خط ارتباطی مردم با اطلاعات
ضرورت معرفی مزایای دوچرخه‌سواری در رسانه‌های گروهی

دوچرخه سواری ورزشی مفید و بدون کمترین ضرر به محیط زیست است و پایگاه دوچرخه‌های سالم و زیبا نمونه‌ای از خدمت ارزنده شهرداران و مطلوب شهروندان است. نمی‌دانم از کی و به وسیله کدامیک از شهرداران ناحیه‌های مختلف یا شهردار کدام شهر این فکر جالب و خدمت شایسته برای شهروندان را فراهم کرده است نمی‌دانم این ابتکار از کیست و چگونه پدید آمده و رشد کرده است،‌ هرچه هست، به نظر من چند حسن و فایده دارد؛ اول آنکه تمرین و درسی است برای استفاده از دوچرخه که بهترین وسیله و کم‌هزینه و بی‌صدا و بدون آلودگی محیط زندگی است، ورزشی است بسیار مفید و تقریباً تمامی اندام‌ها و اعضای بدن را به خدمت می‌گیرد و موجب فعالیت آنان می‌شود. به راحتی می‌توان از یک پایگاه دوچرخه‌ را تحویل گرفت و پس از رفع نیاز آن را در پایگاه دیگری تحویل داد.

فرسودگی آن کم است و در صورت لزوم به سادگی می‌توان جایگزین کرد.

پیشنهاد می‌کنم برای رغبت و استفاده بیشتر از آن در تمامی رسانه‌های گروهی مزایای آن را یادآوری و استفاده از آن را به هموطنان عزیز توصیه کنند، زیرا استفاده از آن هم برای استفاده‌کننده مفید و هم برای همشهریان محیط مناسب و فاقد آلودگی است، سزاوار است شهرداران امکان استفاده از این خدمت ارزنده را در تمامی شهرستان‌ها فراهم کنند.

محمدحسن کریمی‌نژاد

استاد پاتولوژی و ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

ایرادی به انتخاب سوتیتر خبر بهره‌برداری از باغ هنر در تهران

به نظر من سوتیتر خبر آغاز بهره‌برداری از دریاچه و باغ هنر در تهران، روزنامه اطلاعات ۲۸ مرداد۹۸ به نقل از شهردار تهران و این که «واگذاری ۳۵۰ هکتار از اراضی عباس‌آباد به شهرداری هدیه رهبر معظم انقلاب به مردم پایتخت است»، انتخاب نادرستی است و به‌جای «هدیه» یا «هبه» باید می‌نوشتید «رهبر معظم انقلاب با واگذاری ۳۵۰ هکتار از اراضی عباس‌آباد به شهرداری موافقت فرموده‌اند.» اگر زمینی جزو تیول و اموال نظام و حکومت باشد، هبه آن توسط مقام معظم رهبری به عنوان حکم حکومتی درست است، اما وقتی این زمین به دولت یا نهاد یا شخص حقیقی و حقوقی خاصی تعلق داشته باشد، از آن به عنوان «هبه» یا هدیه نمی‌توان یاد کرد، از اینرو بهتر بود می‌نوشتید زمین یادشده با موافقت رهبری به شهرداری واگذار شده است.

خواننده روزنامه اطلاعات

تقاضا از صدا و سیمای مرکز استان گیلان

روستای «کیش رودبار» از توابع شهرستان فومن با حدود ۲۰۰ خانوار جمعیت در دامنه کوه قرار دارد. اهالی این روستا سال‌ها به دلیل عدم نصب دکل گیرنده تلویزیون از تماشای برنامه‌های شبکه‌های سیما محروم بودند که پس از مدتی این دکل به وسیله صدا و سیمای استان گیلان‌ـ مرکز رشت نصب شد، اما چون محل آن در ارتفاع پایین بود و کارآیی لازم را نداشت، کمکی به اهالی روستا برای تماشای برنامه‌های مورد علاقه‌شان نکرد که در نتیجه معدودی از روستاییان ناچار به نصب ماهواره شدند. از صدا و سیمای گیلان تقاضا داریم با انتقال دکل گیرنده با ارتفاع بالا و مناسبتر، مشکل را حل کند.

دهقان ـ از اهالی روستای کیش رودبار

استعمال دخانیات در پارک‌ها ممنوع شود

ممنوعیت استعمال دخانیات در برخی از مراکز و وسایل نقلیه عمومی کاری مثبت و ثمربخش است، با توجه به آلودگی هوا و فزونی آلاینده‌های آن بهتر است منع استعمال سیگار و قلیان در پارک‌ها و فضاهای سبز نیز اجرا شود. متأسفانه عده‌ای با سیگار کشیدن و راه‌اندازی دود قلیان هوای نسبتاً پاک و تمیز پارک‌ها را نیز آلوده می‌کنند.

شهروندی از تهران

بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون قوه قضائیه

علیرغم اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون کادر اداری قوه قضائیه، تاکنون نسبت به اشتغال آنان اقدامی نشده است. از سازمان برنامه و بودجه درخواست می‌شود که تکلیف جوانان در انتظار کار در قوه قضائیه را مشخص کنند.

از پذیرفته‌شدگان آزمون

لزوم دقت بیشتر در ویراستاری مطالب ضمیمه فرهنگی

ترجمه گفتگو با «کلود پیکاسو» فرزند پابلو پیکاسو، ضمیمه فرهنگی روزنامه اطلاعات ۲۳ مردادماه بسیار ضعیف است. اگر مترجم محترم یکبار دیگر آن را بخواند، متوجه ضعف‌های ترجمه می‌شود. انتظار می‌رود ویراستاری مطالب ضمیمه فرهنگی روزنامه اطلاعات با دقت و وسواس بیشتری انجام گیرد.

خواننده روزنامه اطلاعات

جاده مرو ـ اصفهان فاقد خط‌کشی است

در جاده پررفت و آمد و شلوغ اصفهان ـ مرو به دلیل نبود خط‌کشی وسط جاده بخصوص شب‌ها تصادفات زیادی به وقوع می‌پیوندد ، برای تامین امنیت مسافران از اداره کل حمل و نقل جاده‌ای و راهداری استان اصفهان تقاضا می‌شود نسبت به خط‌کشی جاده مزبور اقدام کنند.

از اهالی روستای «مرو» استان اصفهان

اختصاص نیمی از هزینه‌ ولیمه حجاج به نیازمندان

در شرایطی که بسیاری از افراد ضعیف و کم‌درآمد جامعه در مناطق محروم در سبد خانوار از خرید گوشت قرمز محروم هستند، متأسفانه گوشت ۸۳ هزار رأس گوسفند قربانی شده در حج تمتع امسال به کشورمان بازگردانده نشد، در چنین شرایطی بهتر است نیمی از هزینه ولیمه حجاج به وسیله سازمان‌های مورد اعتماد جمع‌آوری و در میان خانواده‌های نیازمند توزیع شود.

هموطن

ایده‌های آموزشی مدارس محیط زیستی نقد و بررسی شود

به گفته رئیس سازمان حفظ محیط زیست گویا قرار است مدارس محیط زیستی تعطیل شوند، چرا که می‌گویند نحوه آموزش در آن‌ها تأیید شده نیست. با توجه به هزینه‌هایی که برای احداث این مدارس در این چند سال صرف شده است و برنامه‌های زیست محیطی مناسب برای تعلیم و تربیت داشته‌اند بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی درباره انحلال این مدارس، ایده‌های آموزشی و موفقیت‌های آن‌ها در سطوح کمی و کیفی نقد و بررسی شود و مورد ارزیابی کارشناسان قرار گیرد.

دبیر آموزش و پرورش

برخورد با باغداران متخلف کوه‌های شهرک قائم

مدتی است که از ورود افراد به کوه‌های انتهای شهرک قائم واقع در بزرگراه ارتش به دلیل نظامی بودن منطقه جلوگیری می‌شود، اما ورود سرمایه‌دارانی که در آن محدوده باغ دارند برای استفاده از فضای آنجا آزاد است! با توجه به اینکه منطقه نظامی است، امیدواریم قوه قضائیه با تخلفات باغداران این منطقه نیز برخورد قانونی کنند.

از ساکنان شهرک قائم

رهاسازی فاضلاب به جوی آب

در بزرگراه اشرفی اصفهانی حد فاصل مرکز تجاری تیراژه و باغ فیض فاضلاب برج در حال ساخت را به جوی آب خیابان هدایت کرده‌اند و با کنده‌کاری که توسط وزارت نیرو در این محل انجام شده، وضع ناهنجاری در محل مورد اشاره بوجود آمده است و بوی تعفن مردم را آزار می دهد.

شهروند ساکن غرب تهران

تشکر از زحمات مدیریت هنرستان نمونه دولتی

بر اثر تلاش‌های مدیر جدید هنرستان نمونه دولتی امام صادق(ع) در خیابان ری، منطقه۱۲ تهران، تحولات مثبت و محسوسی در این واحد آموزشی به‌وجود آمده و به عنوان مثال در قسمتی از فضای بدون استفاده هنرستان سالن‌های فوتبال‌دستی و تنیس روی میز ایجاد شده و فنس‌های دور زمین فوتبال تعمیر و پنجره‌های طبقات بالای هنرستان برای ایمنی هنرآموزان، نرده‌گذاری شده است که بابت همه آن‌ها سپاسگزاریم.

پدر هنرجوی هنرستان

هشدار در مورد احتمال ریزش سقف فرسوده بازارچه

بازارچه سرپوشیده میدان سرآسیاب، خیابان واضحی‌فر، قدیمی و فرسوده است و هر آن احتمال ریزش سقف آن وجود دارد. از شهرداری منطقه۱۴ انتظار می‌رود برای پیشگیری از حوادث هرچه سریعتر نسبت به ایمن‌سازی بازارچه اقدام کند.

سبحان میرزاخانی

قبوض کاغذی برق کوچکتر چاپ شود

چرا وزارت نیرو با حذف قبوض کاغذی مصرف برق در صدد ناراضی کردن اغلب مردم برآمده و چرا در این مورد از قبل نظرخواهی نکرده است؟ شرکت‌های برق اگر پول می‌خواهند باید قبض یا رسیدهای کاغذی آن را هم صادر کنند و اگر قصد صرفه‌جویی دارند، می‌توانند با استفاده از فناوری‌هایی که در اختیار دارند، قطع قبوض کاغذی را کوچک کنند تا کاغذ کمتری مصرف شود.

مشترک برق خانگی

نسخه مناسب چاپ