پیشنهاد سرآشپز
خورش باقلاسبز
 

اگر دلتان یک غذای تازه با عطر و طعمی بی نظیر می‌خواهد، خورش باقلاسبز را امتحان کنید. این خورش را می‌توانید با باقلای تازه، فریز شده یا خشک بپزید.‏

مواد لازم:‏

باقلا سبز ‏ ‏۲۰۰ گرم

گوشت خورشی ‏ ۳۰۰ گرم

گشنیز خرد شده ‏ ۲۰۰ گرم

شوید ‏ ‏۱۰۰ گرم‏

پیاز ‏ ۲ عدد

سیر ۶ حبه

زعفران به میزان دلخواه

نمک، فلفل و زردچوبه‏ به میزان لازم

روغن به مقدار لازم

طرز تهیه:‏

پیاز‌ها را پوست کنده، بشویید و خرد کنید‎.‎‏ داخل تابه روغن بریزید و پیاز‌ها را اضافه کنید. کمی تفت بدهید تا طلایی شوند‎.‎‏ گوشت را بشویید و به پیاز‌ها اضافه کنید، تفت بدهید تا زمانی که رنگ آن تغییر کند‎.

سیر‌ها را پوست کنده بشویید و بکوبید‎.‎‏ زردچوبه را به سیر‌ها اضافه کرده و هم بزنید‎.‎‏ زعفران را هم اضافه کنید‎.‎‏ این مخلوط را به مواد داخل تابه اضافه کنید‎.‎‏ سپس دو سه لیوان آب اضافه کرده، در ظرف را بگذارید و بگذارید با درجه کم مواد بپزند‎.‎‏ ‏سبزی‌ها را پاک کرده، بشویید و خرد کنید‎.‎‏ سپس آن‌ها را با کمی روغن در یک تابه دیگر تفت دهید.

کمی که آب سبزی‌ها کشیده شد، آنها را به خورش اضافه کرده و اجازه دهید به خوبی بپزند. ۱۵ دقیقه مانده به سرو غذا، باقلا‌ها را اضافه کنید‎.‎‏ زیر شعله را کم کنید تا خورش کاملا جا بیفتد‎.‎

نکته:‏

این خورش را می‌توانید با سینه مرغ تکه شده نیز بپزید‎.‎

اگر از باقلای خشک استفاده می‌کنید، بهتر است قبل از اضافه کردن آنها را خیس کرده و ۵ دقیقه در آب بجوشانید.‏چاشنی مناسب این غذا آبغوره و آبلیمو است.

code

Email this page

نسخه مناسب چاپ