خط ارتباطی مردم با اطلاعات
سگ‌ها ساحل رودسر را قرق کرده‌اند!

ساحل شهدای رودسر گیلان خیلی تمیز و عاری از زباله است، اما متاسفانه آنقدر سگ‌های اغلب بیمار در این ساحل جولان می‌دهند و برایشان استخوان قلم ریخته شده، که منظره بسیار بدی به وجود آورده است. این سگ‌ها به محض آن‌که خودرویی را می‌بینند به دنبال آن می‌دوند و موجب ترس و وحشت سرنشینان می‌شوند که معلوم نیست چرا مسئولان ذی‌ربط آنها را جمع‌آوری نمی‌کنند؟ همچنین در حالی که شهرداری رودسر از هر دستگاه خودرو برای ورود به ساحل ۵ هزار تومان می‌گیرد، شنا در ساحل دریا ممنوع است که دلیل آن هم معلوم نیست. بچه‌ها را به ساحل دریا می‌آوریم تا تنی به آب بزنند و شادی کنند، اما ممنوعیت ورود به دریا در ساحل رودسر اجازه این کار را نمی‌دهد.

خانم احمدی ـ مسافر رودسر

پخش آهنگ‌های آنچنانی عربی از صدا‌و‌سیما!

مدتی است که به مناسبت اعیاد مذهبی از شبکه‌های سیما به جای آهنگ‌های شاد ایرانی و محلی، آهنگ‌های عربی پخش می‌شود که متاسفانه بیشتر آنها حالت معنوی در فضای خانواده‌ها ایجاد نمی‌کند. آیا تعداد آهنگ‌های شاد ایرانی کم است که صدا‌و‌سیما به آهنگ‌های این‌چنینی روی آورده است؟

تلفن به خط ارتباطی

کالسکه کودک ۲ ماه بیشتر کار نکرد

با توجه به تبلیغات گسترده صدا‌و‌سیما در مورد ضرورت خرید کالاهای ایرانی، برای کودکم کالسکه دلیجان را خریدم، اما پس از حدود ۳ ماه کاملاً خراب و غیرقابل استفاده شد. از طرفی حد فاصل میدان امام‌حسین‌(ع) تا میدان شهدا را سنگفرش کرده‌اند، تا لابد دوباره آن را آسفالت کنند و برای شهرداری و مردم خرج بتراشند.

مسعود کُلی

افزایش پی در پی قیمت کپسول گیاهی

کپسول گیاهی پروستا تانیک تولیدی شرکت اسانس کاشان را که محصولی ایرانی است، اسفندماه گذشته ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان، فروردین ماه ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان، تیرماه ۳۱ هزار تومان و امروز ۳۴ هزار تومان خریدم. چه کسانی از این گرانفروشی‌ها سود می‌برند و چرا هیچ ارگانی جلودار آنان نیست؟

بیمار مصرف‌کننده داروهای گیاهی

بیمارستان‌ها پاسخگوی مراجعان نیستند

تلفن‌های وزارت بهداشت و درمان و همچنین بیشتر بیمارستان‌ها پاسخگوی مراجعان نیست و اگر هم پاسخگو باشند، برخورد مناسبی با تماس گیرندگان ندارند.

تلفن به خط ارتباطی

ساخت زیرگذر پل گیشا سرعت ‌گیرد

بر خلاف وعده مسئولان شهرداری تهران، در عملیات ساخت زیرگذر پل گیشا پیشرفت چندانی دیده نمی‌شود و به همین دلیل ساخت آن ممکن است به سال آینده هم برسد. شهرداری با استقرار کارگاه‌ها و ماشین‌آلات بیشتر موجب تسریع در ساخت زیرگذر وکاهش مشکل رفت‌و‌آمد خودروها در این محل شود.

جوادی

افزایش بیش از ۲ برابری قیمت پماد چشمی

پماد چشمی «واکس ژل» را ماه قبل ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان و به تازگی ۲۷ هزار تومان خریدم. چطور ممکن است یک داروی ساده که حکم اشک مصنوعی را دارد، در مدت کوتاهی چنین گران شود؟

شهروندی از کرج

ارائه خدمات دندان‌پزشکی در زندان

امکان پر کردن و عمل ترمیمی دندان‌ها در مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ وجود ندارد و اگر شرایط زندان ارائه چنین خدماتی را غیرممکن می‌کند، بهتر است با درمانگاه‌های خصوصی قراردادهایی منعقد شود تا در بهداری زندان خدمات دندانپزشکی را هم ارائه دهند.

مددجوی مالی مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ

تشکر از اقدام انسانی خانواده مرحومه میترا استاد

از خانواده محترم مرحومه میترا استاد به دلیل بخشیدن دکتر نجفی سپاسگزارم و با شناختی که از ایشان دارم، مطمئن هستم که از قبل تصمیم‌ به قتل نداشته است. امیدوارم دکتر نجفی قدردان این اقدام انسانی خانواده مرحومه باشد و تا آخر عمر بکوشد گناهی را که مرتکب شده است، جبران کند.

هموطن

محرومیت از خدمات دولتی پس از حبس‌های طویل المدت!

براساس احکام دادگاه‌ها برخی از متهمان مفاسد اقتصادی به ۳۰ سال حبس و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده‌اند، سؤال اینجا است کسانی که به حبس‌های طویل‌المدت محکوم شده‌اند، پس از آزادی چگونه می‌توانند در اداره‌های دولتی خدمت کنند و آیا اصولاً سن و سال آنان اجازه چنین کاری را می‌دهد؟

تلفن به خط ارتباطی

سؤال مشترکین برق که تلفن همراه ندارند

با حذف صدور قبض‌های کاغذی مصرف برق، کسانی که تلفن همراه ندارند یا قادر به ا ستفاده از اینترنت نیستند، چگونه می‌توانند از مندرجات قبوض خود مطلع شوند؟

مشترک برق خانگی از دماوند

به شهروندان قانونمدار جایزه بدهند

پیشنهاد می‌کنم در یک اقدام نمادین شهرداری به کمک دیگر سازمان‌ها مانند راهنمایی و رانندگی به شهروندانی که مقررات را رعایت می‌کنند و به عنوان مثال رانندگانی که پشت چراغ قرمز به خط عابر پیاده تجاوز نمی‌کنند، کتاب‌های مفید و ارزان قیمت به عنوان جایزه اهداء کنند، این برنامه در مورد جوانانی که در پارک‌ها سیگار نمی‌کشند و ورزش می‌کنند هم می‌تواند اجرا شود.

شهروندی از تهران

طرح ترافیک و صف‌های طولانی بازار قزل‌قلعه

هنگام اجرای طرح زوج و فرد شهروندان ساکن در مناطق شمال غرب تهران می‌توانستند از بازار میوه و تره‌بار قزل قلعه خرید کنند، اما با اجرای طرح جدید ترافیک فقط روزهای پنجشنبه می‌توانند خریدهای هفتگی خود را انجام دهند و در نتیجه از ساعت ۸ صبح به بعد صف‌های طویل در بازار قزل قلعه تشکیل می‌شود، پولدارها که به راحتی از هر مغازه‌ای خرید می‌کنند و فقط حقوق بگیران کم‌درآمد ناچارند در صف‌های یاد شده بایستند و خریدهایشان را به زحمت انجام دهند.

خانم مشتری بازار قزل قلعه

پاسخ مسئولان

پاسخ شرکت مترو درباره انباشت زباله در محوطه بیرونی ایستگاه شهید حقانی

احتراماً، خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲ر۶ر۱۳۹۸ با عنوان: «سرویس بهداشتی به محل انباشت زباله بدل شده است»، پاسخ زیر به چاپ برسد:

ضمن تشکر از مسافران گرامی و همچنین سپاس از آن روزنامه وزین به دلیل انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خوانندگان گرامی و ظرفیت ایجاد شده برای تعامل و پاسخگویی به شهروندان و مسافران گرامی مترو، به اطلاع می‌رساند سرویس بهداشتی مورد نظر، در محوطه بیرونی ایستگاه شهید حقانی و در فضای شهرداری منطقه و شرکت ستاره اطلس پارس قرار دارد و مربوط به شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه نیست.

در خصوص سقف شارژ کارت بلیت‌های مترو

احتراماً، خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲ر۶ر۱۳۹۸ با عنوان «مشکل شارژ حداکثر ۳هزار تومانی کارت بلیت‌های مترو» پاسخ زیر به چاب برسد:

ضمن تشکر از مسافران گرامی و همچنین سپاس از آن روزنامه وزین به دلیل انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خوانندگان گرامی و ظرفیت ایجاد شده برای تعامل و پاسخگویی به شهروندان و مسافران گرامی مترو، به اطلاع می‌رساند سقف ۳۰۰۰ تومان شارژ کارت بلیت فقط مخصوص باجه‌های فروش بود و مسافران محترم می‌توانستند کارت بلیت‌ خود را تا سقف دلخواه از طریق دستگاه‌های خودکار موجود در ایستگاه‌ها شارژ کنند. این طرح به منظور کم کردن حجم نقدینگی موجود در باجه‌های فروش و تشویق مسافران گرامی به استفاده از دستگاه‌های خودکار فروش اجرا شد، ولی در جهت رفاه حال این عزیزان از تاریخ ۲۱ر۵ر۹۸ منتفی شده است و مسافران می‌توانند علاوه بر دستگاه‌های خودکار به هر میزان که مایل باشند در باجه‌های فروش، کارت بلیت خود را شارژ کنند.

محسن محمدیان ـ مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل

نسخه مناسب چاپ