دادستان تهران: پرونده سکه ثامن هفته آینده به دادگاه فرستاده می‌شود
سرویس خبر: دادستان تهران از ارسال پرونده سکه ثامن تا هفته آینده به دادگاه خبر داد.
علی‌القاصی مهر در حاشیه دیدار مردمی در سالن اجتماعات دادسرای کارکنان دولت(ناحیه ۲۸) افزود: تحقیقات پرونده سکه ثامن درخصوص دو اتهام اعم از کلاهبرداری مشدده و پولشویی کامل شد و قرار مجرمیت و کیفرخواست آن صادر شده و در حال تنظیم و تایپ است و پیش‌بینی می‌کنیم پرونده اواسط هفته آینده به دادگاه ارسال شود.
وی درباره ارسال پرونده سکه ثامن به دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی گفت: این موضوع در حال بررسی است و اگر اتهام متهمان مشمول اخلال در نظام اقتصادی شود، به دادگاه ویژه ارسال می‌شود.دادستان تهران افزود: اقدامات خوبی برای استیفای حقوق مالباختگان انجام شده و با عنایت ویژه مقام معظم رهبری برای تسریع در پرداخت و استیفای حقوق مالباختگان و پیگیری‌های رئیس قوه‌قضائیه، وجوه نقد بین شاکیان پرداخت شد و تمام طلبکاران حدود یک سوم از بدهی خود را دریافت کردند.وی افزود: تشریفات لازم برای مزایده و فروش بخشی از اموال غیرمنقول در حال انجام است و با دادسرای مربوطه صحبت کردیم تا این کار با سرعت بیشتری انجام شود و بتوانیم بخش دیگری از پول طلبکاران را پرداخت کنیم.القاصی مهر درباره بازداشت محمدعلی پور مختار نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی و آزادی او با وثیقه گفت: بازداشت و آزادی وی با قید وثیقه صحت ندارد.
وی درباره ممنوع‌الخروجی پگاه آهنگرانی بازیگر سینما گفت: این فرد به دلایل اتهام امنیتی و جرم عمومی ممنوع‌الخروج شده است.
دادستان تهران درباره آخرین وضع پرونده مهناز افشار گفت: این فرد خارج از کشور است و چند شاکی دارد و پرونده‌اش براساس شکایت شکات مفتوح و در حال رسیدگی است و هنوز تصمیمی در مورد آن گرفته نشده است.
وی در رابطه با آخرین وضع پرونده مجتمع نیشکر هفت تپه گفت: این پرونده آخرین مرحله تحقیقاتش را طی می‌کند و یکی از متهمان اصلی پرونده را چند روز پیش احضار کردیم و تحقیقات در خصوص این متهم در حال انجام است و متهم با قرار بازداشت موقت تحت نظر است. بعد از تکمیل تحقیقات پرونده به دادگاه برای صدور حکم ارسال می‌شود. این پرونده در دادسرای تهران در حال بررسی است.
دادستان تهران درباره بازداشت فاطمه صالحی دختر فرمانده سابق ارتش گفت: این خبر صحت ندارد و بررسی کردیم این فرد در سیستم قضایی ما پرونده‌ای ندارد.

نسخه مناسب چاپ