‌شدند.

اسماعیل کمیاب ـ سراب (آذربایجان‌شرقی)

خیابان اصلی شهر به پل عابر پیاده نیاز دارد

خیابان اصلی و مرکز شهر گنبد کاووس فاقد پل عابر پیاده است، با توجه به رفت و آمد پرشمار رهگذران و ترافیک سنگین خیابان اصلی از شهرداری تقاضا می‌شود برای حفظ امنیت شهروندان نسبت به نصب پل عابر پیاده و نیز مرمت آسفالت خیابان مزبور اقدام کنند.

شهروندی از گنبد کاووس

طرح جدید ترافیک شفاف‌سازی شود

طرح کاهش آلودگی هوا یا حلقه دوم که جایگزین طرح زوج و فرد پلاک خودروها در پایتخت شده است نارضایتی و سردرگمی بسیاری از رانندگان را به همراه آورده است و متأسفانه عدم آگاهی از اجرایی شدن طرح قبل از ثبت‌نام تمامی رانندگان در سامانه «شهر من»، باعث تحمیل هزینه گزاف به اقشار ضعیف جامعه می‌شود. از مأموران راهنمایی و رانندگی تقاضا می‌شود حداقل تا شفاف‌سازی و آگاهی کامل مردم از جریمه خودروها چشم‌پوشی کنند.

ابراهیمی

خطوط تلفنی تماس با روزنامه اطلاعات افزایش یابد

از چاپ مقالات و یادداشت‌های عالی و خواندنی روزنامه اطلاعات و به‌خصوص یادداشت‌های سردبیر روزنامه تشکر و قدردانی می‌کنم، اما بهتر است تعداد خطوط شماره تلفن ۲۹۹۹۹ مرکز تلفن روزنامه اطلاعات بعد از سال‌ها تغییر کند، زیرا تعداد خطوط فعلی این تلفن در حال حاضر پاسخگوی تمامی خوانندگان روزنامه نیست.

خواننده روزنامه اطلاعات

دولت با دلالان بازار میوه و صیفی مقابله کند

برای پیشگیری از افزایش قیمت میوه و صیفی از مسئولان جهاد کشاورزی درخواست می‌شود که برای حذف دلالان پرشمار بازار میوه چاره‌اندیشی کنند. متأسفانه گرانی بیش از حد میوه‌های فصل و عدم توان خرید اکثر مردم،‌ میوه هم مانند مواد پروتئینی و لبنیات در حال حذف شدن از سبد غذایی برخی از خانواده‌ها به خصوص اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه است. امیدوارم دولت محترم و مسئولان ذی‌ربط برای مقابله با گرانی بیش از حد موادغذایی بیشتر تلاش کنند.

هموطن

لزوم برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی

حدود یک سال از طرح دولت برای برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی می‌گذرد، اما در این مدت اقدام‌های اساسی صورت نگرفته است. در ضمن بدون توجه به تاراج بیت‌المال باز هم نسبت به افزایش حقوق مدیرانی که دریافتی‌های کلان داشته‌اند، اقدام شده است. امیدواریم دولت محترم برای مقابله با مدیران سودجود و جلوگیری از سوءاستفاده از بیت‌المال تلاش بیشتری داشته باشند. برگشت اموال دولتی به خزانه ملی، باعث شکوفایی و رونق تولید، افزایش اشتغال و درآمدزایی در کشور می‌شود.

م. محمدی ـ ساری

شهرداری منطقه ۴ دستفروشان را ساماندهی کند

مدتی است که تجمع دستفروشان در خیابان صاحب‌الزمان شمالی فلکه چهارم تهرانپارس، باعث سلب آرامش ساکنان محل شده است، از مأموران شهرداری منطقه ۴ تقاضا داریم برای رفع مزاحمت و ساماندهی دستفروشان اقدام کنند.

محمدی- از ساکنان تهران‌پارس

Email this page

نسخه مناسب چاپ