دستور رئیس‌جمهوری به وزیر کشور برای ساخت خانه‌های استیجاری
عضو کمیسیون عمران مجلس از ابلاغ آیین نامه ساخت خانه‌های استیجاری از سوی رئیس جمهوری به وزیر کشور خبر داد.

به گزارش خانه ملت، مجید کیانپور با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری‌های کل کشور برای تولید مسکن استیجاری، گفت: اخیرا نشستی با حضور شهرداران کلانشهرهای کل کشور برگزار شد و در این نشست محورهای طرح تولید مسکن استیجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس ادامه داد: رئیس جمهوری اواخر تیر در نامه ای به وزارت کشور، آیین نامه ساخت مسکن استیجاری را ابلاغ کرد، اقدامی‌که با استقبال شهرداری‌های کل کشور همراه بود.

وی با اشاره به رویکرد دولت برای تولید مسکن و اجرای طرح جامع ملی مسکن، افزود: یکی از محورهای این طرح، تولید مسکن استیجاری است حال برای تحقق این مساله می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ها برای تولید مسکن استفاده کرد.

کیانپور ادامه داد: شهرداری‌ها به ویژه شهرداری کلانشهرها می‌توانند در قالب طرح‌های مشارکتی با سازندگان نسبت به تولید مسکن استیجاری اقدام کنند، به این صورت که شهرداری اقدام به ارائه زمین و تولیدکنندگان پروژه‌ها را اجرا می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به نظر من تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است، زیرا با این اقدام، هم بخشی از مشکلات مستأجران برای تأمین مسکن حل می‌شود و هم این که شهرداری‌ها می‌توانند از این مسیر به درآمد خوبی دست یابند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی یکی از مباحث مطروحه اصلاح حر‌یم شهری است تا با استفاده از این مساله، دولت و شهرداری‌ها اقدام به تولید انبوه مسکن و مسکن استیجاری کنند.عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: در شرایط کنونی حدود ۵۰درصد از درآمد خانوارها صرف پرداخت اجاره بها می‌شود، حال آنکه می‌توان با تولید مسکن استیجاری سهم هزینه خانوارها در این حوزه را کاهش داد .

نسخه مناسب چاپ