خط ارتباطی مردم با اطلاعات
پیشنهادی در مورد انتخاب متصدیان مسئولیت‌های حساس و کلیدی

پیشنهاد می‌‌کنم نمایندگان محترم مجلس طرحی را به تصویب برسانند تا کسانی که قرار است سمت‌های حساس و کلیدی کشور را به دست بگیرند، ابتدا از نظر روانی به دقت معاینه و بررسی شوند تا به عنوان مثال مانند یکی از مسئولان سابق در سازمان ملل به دور خود هاله‌ای نور نبیند و با حرف‌هایشان برای کشور مشکلاتی ایجاد نکنند!

دبیر بازنشسته‌ـ اصفهان

آیا به این افراد می‌توان گردشگران واقعی گفت؟

از یادداشت‌های آقای فتح‌اله آملی در مورد صنعت گردشگری کشورمان که نکات جالب و مفیدی را مطرح ساخته‌اند، تشکر می‌کنم. به نظر من آمارهایی که درباره تعداد گردشگران خارجی اعلام می‌شود، با اهداف اقتصادی صنعت گردشگری مطابقت چندانی ندارد، به عنوان مثال در شرایطی که حتی از کشورهایی مانند جمهوری آذربایجان برای خرید اجناس ارزان‌قیمت به ایران سفر می‌کنند و از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می‌خرند و به کشورشان می‌برند که ضررهای آن به مراتب بیش از ارزی است که به ایران می‌آورند، آیا این افراد را می‌توان گردشگران واقعی دانست و آن را افزایش شمار گردشگران خارجی تلقی کرد؟

تلفن به خط ارتباطی

با کوچک شدن قطع قبوض برق موافقم

با پیشنهاد خواننده محترم روزنامه اطلاعات که کوچک شدن قطع قبوض کاغذی برق به جای حذف آن‌ها را مطرح کرده بود، کاملاً موافقم. مسئولان شرکت برق باید در تصمیم‌گیری‌هایشان تمامی افراد کشور را در نظر بگیرند، نه این که صرفاً هرطور که خودشان صلاح می‌دانند، عمل کنند.

خانم هموطن

تصرف ایستگاه اتوبوس چهارراه جهان‌کودک

در ایستگاه چهارراه جهان‌کودک اتوبوس‌های شرکت واحد مسیر میدان ونک‌ـ میدان رسالت، پارک دو و سه ردیفه خودروها مانع سوار شدن مسافران به اتوبوس‌ها شده است که در نتیجه با رسیدن هر اتوبوس مسافران با به خطر انداختن جان خود ناچارند به وسط بزرگراه شهید حقانی بروند و سوار اتوبوس شوند و این در حالی است که پارکبان در حریم ایستگاه اتوبوس مانع گذاشته و با هدایت بعضی خودروها به آن محل، از رانندگان‌شان پول می‌گیرد. آیا این تخلف آشکار از دید مأموران راهنمایی و رانندگی منطقه پنهان مانده است؟

مسافر شرکت واحد

نابرابری میزان افزایش مستمری بازنشستگان

محاسبات افزایش حقوق سالانه شاغلین و بازنشستگان به جای برقراری عدالت در میان آن‌ها، باعث نابرابری بیشتر دریافتی‌هایشان شده است، چرا باید افراد بازنشسته‌ای که حقوق‌هایشان کمتر از ۱میلیون تومان است، حدود ۲۰۰هزار تومان افزایش حقوق داشته باشدو افرادی که بالای ۲ میلیون تومان است، مبالغ بیشتری به حقوق‌هایشان اضافه شود؟ باتوجه به افزایش نرخ تورم و گرانی مایحتاج عمومی از دولت محترم انتظار می‌رود برای برقراری عدالت و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اقدام کنند.

فرهنگی بازنشسته ـ خلخال

پاسخ مسئولان

پاسخ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وزارت راه و شهرسازی درباره مرمت جاده دندی ـ تکاب

احتراماً با عنایت به پیام مردمی مندرج در آن روزنامه به تاریخ ۱۲ر۵ر۹۸ با عنوان «جاده دندی ـ تکاب را مرمت کنند»، ضمن سپاس از انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه نظرات هموطنان و ظرفیت ایجاد شده برای پاسخگویی به مردم، به استحضار می‌رساند محور مذکور از سه راهی پهلوان به سمت تخت سلیمان از کیلومتر ۲۵ به بعد در قالب ۲ قرارداد به شرکت پیمانکار واگذار شده است که ۵ر۸ کیلومتر توسط پیمانکار در قالب قرارداد اول در حال اجرا است و پیش‌بینی می‌شود تا نیمه شهریورماه قطعه اول به پایان برسد، قطعه دوم نیز به طول ۱۵ کیلومتر در قالب قرارداد دوم در حال اجراست و به علت مشکلات قیر پیشرفت چندانی نداشته است، بدیهی است در صورت تخصیص قیر به محور یاد شده، عملیات در کمترین زمان انجام خواهد شد.

پیرامون عبور از جاده خیرآباد

احتراماً، با عنایت به پیام مردمی مندرج در آن روزنامه به تاریخ ۱۵ر۵ر۹۸ با عنوان«عبور از جاده خیرآباد خطرناک است»، ضمن سپاس از انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه نظرات هموطنان و ظرفیت ایجاد شده برای پاسخگویی به مردم ، به استحضار می‌رساند، نظر به این که جاده مذکور به وسیله اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان از دو طرف در حال تعریض است و تبدیل به بزرگراه چهار بانده خواهد شد، گاردریل‌های کناری به صورت موقت جمع‌آوری شده‌اند که پس از اتمام عملیات راهسازی، گاردریل مورد نیاز مجدداً نصب خواهد شد. با توجه به این که روستای خیرآباد در مجاورت جاده زنجان ـ قزوین واقع است، روشنایی تقاطع روستای خیرآباد با جاده اصلی به وسیله یک دستگاه برج نوری تأمین و به صورت مستمر نگهداری می‌شود.

مزید استحضار، به منظور تعریض جاده و تأمین ایمنی، خط‌کشی محل فوق در دست اجراست و در صورت نیاز مجدداً خط‌کشی خواهد شد. با توجه به این که این پروژه بعد از انجام عملیات خاکریزی نیاز به آسفالت دارد، در صورت تخصیص اعتبارات کافی عملیات اجرایی لازم اجرا خواهد شد و نگرانی مردم منطقه بابت راکد ماندن پروژه و عدم آسفالت برطرف خواهد شد.

درخصوص عوارض آزاد راه تهران ـ ساوه

احتراماً، با عنایت به پیام مردمی مندرج در آن روزنامه به تاریخ ۱۷ر۵ر۹۸ با عنوان«افزایش عوارض آزاد راه بر چه اساسی بوده است»، ضمن سپاس از انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه نظرات هموطنان و ظرفیت ایجاد شده برای پاسخگویی به مردم، به استحضار می‌رساند، هیچ‌گونه افزایش قیمت در عوارضی آزاد راه تهران ـ ساوه از تاریخ ۲۲ر۲ر۹۷ تاکنون اعمال نگردیده است.

مزید استحضار عملیات نگهداری و بهسازی این آزاد راه مانند سایر محورهای مواصلاتی در دستور کار است و پیش‌ بینی‌های لازم از قبیل تخصیص اعتبار، تعیین پیمانکار و… صورت گرفته ولیکن به دلیل حجم بالای تردد هموطنان از این آزادراه و با هدف پیشگیری از اختلال در تردد کاربران جاده‌ای در آن، عملیات روکش آسفالت با هماهنگی پلیس و به صورت نقطه به نقطه انجام می‌شود و این موضوع سبب شده این پروژه مشمول زمان بیشتری شود.

خواهشمند است دستور فرمائید برابر قوانین و مقررات نسبت به درج پاسخ این سازمان در آن روزنامه اقدام لازم را معمول فرمایند.

منصور فخاران ـ مشاور ریاست و مدیر روابط عمومی

پاسخ شرکت مترو در خصوص شیشه‌های دودی فضای واگن‌ها

احتراماً، خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۲۴ر۵ر۱۳۹۸ با عنوان شیشه‌های دودی فضای واگن‌ها را دلگیر کرده است، پاسخ زیر به چاپ برسد.

ضمن تشکر از این مسافر گرامی و همچنین سپاس از آن روزنامه وزین به خاطر انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خوانندگان گرامی و ظرفیت ایجاد شده جهت تعامل و پاسخگویی به شهروندان و مسافران گرامی مترو، به اطلاع‌ می‌رساند: طبق بررسی‌های انجام شده، رویت نام ایستگاه‌ها از داخل قطار کاملاً امکان‌پذیر بوده و طراحی قطار؛ جنس و رنگ شیشه‌ها به شکلی است که با خطوط و مسیرهای روزمینی نیز تطابق داشته باشد.

پیرامون شارژ کارت بلیت دانشجویی

احتراماً، خواهشمند است در خصوص مطلب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخه ۵ر۶ر۱۳۹۸ با عنوان «کارت بلیت دانشجویی‌ام را شارژ نکردند» پاسخ زیر به چاپ برسد.

ضمن تشکر از این مسافر گرامی و همچنین سپاس از آن روزنامه وزین به خاطر انعکاس دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خوانندگان گرامی و ظرفیت ایجاد شده جهت تعامل و پاسخگویی به شهروندان و مسافران گرامی مترو، به اطلاع می‌رساند اگر کارت بلیت دانشجویی این مسافر محترم دچار مشکل شده باشد، می‌توانند به قسمت پشتیبانی شرکت توسن واقع در ایستگاه‌های تهران (صادقیه)، تئاتر شهر و جانبازان مراجعه نمایند. گفتنی است که کارت‌های سالم و معتبر در باجه‌های فروش بلیت هم با کارت بانکی و هم به‌صورت نقدی شارژ می‌شوند.

محسن محمدیان ـ مشاور مدیرعامل و مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل

نسخه مناسب چاپ