خط ارتباطی مردم با اطلاعات
زمین‌های پادگان به پارک و فضای سبز بدل شود

بر اساس مصوبه شورای انقلاب پادگان‌ها می‌بایست از محدوده شهرها خارج شوند و زمین‌های آن‌ها هم به فضای سبز اختصاص یابد، که این کار در مورد برخی پادگان‌ها انجام شد و حالا هم قرار است پادگان ۰۶ واقع درخیابان پاسداران به شهرداری تهران تحویل داده شود، اما می‌گویند به جای فضای سبز در زمین ۶۰۰ هزار مترمربعی آن، می‌خواهند برای خانواده‌های پرسنل ارتش خانه بسازند که اگر چنین شود، بزودی در این منطقه شلوغ و پرتراکم بجز آهن و سیمان برج‌های سر به فلک کشیده، چیزی نخواهیم دید. بهتر است شهرداری تهران تمامی زمین‌های‌ پادگان را به پارک و فضای سبز بدل کند و در مقابل اراضی مناسب دیگری را برای خانه‌سازی در اختیار بگذارد.

شهروندی از تهران

سوء مدیریت در محمودآباد حادثه‌ساز شد

به نظر می‌رسد سوء مدیریت موجب وقوع حادثه تلخ محمودآباد شده است، زیرا اگر هر یک از طرفین بردباری به خرج می‌دادند و کسانی که خود را مالک اراضی می‌دانند، عده‌ای را دور خود جمع نمی‌کردند و به محل مورد نظر هجوم نمی‌آوردند، چنین ماجرایی در محمودآباد روی نمی‌داد.

تلفن به خط ارتباطی

تعلل در تعمیر چراغ راهنمایی خیابان پامنار

چراغ راهنمایی ابتدای خیابان پامنار ۴ روز خراب و همچنان قرمز باقی مانده بود و در نتیجه رانندگان پشت چراغ قرمز از ترس جریمه شدن از آن عبور نمی‌کردند و پشت سری‌ها هم دعوا و مرافعه به راه می‌انداختند که چرا جلویی‌ها از چراغ راهنمایی رد نمی‌شوند! در این باره چند بار با پلیس ۱۱۰ و راهنمایی و رانندگی منطقه تماس گرفتیم که بی‌نتیجه بود. آیا رفع عیب یک چراغ راهنمایی در یک خیابان شلوغ و پررفت و آمد تهران، اینهمه باید طول بکشد؟

غلامحسین قرایی

حذف صفرها در شرایط فعلی اقتصادی به صلاح نیست

به نظر من حذف ۴ صفر از پول ملی در شرایط فعلی اقتصادی درست نیست و این برنامه پس از اصلاح نظام اقتصادی کشور بهبود و ارتقای روابط با کشورهای منطقه و جهان، سالم‌سازی روابط پولی و بانکی و حذف مفسده‌های اقتصادی باید صورت گیرد، ضمن آن که ممکن است نرخ تورم به تدریج و به مرور زمان آنقدر کاهش یابد که دیگر نیازی به حذف صفرها نباشد.

خانم پژوهشگر

نا هماهنگی دفاتر ثبت املاک و سازمان نقشه‌برداری کشور

متقاضیان برای ثبت املاک خود در میان سازمان نقشه‌برداری کشور و دفاتر اسناد رسمی و عملکرد متضاد آن‌ها سرگردان و بلاتکلیف شده‌اند، زیرا دفاتر ثبت از مالکان پرینت عکس هوایی املاک را طلب می‌کنند، اما سازمان نقشه‌برداری به این بهانه که به دلیل تحریم‌ها کاغذ ندارد، فقط لوح فشرده نقشه‌های هوایی را تحویل می‌دهد و ناهماهنگی آن‌ها برای مالکان مشکل‌ساز شده است.

متقاضی عکس هوایی از سازمان نقشه‌برداری

لزوم حذف نقاط حادثه‌خیز جاده بروجرد ـ اراک

پیچ‌‌های بسیار تند ۲ قطعه هر کدام ۳۰ کیلومتری جاده بروجرد تا «قوره» اراک خطرآفرین است که آخرین حادثه آن نیز واژگون شدن یکدستگاه کامیون در پیچ کارخانه شیر زمانکار بروجرد در ۱۶ مردادماه امسال بوده است، از وزارت راه و شهرسازی تقاضا می‌شود نسبت به حذف نقاط حادثه‌خیز جاده، بروجرد ـ اراک اقدام کنند.

محمد مستعد ـ بروجرد

برای نوبت گرفتن اینترنتی از بیمارستان‌ها مشکل داریم

خانم مبتلا به بیماری قلبی هستم و همسرم هم عمل جراحی قلب انجام داده است. مدت مدیدی است که می‌خواهم از بیمارستان آرش تهران‌پارس وابسته به جامعه زنان از طریق اینترنت وقت معاینه بگیرم، اما موفق نمی‌شوم، حال آن که در گذشته بیماران به بیمارستان‌های مورد نظرشان مراجعه می‌کردند و پس از ساعتی انتظار، توسط پزشک مربوط معاینه و مداوا می‌شدند. بیماران سالمندی مانند من چگونه در اسرع وقت می‌توانند از طریق اینترنت برای ویزیت پزشکان نوبت بگیرند؟

خانم مبتلا به بیماری قلبی

شهرداری جریمه عوارض نوسازی را ببخشد

به نظر من اگر شهرداری جریمه دیرکرد پرداخت عوارض نوسازی و پسماند را ببخشد، هم بر درآمدهایش می‌افزاید و هم به شهروندانی کمک می‌شود که به دلیل مشکلات مالی نتوانسته‌اند عوارض سال‌های قبل خود را بپردازند.

قانعی

تقاضا از دادستانی شهرستان شهریار

از دادستانی محترم شهرستان شهریار تقاضا می‌شود ماهی یک بار به بازداشتگاه اوین سر بزند و گره‌ای از مشکلات مددجویان این زندان را باز کند.

مددجوی زندان اوین

وضع پیاده‌روهای شهمیرزاد نامناسب است

به دلیل آب و هوای بسیار خوب شهمیرزاد در استان سمنان برای دومین بار به این شهر سفر کردم و متاسف شدم که شهمیرزاد به عنوان یک شهر قدیمی و گردشگری پیاده‌روهای سالم و مناسب برای گردش و خرید ندارد و به همین دلیل رهگذران گاه مجبورند از حاشیه خیابان اصلی شهر عبور کنند که خطرناک است. اولین قدم و ضروری‌ترین اقدام برای جذب گردشگران به یک شهر مناسب‌سازی پیاده‌روهای آن است که امیدوارم این موضوع مورد توجه شهرداری شهمیرزاد قرار گیرد.

خانم مسافر شهمیرزاد

سامانه تلفنی ثبت شکایت از متخلفان بخش دارو و درمان

علیرغم شکایت‌های متعدد مردم از برخی داروخانه‌های متخلف و سوءاستفاده بعضی از پزشکان در مطب‌ها در مورد هزینه‌های ویزیت و خدمات پزشکی، متأسفانه مسئولان وزارت بهداشت و درمان در این مورد عکس‌العملی نشان نمی‌دهند. برای پیگیری و برخورد سریع با متخلفان بخش دارو و درمان پیشنهاد می‌شود سامانه تلفنی برای ثبت شکایت‌های مردم به وسیله وزارت بهداشت و درمان راه‌اندازی و پاسخ آن‌ها در کمترین زمان ممکن داده شود.

شهروندی از تهران

دریافت مبالغ اضافه بر مصرف آب و برق و گاز

دریافت هزینه‌های مازاد بر مصرف از قبیل آبونمان، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض در قبوض گاز و برق و تلفن همراه با هزینه‌های مصرفی آن‌ها طی این سال‌ها، باعث شده است شرکت‌های خدماتی مبالغ زیادی را از مشترکان دریافت کنند. از نمایندگان محترم مجلس انتظار می‌رود که در این زمینه ورود کنند و بعد از گذشت سال‌ها دربارة دلایل دریافت و نحوه مصرف این پول‌ها در شرکت‌های دولتی مزبور به مردم توضیح دهند. امیدواریم در طرح جدید حذف صدور قبوض کاغذی برق و دیگر خدمات، مردم دیگر ملزم به پرداخت هزینه‌های مازاد بر مصرف واقعی نباشند.

محمدتقی حاجی

اصلاح نظام اجرایی کشور اقدامی ارزنده است

تأکید رئیس محترم قوة قضاییه بر ضرورت اصلاح نظام اجرایی کشور با هدف مبارزه با مفاسد اقتصادی و بی‌عدالتی‌ها در شرایط نابسامان اقتصادی کشور بسیار ارزنده است، اما ای کاش طرح این اصلاحیه‌ها سال‌ها قبل اجرا می‌شد تا در حال حاضر با پرونده‌های قطور فسادهای مالی و فرارهای مالیاتی مواجه نبودیم.

حقوقدان

حذف ۴ صفر از پول ملی با در نظر گرفتن تمامی جوانب باشد

اجرای طرح نظرسنجی از مردم به وسیله رسانه ملی در مورد حذف ۴ صفر از پول ملی در شرایط کنونی کشور اهمیت دارد، اگرچه نظرهای مردم با توجه به استدلال‌های آن‌ها قابل احترام است، اما اجرای این طرح ملی به بررسی‌های دقیق و همه‌جانبه اقتصاددانان و توافق و هماهنگی دولت و مجلس در این خصوص بستگی دارد و بهتر است زمان تصمیم‌گیری، تمامی جوانب اقتصادی و سیاسی کشور در سطح بین‌الملل و همچنین چشم‌انداز حذف صفرها در سال‌های آتی نیز مورد توجه قرار گیرد.

اکبری

نسخه مناسب چاپ