خط ارتباطی مردم با اطلاعات
انتظار ۷ ساله برای پیوستن به شبکه فاضلاب شهری

حدود ۷ سال پیش برای اتصال مجتمع مسکونی ۶ واحدی خود واقع در چیذر، خیابان پارس، بن‌بست قشقایی به شرکت آب و فاضلاب منطقه مراجعه کردیم و بابت آن هم ۳ میلیون تومان پرداختیم، اما تاکنون از واگذاری انشعاب فاضلاب خبری نشده و این در حالی است که واحدهای مجاور و روبروی ما به شبکه فاضلاب وصل شده است، از شرکت آب و فاضلاب تهران تقاضای رسیدگی داریم.

از ساکنان بن‌بست قشقایی چیذر

کمک به همنوعان در ایام حج نهادینه شود

در دین مبین اسلام بر هر مسلمانی که از تمکن مالی برخوردار است، زیارت خانه خدا واجب است، اما در شرایطی که برادران دینی و مسلمان او در فقر و تنگدستی زندگی می‌کنند، چندین بار مشرف شدن به خانه خدا واجب نیست. از نویسندگان محترم روزنامه اطلاعات و دیگر نویسندگان انتظار می‌رود با نوشتن یادداشت‌هایی دربارة اجر و پاداش کمک به نیازمندان در عوض چندین بار حج رفتن، در این خصوص برخی از افراد متمول را آگاه کنند. امید است به همت و پشتکار مردم و اصحاب رسانه فرهنگ یاری رساندن به همنوعان نیازمند در ایام حج نهادینه شود.

هموطن

کسانی که در رویا زندگی می‌کنند اهل عمل نیستند

خواننده‌ای از طرح آقای قالیباف برای ایجاد رودخانه مصنوعی در وسط شهر تهران یاد کرده بود که باید پرسید اگر به فرض آقای قالیباف حتی می‌توانست بستر مناسب برای رودخانه مزبور را با هزینه چندین هزار میلیارد تومانی آن فراهم کند، آب رودخانه را از کدام منبع دائمی تأمین می‌کرد؟ می‌گویند کسانی که در رویا زندگی می‌کنند، اهل عمل نیستند و اگر هم دست به عمل بزنند، به نتیجه دلخواه نمی‌رسند.

خواننده روزنامه اطلاعات

محمودآباد گوهردشت به شهر بدل شود

با این‌که منطقه محمودآباد گوهردشت کرج بیش از ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد، علیرغم وعده‌های مسئولین درمورد تبدیل آن به شهر هنوز اقدامی نشده است.

میربزرگی

مشکل اصلی سهمیه‌بندی‌های متعدد و جوراجور است

دکتر محمدعلی فیاض‌بخش در مکتوب هفته «دندان هیولا» که به مسائل مرتبط با آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها پرداخته، به نظر من به مشکل اصلی این آزمون‌ها توجه نکرده‌اند که آن هم سهمیه‌بندی‌های متعدد و جوراجور دانشگاه‌ها است که موجب سرخوردگی شمار قابل توجهی از متقاضیان آن‌ها و در مواردی یأس و افسردگی آنان و در نهایت عدم انتخاب رشته نهایی واجدان شرایط پذیرش در دانشگاه‌ها شده است.

تلفن به خط ارتباطی

جنسیت نمی‌تواند ملاک انتخاب وزیران باشد

خانم شهروندی اظهارنظر کرده است فقط آقایان باید بتوانند وزیر و بخصوص وزیر آموزش و پرورش شوند که به نظر من عقیده نادرستی است و انسانیت‌گرایی در گزینش وزیران باید جایگزین جنسیت‌گرایی شود. در گذشته بسیاری از معاونان وزیران خانم بوده‌اند که در سخت‌ترین شرایط کاری، تصمیم‌های عاقلانه و کارساز گرفته‌اند و آن‌ها را به وزیران مرد منتقل کرده‌اند و به این ترتیب موجب حل مشکلات و پیشرفت برنامه‌ها شده‌اند. ملاک گزینش وزیران باید دانش، تجربه، تخصص، تعهد و خلاقیت و نه جنسیت آنان باشد.

خانم پژوهشگر

عدم تعویض دفترچه بیمه به دلیل وارد نشدن کاغذ

برای تعویض دفترچه بیمه‌ام مراجعه کردم که پاسخ دادند چون کاغذ این دفترچه‌ها وارد کشور نشده است، تعویض نمی‌شوند. آیا سازمان‌های بیمه‌گر و دولت از نظر مالی آنقدر ناتوانند که حتی نمی‌توانند کاغذ دفترچه‌های بیمه را تأمین کنند؟

متقاضی تعویض دفترچه بیمه

به شکایت‌هایم رسیدگی نمی‌کنند

سال گذشته ۹ مورد شکایت‌هایم را در سایت سازمان بازرسی کل کشور ثبت کردم و در مورد آن‌ها با نمایندگان مجلس هم تماس گرفتم، اما به نتیجه‌ای نرسیدم. مسئولان چرا به شکایت‌های مردم رسیدگی نمی‌کنند و به تظلم خواهی‌هایشان پاسخ نمی‌دهند؟

سیدکاظم مستجابی ـ سراب (آذربایجان شرقی)

ساخت‌وساز در حریم جوی آب موجب سیلاب می‌شود

در خیابان شهید مرتبی چالوس جوی آبی جاری است که از جانب بازار می‌آید، از برابر دادستانی نظامی می‌گذرد و به سمت یکی از روستاهای مجاور می‌رود. با این‌که جوی آب یاد شده حریم دارد، در محدوده آن خانه و مغازه ساخته‌اند که به هنگام باران موجب جاری شدن سیل در خیابان اصلی شهید مرتبی می‌شود و معلوم نیست که شهرداری چالوس برای حل این مشکل چرا اقدامی نمی‌کند؟

شهروندی از چالوس

سؤال درباره برنامه‌های برنده باش و عصرجدید

مسئولان صداوسیما پاسخ دهند چه تفاوتی بین برنامه‌های «برنده باش» و «عصر جدید» وجود دارد که به وسیله اپلیکیشن خاصی پول‌های هنگفتی درمی‌آورند و جوایز هنگفت و چندصد میلیون تومانی می‌پردازند؟ درآمدهای چنین برنامه‌هایی را چه کسانی کسب می‌کنند و به مصرف چه کارهایی می‌رسانند؟ با چنین برنامه‌هایی باید گفت صد رحمت به بلیت‌های بخت آزمایی سابق که محل دخل و خرج آن‌ها مشخص بود!

بیننده تلویزیون

متروی تهران ـ دریای خزر چه سودی می‌توانست داشته باشد؟

اظهارنظرهایی درباره برنامه‌های آقای قالیباف در زمان تصدی شهرداری تهران را در خط ارتباطی خواندم و برایم این سؤال پیش آمد که آیا بهتر نبود ایشان به جای فکر کردن به طرح‌های غیرعملی مانند احداث مترو از زیر کوه‌های البرز به دریای خزر و یا ایجاد رودخانه مصنوعی در شرایط کم‌آبی تهران، برای توسعه و عمران و آبادی روستاهای محروم کشور طرح و ایده می‌دادند تا ساکنان آن‌ها به دلیل مشکلات مالی ناچار نباشند به تهران مهاجرت کنند، حاشیه‌نشین شوند و به مسافربری و دستفروشی و دیگر مشاغل کاذب بپردازند؟ اگر آقای قالیباف برای احداث کانال آب از خلیج‌فارس تا دریای خزر طرح قابل اجرا می‌دادند، اقلاً منافع آن نصیب تمامی هموطنان می‌شد، اما از اجرای طرح‌هایی مانند متروی پایتخت ـ دریای خزر و یا ایجاد رودخانه مصنوعی در وسط شهر تهران، چه سودی می‌توانست نصیب هموطنان مناطق محروم کشورمان شود؟

وطن اوغلی ـ هریس (آذربایجان شرقی)

توضیح درباره خط‌کشی جاده اصفهان ـ مَرَق

پیام داده بودم که جاده پررفت و آمد اصفهان ـ مرق واقع در ابتدای جاده شیراز نیاز به خط‌کشی دارد، اما متاسفانه نام این روستا به اشتباه «مَرو» چاپ شده است که نیاز به توضیح دارد.

از کارکنان بهداری «مرق» استان اصفهان

شهرداری منطقه۷ مشکل را حل کند

در انتهای بن‌بست رامیان خیابان شهید نامجو خانه متروکه‌ای قرار دارد که به محل تجمع حیوانات موذی مانند سوسک و موش و مارمولک بدل شده و سلامت و بهداشت ساکنان کوچه را به خطر انداخته است، در ضمن از آن محل به عنوان انبار پیمانکار شهرداری استفاده می‌شود به نظر شهرداری منطقه۷ اگر ملک یادشده شخصی است، صاحب‌اش را از نظر قانونی ملزم به پاکسازی مستمر آن کنند و اگر به شهرداری تعلق دارد، چرا از نظافت دائمی آن طفره می‌روند و کسی هم پاسخگو نیست.

از ساکنان بن‌بست رامیان

پاسخ مسئولان

پاسخ شرکت مترو درباره نظافت ایستگاه محمدیه

احتراماً، خواهشمند است درخصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۵ر۶ر۱۳۹۸ با عنوان ایستگاه محمدیه در رتبه آخر ایستگاه‌های مترو قرار دارد، پاسخ زیر به چاپ برسد:

ضمن عذر خواهی از مسافران گرامی و همچنین سپاس از آن روزنامه وزین به دلیل انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خوانندگان گرامی و ظرفیت ایجاد شده برای تعامل و پاسخگویی به شهروندان و مسافران گرامی مترو، به اطلاع می‌رساند نظافت ایستگاه متروی میدان محمدیه به شکل مداوم روزانه و شستشوهای شبانه ماهیانه همانند سایر ایستگاه‌های خطوط، با همان تعداد نفرات و همان اقلام نظافتی انجام می‌شود، همچنین قرار است که در مورخه ۲۳ر۶ر۱۳۹۸ نیز نسبت به گندزدایی، سم‌پاشی و مبارزه با جوندگان در این ایستگاه اقدام شود.

محسن محمدیان ـ مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل

نسخه مناسب چاپ