دبیر: خطر تعلیق کشتی ایران رفع شد
دخل و خرج فدراسیون کشتی با هم نمی‌خواند
 

رئیس فدراسیون کشتی گفت: هر فردی که ریاست کشتی را بر عهده بگیرد متوجه می‌شود که دخل و خرج فدراسیون با هم نمی‌خواند.

علیرضا دبیر دیروز در مجمع فوق‌العاده فدراسیون کشتی در محل آکادمی ملی المپیک، اظهار داشت: رسول خادم و حمید بنی تمیم که هیچ، هر فردی که ریاست این فدراسیون را برعهده بگیرد متوجه می‌شود که دخل و خرج فدراسیون باهم نمی‌خواند. حق هیات‌هاست که بدانند در فدراسیون چه می‌گذرد. در این جلسه به دنبال آبروریزی کسی نیستیم.

وی افزود: ۳۸ اعزام بین المللی را پیش رو داریم و برای اعزام تیم ملی به قزاقستان یک و نیم میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی بیان کرد: یکی از دلایل این که رسول خادم از این فدراسیون رفت این بود که به مشکل مالی برخورد کرد و نتوانست از پس هزینه‌ها برآید. در دوران سرپرستی بنی تمیم و بهروز نعمتی حدود پنج و نیم میلیارد بدهی به وجود آمد که این میزان طبیعی بوده است.

وی ادامه داد: هنگامی که ریاست این فدراسیون را پذیرفتم، ۱۲ هزار دلار برای هفت اعزام بدهی داشتیم که فردا (امروز) این مبلغ تسویه می‌شود. کشتی باید بودجه ۲۵ میلیارد تومانی داشته باشد در این غیر این صورت با مشکل مواجه خواهد شد.

دبیر یادآور شد: بدهی‌های فدراسیون روز به روز بیشتر می‌شود و شاید تیم نونهالان را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نکنیم.

وی تاکید کرد: کشتی فرنگی از سال گذشته شش جوان زیر ۲۰ سال را وارد تیم کرده است. در مسایل فنی هرگز دخالتی نداشتم. نباید بی‌دلیل فضای نامناسبی را برای این تیم درست کنیم بلکه تیم کشتی فرنگی جوان است و شاید تا دو سال دیگر جواب بگیرد.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: ۳۵ روز است که مقام ریاست فدراسیون کشتی را پذیرفته‌ام و برای توسعه این رشته جریان جدیدی را راه می‌اندازم و به طور حتم برای انستیتو کشتی برنامه خواهم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حضور مربیان در کنار سرمربیان اشاره کرد و افزود: حضور مربیان فعال استان‌ها در کنار سرمربیان لازم است و این موضوع در فدراسیون کشتی مصوب خواهد شد.

دبیرادامه داد: تا ۲۸ اسفند ۹۷، بدهی مالیاتی فدراسیون ۲۹ میلیارد تومان بوده است و متاسفانه مالیات از حقوق کارمندان بیمه و مالیات کسر شده که پرداخت نشده است.

وی همچنین بیان کرد: سال گذشته جوایز به کشتی ایران ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک کرد و امسال این مبلغ ۱۲ میلیارد تومان بوده است.

لغو خطر تعلیق کشتی ایران

رئیس فدراسیون کشتی در حاشیه جلسه مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی در جمع خبرنگاران هم گفت: کشتی نسبت به گذشته عقبگرد داشته است و برای جبران برخی مشکلات باید تلاش خود را چهار برابر کنیم.

«علیرضا دبیر» افزود: تمرینات تیم ملی برای صعودبه المپیک ۲۰۲۰ را همراه با «حمید سوریان» رصد می کنیم ولی اگر صحبت من را در بعد فنی قبول می‌کنید، ‌باید بگویم در کشتی عقبگرد داشته ایم.

وی افزود: البته این موضوع فنی است و برای احیای کشتی نیاز به زمان داریم، اما شک نکنید که ما برای تبدیل مدل برنز به نقره و طلا تمام تلاش خود را به کار می بندیم،ولی فدراسیون جدید تیم یازدهم جهان را تحویل گرفت و نمی توان توقع داشت که این تیم را یک شبه قهرمان المپیک کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی به موارد مطرح شده در مجمع اشاره کرد و گفت: این مجمع به درخواست من برگزار شد تا حسابرسی سال ۹۷ انجام شود و گزارشی در زمینه تغییر و تحولات ارائه دادم.

وی در باره چگونگی پرداخت این بدهی اظهار داشت: بودجه دو سال آینده فدراسیون گرفته و هزینه شده است و باید برای تامین مالی دو سال آینده برنامه ریزی کرد. بر همین اساس باید در حوزه مالیات، بخشودگی جرایم، گفتگو با طلبکاران، جذب حامی مالی، کمک‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و کمک‌های هیات‌های استانی پیگیری های لازم را برای کاهش این بدهی انجام دهیم.

دبیر در این زمینه که آیا خطر تعلیق همچنان کشتی ایران را تهدید می کند یا خیر؟ اظهارداشت: در سفری که به همراه سوریان به کشور روسیه انجام دادیم، توانستیم خطر تعلیق را لغو کنیم که بزرگترین دستاورد ما بود؛ البته این اتفاق هم با توجه به ارتباط شخصی ما با فدراسیون جهانی صورت گرفت، اما بدهی ۴ میلیارد تومانی فدراسیون ایران به فدراسیون جهانی کشتی همچنان باقی است.

وی با اشاره به صحبت های «بنی تمیم» (سرپرست سابق فدراسیون کشتی) درباره بخشودگی ۹۵ درصدی بدهی مالیاتی فدراسیون کشتی بیان کرد: احتمالا صحبت او درباره بخشودگی جرایم مالیاتی بوده نه اصل مالیات. اما موضوعی که ما به آن اعتقاد داریم و باید کارشناسی شود این است که آیا فدراسیون های ورزشی ملزم به پرداخت مالیات هستند یا خیر؟ دوم این که کمک‌های دولت به فدراسیون ها هم شامل مالیات می شود یا خیر؟ سوم موضوع مالیات بر حقوق است که کارمندان فدراسیون کشتی هم باید مالیات پرداخت کنند. همه این مباحث باید کارشناسی و تفکیک شود.

دبیر تاکید کرد: این گونه نیست که بدهی ۲۳ تا ۲۴ میلیاردی مالیاتی بخشوده شود، اما این که بعضی از دوستان می گویند این رقم بدهی نیست بلکه بدهی مالیاتی است، ‌ درست نیست،زیرا بدهی، بدهی است.

نسخه مناسب چاپ