در اجتماع راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن
رئیس‌جمهوری: در برابر زور و تهدید یکصدا هستیم
از مسیر انقلاب، امام و رهبری معظم انقلاب، درهیچ شرایطی دست برنخواهیم داشت
 

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در سی و هشتمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی‌ دیروز با حضور اقشار مختلف مردم‌ با سخنرانی رئیس‌جمهوری در میدان آزادی تهران برگزارشد.
رئیس‌‌جمهوری‌ در این مراسم‌ تاکید کرد که انقلاب‌اسلامی، انقلاب همه مذاهب، اقوام و نسل‌های ایرانی است و دولت و ملت بزرگ ایران، راه انقلاب را با مدیریت جهادی تا دستیابی به همه اهداف والای انقلاب، ادامه خواهند داد.
حجت‌الاسلام و‌المسلمین دکتر حسن روحانی گفت: راه ما راه شهیدان و ایثارگران است و از مسیر انقلاب، امام و رهبری معظم انقلاب، در هیچ شرایطی دست برنخواهیم داشت.
و‌ی با تأکید بر این که انقلاب‌اسلامی تنها در حافظه تاریخی ملت ایران نیست، بلکه در سراسر زندگی، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و همه جوانب زندگی فردی و جمعی ما حضور دارد، اظهار داشت: آرمان‌ها و اندیشه انقلاب زنده است و باقی خواهد ماند. به عنوان یک سرباز از ابتدای نهضت‌اسلامی در سال ۴۱ در همه فرازها و فرودهای انقلاب اسلامی در کنار سرداران انقلاب و معمار فقید، امام‌راحل بودم که به صراحت می‌گویم بینش، منش و روش انقلابی، جذب بیشتر اذهان و افراد به سمت انقلاب است.
وی گفت: انقلابی‌بودن یعنی پویایی، مقاومت، آزادگی و با تنگ‌اندیشی و با خودمداری سازگار نیست.
رئیس‌جمهوری با اشاره به این که انقلاب‌اسلامی دریاچه نبوده، ‌بلکه رود خروشان و جاری است که همه نسل‌های امروز و فردا به آن می‌پیوندند، افزود: امروز باید انقلاب‌اسلامی را بیش از گذشته تثبیت کنیم و به تکامل برسانیم.
روحانی گفت: امروز روز تثبیت جمهوریت، اسلامیت، آزادی، استقلال، حقوق اساسی ملت ایران، احقاق حقوق شهروندی تک تک افراد ملت، کرامت مردم ایران‌زمین و روزی است که همه باید در برابر قانون اساسی، ‌احساس برابری را با تمام وجود لمس کنند.
وی تأکید کرد: انقلاب‌اسلامی، زمانی به اهداف بلند خود رسیده است که همه ۸۰ میلیون ملت ایران در برابر قانون برابر باشند و امتیازخواهی و ویژه‌خواری در کشور برای همیشه رخت بربندد.
روحانی تصریح کرد: وظیفه و تکلیف ما در برابر انقلاب‌اسلامی راستگویی، درست‌کرداری، پاسخگویی در برابر ملت و جامعه و کشوری است که از تنش و تشنج به دور و راه برای توسعه، تعالی و پیشرفت باز باشد.
وی ادامه داد: باید معیشت مردم را برای زندگی راحت‌تر آماده کنیم تا نخبگان، فعالان حوزه فرهنگ و سیاست به طور کامل احساس امنیت کنند.
روحانی با تأکید بر این که باید این سرمایه‌های بزرگ ملی را قدر بدانیم و در برابر خانواده بزرگ شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، سر تعظیم فرود آوریم، اظهار داشت: به جهانیان اعلام می‌کنیم که راه ما راه شهیدان و ایثارگران است و از مسیر انقلاب، امام(ره) و مقام معظم رهبری در هیچ شرایط دست بر‌نخواهیم داشت.
وی با بیان این که ملت بزرگ ایران، در
پیچ و خم‌های سخت انقلاب راه و مسیر خود را با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، هرگز گم نکرده و مشکلات را پشت سر گذاشته است، افزود: در عرصه بین‌المللی موفق شدیم، شرایط تهدید را به صلح تبدیل کنیم و امروز اقتصاد کشور در حال گذار از رکود به رونق اقتصادی است و تورم مهار شده است.
رئیس‌جمهوری تصریح کرد: امروز صنعت نفت، حمل‌و‌نقل، کشاورزی و صنایع روز به روز به سمت پیشرفت حرکت می‌کند و در بهداشت، آموزش و پرورش، تأمین اجتماعی و پژوهش در مراحل شکوفایی قرار داریم.
پذیرش حق هسته‌ای ایران
وی در ادامه به تلاش‌های چند سال گذشته کشور در سایه حضور، ایستادگی و فداکاری مردم اشاره کرد و گفت: برای دفاع از حقوقمان پشت سر مقام معظم رهبری ایستادگی کردیم و نتایج بلندی به دست آوردیم. امروز حق هسته‌ای ایران اسلامی در دنیا پذیرفته شده است و محصولات صنعت هسته‌ای ما به دنیا صادر می‌شود و در مسیر تجارت بین‌المللی قرار گرفته‌ایم.
رئیس‌‌جمهوری ادامه داد: امروز آب سنگین تولیدی دانشمندان جوان و عزیز کشورمان به آمریکا و روسیه صادر می‌شود و به کشورهای دیگر هم صادر خواهیم کرد. در رآکتور اراک به بازطراحی جدیدی دست یافتیم که مدرنتر از گذشته بازسازی و کامل می‌شود.
روحانی با اشاره به دستیابی کشور به مدرنترین سانتریفیوژ‌های آی‌ آر ۸، گفت: سه سال قبل وعده دادم در کنار چرخش اقتصاد، سانتریفیوژ‌ها هم خواهد چرخید و امروز حق هسته‌ای کشور را بازپس گرفته‌ایم.
وی اظهار داشت: با فشار ظالمانه بدخواهان نفت و میعانات نفتی محدود شده بود و امروز مسیر را برای رشد و تولید باز کردیم. میعانات و نفت خام در یکسال گذشته یک میلیون و دویست هزار بشکه صادر می‌شد اما امروز به دو میلیون و هشتصد هزار بشکه یعنی بیش از دو برابر افزایش صادرات داشته‌ایم.
روحانی با بیان این که موفق شدیم یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار از اموال ملت ایران را از آمریکا بازپس بگیریم و مردم هیچگاه خیانت‌های این کشور را فراموش نخواهند کرد، اظهار داشت: ‌در برابر آمریکا که به حقوق ملت تجاوز کرده و با دادگاه ساختگی در سال‌های قبل اموال ایران را غصب کرده است به دادگاه بین‌المللی لاهه شکایت بردیم و حقوقدانان، سیاستمداران و دیپلمات‌های کشور تا دستیابی به حقوق ملت از پای نخواهند نشست.
افزایش نرخ رشد اقتصادی
رئیس‌‌جمهوری با اشاره به این که در طول ۳ر۵ سال گذشته به همت جوانان، کارآفرینان، زنان و مردان، روستایی و شهری، توانستیم نرخ رشد اقتصادی را از منهای ۶ر۸ دهم به مثبت ۷ر۴ دهم تبدیل کنیم و تورم را از ۴۰ درصد به ۸ درصد کاهش دهیم، افزود: در دولت تدبیر و امید موفق شدیم برای اولین بار در طول ۳۷ سال گذشته تراز تجاری صادرات و واردات غیرنفتی را مثبت کنیم.
روحانی ادامه داد: در سال ۹۴ صادرات غیرنفتی نسبت به واردات غیرنفتی بیش از ۹۰۰ میلیون دلار افزایش داشت و این اولین بار بود که به تراز مثبت تجاری دست یافتیم و امسال هم به حول و قوه الهی صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی می‌گیرد.
وی تأکید کرد: بدانید در سال‌های قبل تراز تجاری ۲۰ میلیارد منفی بود و این به معنای آن است که در برابر صادرات، وارد می‌کردیم و ۲۰ میلیارد از پول نفت هم برای واردات به آن اضافه می‌کردیم، اما امسال ما نه فقط نیازی به پول نفت نداریم، بلکه صادرات غیرنفتی بر واردات غیرنفتی پیشی گرفت که این افتخاری برای ملت، دولت، انقلاب و جوانان است.
رئیس‌‌جمهوری با بیان این که در دولت تدبیر و امید اتکای بودجه به نفت، کاهش داشت، افزود: در سال‌های گذشته اتکاء بودجه به نفت مثبت ۴۴ درصد بود، اما از سه سال گذشته تاکنون مثبت ۳۲ درصد شده است و این نشان می‌دهد که ما در مسیر اهداف بلند انقلاب اسلامی قرار داریم.
روحانی با تأکید بر این که امروز در شرایطی هستیم که تا پایان کار دولت یازدهم برای اولین بار برداشت گاز در پارس‌جنوبی از قطر پیشی خواهد گرفت، گفت: در سال‌های قبل فقط ۱۰ فاز در پارس جنوبی به بهره‌برداری رسیده بود، اما در دولت یازدهم و تا پایان کار این دولت، ۱۱ فاز به بهره‌برداری می‌رسد و برداشت گاز از ۲۴۰ میلیون متر مکعب در روز قبل از دولت یازدهم، به ۵۰۰ میلیون مترمکعب در سال جاری و تا پایان دولت تدبیر و امید به ۵۶۰ میلیون متر مکعب می‌رسد.
وی تصریح کرد: این افتخار بزرگ ملت ایران است که در زمینه برداشت از یک منبع مشترک گازی با کشور همسایه،‌ ‏با همت مهندسان، کارکنان و جوانان به تعادل رسیدیم.‏ رئیس‌‌جمهوری از افتتاح ۹ طرح مهم پتروشیمی و هفت طرح مهم دیگر تا پایان کار دولت یازدهم خبر داد و ‏گفت: تولید کشور، نسبت به گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است و صادرات در بخش پتروشیمی،
۴۶ درصد ‏افزایش دارد.‏
روحانی تصریح کرد: آنهایی که در گوشه و کنار نشستند و با فریاد فکر می‌کنند که نظام جمهوری ‏اسلامی ایران فقط شعار می‌دهد و در عمل پیشرفتی ندارد بدانند که ما امروز در بسیاری از زمینه‌ها جزو ۱۰ ‏کشور اول دنیا هستیم و باید این آمار را با ۳۸ سال قبل و وابستگی کشور به بیگانگان مقایسه کنند.‏
اقدام‌های توسعه‌ای
وی با اشاره به اهداف بلند انقلاب برای برقراری عدالت و کمک به مستضعفان، گفت: امروز ‏شاهد برق‌رسانی، راهسازی و گازرسانی در روستاهای کشور هستیم به گونه‌ای که روستاهای ۲۰ خانوار، دارای ‏برق شده‌اند و تا پایان کار دولت هیچ روستای ۱۰ خانواری نیست که برق نداشته باشد.‏
رئیس‌جمهوری با بیان این که پوشش گازرسانی در دولت یازدهم در سطح کشور ۹۰ درصد افزایش یافته است، ‏گفت: در مناطق دور‌دست و در فصل سرما، لوله‌های گاز کشیده شد و تا پایان سال، تا زاهدان لوله گاز ‏کشیده خواهد شد تا مردم سیستان و بلوچستان هم از نعمت گاز برخوردار شوند.‏
روحانی با بیان این که تراز تجاری در کشاورزی در آغاز کار دولت یازدهم هشت میلیارد دلار کسری ‏داشت اما امروز به برکت دستان پینه‌بسته کشاورزان غیور، کسری تراز تجاری به دو میلیارد دلار رسیده است، ‏گفت: این به معنای آن است که شش میلیارد دلار به خودکفایی رسیدیم.‏
وی افزایش تولیدات کشاورزی از ۹۷ میلیون تن در سال ۹۲ به ۱۱۸ میلیون تن در سال جاری و ‏همچنین افزایش راندمان بهره‌برداری بهینه آب از ۳۷ درصد به ۴۲ درصد در سال جاری را بخش دیگری از تلاش‌های دولت ‏یازدهم برای خدمت‌رسانی به ملت شریف ایران برشمرد و گفت: امروز بسیاری از زمین‌های کشاورزی با ‏شرایط و ابزار مدرن کشاورزی، محصولات بیشتری تولید می‌کنند.‏
رئیس‌‌جمهوری به موفقیت دولت در صادرات گندم در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال ۱۱ر۵ میلیون تن گندم ‏از کشاورزان خریداری شد و رشد کشاورزی کشور در شش ماهه اول سال جاری بالای ۵ درصد است و این بدان ‏معناست که تلاش‌های مضاعف برای استقلال و خودکفایی در کشاورزی از پیام‌های انقلاب بود که این راه ‏ادامه خواهد یافت.‏
روحانی با بیان این که وضع حمل‌و‌نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای نسبت به شرایط چهار سال قبل به مراتب ‏بهتر شده است، افزود: با تلاش دیپلمات‌های کشورمان، تحریم فروش هواپیما به ایران، خاتمه یافت تا مردم ‏با امنیت بیشتری سفرهای هوایی انجام دهند. ‏
وی با بیان این که در دولت تدبیر و امید ۵۶۴ کیلومتر خط ریلی و راه‌آهن، افتتاح و در حدود هزار کیلومتر دیگر آماده خواهد شد،گفت: ۲۱۶ کیلومتر آزادراه، ۲۵۱۱ کیلومتر بزرگراه و ۲۷۶۹ کیلومتر راه در این دوره به بهره برداری رسیده است.
رئیس‌‌جمهوری ادامه داد: ۷۶۵ هزار واحد مسکن مهر با تمامی خدمات جانبی از جمله مدرسه، مسجد، کلانتری، جاده و برق تحویل مردم داده شد و به این ترتیب تا آخر دولت یازدهم ۸۴۵ هزار واحد دیگر در اختیار ملت قرار می‌گیرد. روحانی گفت: با بهره‌برداری از هفت هزار مگاوات برق رتبه اول منطقه و ۱۴ جهان را کسب کردیم.
رئیس‌‌جمهوری افزود: ۲۱ سد در دولت یازدهم تکمیل و آبگیری شد و مخازن پشت سد، به ۴٫۳ ‌میلیارد متر مکعب رسیده است. در همین حال ۱۰ میلیون نفر را زیر پوشش بیمه قرار دادیم و برای ۱۱ میلیون نفر سبد غذایی مقرر کردیم.
وی تأکید کرد: در دولت یازدهم هزینه بستری بیماران در بیمارستان‌ها از ۳۷ درصد به ۳ درصد در روستاها و
۶ درصد در شهرها کاهش یافته است.
روحانی همچنین با اشاره به این که ‌رتبه دوم جهان رادر زمینه تربیت مهندسان، سوم جهان ‏رادر رشد علمی و پنجم را در ایجاد اشتغال کسب کرده‌ایم، گفت: بیکاری، معضل بزرگ پیش‌روی ملت ‏است و در سال گذشته ۵۰۰ هزار نفر به بیکاران کشور اضافه شد، اما در همین حال ۷۰۰ هزار شغل ایجاد ‏کردیم و کسب رتبه پنجم جهان در ایجاد اشتغال، به معنای پیشرفت کشور و انقلاب‌ است.‏
وی کسب رتبه ششم جهان در نانو و هفتم جهانی در توان دفاعی را بخش دیگری از ‏دستاوردهای دولت یازدهم توصیف کرد و گفت: آنهایی که فکر می‌کنند دولت تدبیر و امید فقط به فکر ‏اقتصاد، سیاست خارجی و آزادی فرهنگی و اجتماعی بوده است،‌بدانند در ۳ر۵ سال گذشته تولید سلاح ‏سبک، ۱۵ برابر شد و اقلام راهبردی ما در این دولت به اندازه ۱ر۴ برابر ۱۰ سال قبل است.‏
رئیس‌جمهوری تأکید کرد: این بدان معناست که دولت به همه زوایای نظامی کشور آگاه است و برای دفاع ‏از ملت در برابر دشمنان‌، هوشیاری و بیداری کامل دارد.‏
زندگی بهتر‌ حق مردم
روحانی زندگی بهتر و فضای بازتر برای فعالیت را حق مردم، نخبگان، هنرمندان،‌ دانشگاهیان، ‏تشکل‌ها، اقوام و همه اقشار ایرانی دانست و گفت: باید دست به دست هم دهیم و با فساد و ویژه‌خواری در ‏کشور مبارزه کنیم.‏
وی با تأکید بر این که با وجود فساد، رونق اقتصادی و پیشرفت مورد انتظار دولت و ملت امکانپذیر ‏نیست، افزود: در این جامعه مشکلات فراوان اجتماعی از قبیل حاشیه‌نشینی، اعتیاد، طلاق ، بیکاری و فقر ‏وجود دارد و این یعنی راه انقلاب را باید با مدیریت جهادی ادامه دهیم تا به همه اهداف بلند این انقلاب ‏دست یابیم.‏
رئیس‌جمهوری با تأکید بر این که راه پیشرفت، ‌اتحاد، انسجام، اخلاق، اعتماد به یکدیگر، کمک به دولت و همچنین وحدت قوای سه‌گانه است، گفت: الحمدلله امروز رابطه بسیار خوبی بین قوا، نیروهای مسلح و همه مدافعان کشور وجود دارد .
روحانی خطاب به مردم تأکید کرد: بدانید هرکس سیاه‌نمایی می‌کند و به فکر فضای دو‌قطبی و تنش در جامعه است، انقلابی نیست. معیار ما برای جوانان راه و خط امام و مقام معظم رهبری و همچنین قانون‌اساسی است.
وی تصریح کرد: نباید سلیقه‌ها، جناح‌بندی‌ها و منافع شخصی معیار باشد.
پاسخ ‌قاطع ایران‌‌ به تهدیدها
رئیس‌جمهوری با اشاره به مشکلات کنونی منطقه و جهان اظهار داشت: ملت بزرگ ایران با حماسه امروز نشان داد که هراسی به دل راه نمی‌دهد و متأسفانه امروز برخی تازه‌کاران در جهان و از جمله آمریکا قدرت را به دست گرفته‌اند که باید بدانند با ملت ایران فقط با احترام و تکریم حرف بزنند.
روحانی با بیان این که ملت بزرگ ایران در برابر تهدیدها، پاسخی قاطع خواهد داد، اظهار داشت: کسانی که در جهان، دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند، بدانند که ملت ایران، یکپارچه و آگاه است و در برابر بدخواهان تا آخر ایستادگی می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: ما مردمی آگاه، هوشیار، منطقی و فرهیخته داریم که هوشمندی خود را در بزنگاه‌های تاریخی به خوبی نشان داده‌اند.
رئیس‌جمهوری همچنین از تشییع باشکوه پیکر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، توسط مردم شریف ایران قدردانی کرد. روحانی گفت: در برابر هرگونه تهدید، نابخردی و آتش‌افروزی با خرد، ایستادگی و قدرت، خواهیم ایستاد و قدرت ما تنها از ملت بزرگ ایران نشأت گرفته است. ما به دنبال تنش نبوده و نیستیم، اما در برابر آنهایی که چشم طمع به کشور دارند با قدرت ایستادگی می کنیم و در برابر زور و تهدید یکصدا هستیم.
وی افزود: به همه بدخواهان ملت شریف ایران اعلام می‌کنم که اینجا ایران بیشه شیران است و هیچ‌کس نمی‌تواند چشم بد به ایران داشته باشد.
رئیس‌جمهوری با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۱۳۹۶ اظهار داشت: در این انتخابات قدرت خود را به جهانیان نشان خواهیم داد و زبان گویای ملت‌، صندوق رأی است و همه در پی ساختن ایرانی بزرگ، آباد و مستقل هستیم.
روحانی با تأکید بر این که در پیروی از رهبر معظم انقلاب به دنبال اجماع و انسجام ملی هستیم، ادامه داد: هدف همه ما پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی است و به تمام تلاش‌های ۳۸ سال گذشته ارج می‌نهیم.
وی گفت: امروز امام‌خمینی(ره)، آیت‌الله طالقانی، شهیدان مطهری و بهشتی و آیت‌الله ‌هاشمی و بسیاری از بزرگان و سرداران و دلاوران، زنان و مردان خالص و بی‌توقع که در سراسر ایران حماسه‌های بزرگ آفریدند، به رحمت حق پیوستند، اما دغدغه‌های ما همان دغدغه‌های ۳۸ سال پیش است.
رئیس‌جمهوری افزود: دغدغه ما، پیشرفت، معنویت، عدالت، ‌آزادی، حاکمیت ملی و در یک کلمه تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است و همان راهی که الحمدلله در ۳۸ سال گذشته تا کنون ادامه داده‌ایم باید با گام‌های بلندتر تا رسیدن به اهداف نهایی ادامه دهیم.
حضور دکتر روحانی در راهپیمایی
‌رئیس‌‌جمهوری‌ روز جمعه و در مسیر راهپیمایی باشکوه مردم تهران در جمع خبرنگاران هم راهپیمایی میلیونی مردم ایران اسلامی در سراسر کشور را نمایش اقتدار ملی کشورمان دانست و اظهار داشت:مردم با حضور گسترده خود به دنیا اعلام می‌کنند که باید با ملت ایران با زبان احترام و تکریم سخن گفته شود.
و‌ی‌ با قدردانی از حضور میلیونی مردم در این مراسم در سراسر کشور، اظهار داشت: مردم با حضور گسترده خود بار دیگر به جهانیان نشان دادند که انقلاب زنده است و به سمت اهداف بلند خود حرکت می‌کند.
وی حضور میلیونی مردم را نمایش قدرت و اقتدار ملی کشورمان دانست و گفت: مردم به خیابان‌ها آمدند تا به دنیا اعلام کنند که انقلاب‌اسلامی و راه امام(ره) و مقام معظم رهبری تنها نیست.
روحانی با بیان این که حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از پیام خاصی برخوردار است، اظهار داشت: این حضور پاسخ حرف‌های نادرست سردمداران جدید کاخ‌سفید است و مردم با حضور خود به جهانیان اعلام می‌کنند که باید با ملت ایران با زبان احترام و تکریم سخن بگویند و زبان قلدری و تهدید را به کار نبرند.
رئیس‌‌جمهوری خاطر نشان کرد: ملت ایران در طول ۳۸ سال گذشته نشان دادند که هرکس با زبان تهدید با این ملت سخن بگوید، ملت ایران او را پشیمان خواهد کرد.
وی افزود: مسیر ملت ایران کاملاً روشن است و بدون تردید تهدیدکنندگان از راهی که انتخاب کرده‌اند، ‌پشیمان می‌شوند.
گفته‌های معاون اول رئیس جمهوری
معاون اول رئیس‌جمهوری هم گفت: در مقاطعی که دشمنان در مقابل جمهوری‌اسلامی مطالب و رویکردهای جدیدی می‌گویند و پیش می‌گیرند مردم احساس می‌کنند برای این که به آنها پیام روشنی بفرستند به صحنه می‌آیند و با حضورشان در صحنه هم پیام به دشمنان و هم به مسئولان کشور می‌دهند.
اسحاق جهانگیری در حاشیه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران،افزود: مردم، انقلاب، نظام و آرمان‌هایی که امام‌راحل بر آن پافشاری کردند و رهبر معظم انقلاب هم بر آن‌ها تاکید دارند را دوست دارند.
وی اضافه کرد: مردم علاقه‌مند هستند که آن آرمان‌هایی که در راسش استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است در کشور مستقر بماند و روز به روز به پایداری آن آرمان‌ها کمک ویژه‌ای کنند.
جهانگیری تصریح کرد: پیام مردم به مسئولان کار و تلاش بیشتر و حل مشکلات مردم و پیشبرد نظام است و به دشمنان هم پیامشان این است که ما پای نظاممان ایستاده‌ایم و از آرمان‌های نظام دفاع می‌کنیم و به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.
سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در جمع راهپیمایان تهرانی شرکت کننده در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضور یافت.
سردار سلیمانی از چهارراه ولیعصر(عج) تهران مسیر خود را آغاز کرد و به سمت میدان آزادی ادامه داد.
در راهپیمایی عظیم و میلیونی ۲۲ بهمن همچنین وزیران، مقام‌های کشوری و لشکری و دست‌اندرکاران جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.
در پایان مراسم، بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران راهپیمایان را گلباران کردند.
قطعنامه راهپیمایی
در مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۵ قطعنامه‌ای در ۱۳ بند به این شرح قرائت شد.
در این قطعنامه ضمن تجدید بیعت و میثاق استوار امت مؤمن و ولایتمدار ایران با آرمان‌های بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری، بر پایبندی و اعتقاد به اصل ماندگار و مترقی «ولایت‌فقیه» به عنوان مبنای اساسی عزت و اقتدار ایران اسلامی تاکید شده است.
این قطعنامه هر‌گونه اقدام برا‌ی تهدید امنیت ملی کشورهای سوریه، یمن و عراق و سایر کشورهای منطقه و ایجاد تنش و بی‌ثباتی توسط استکبار جهانی و مرتجعین وابسته و استمرار ظلم، تبعیض، محاصره، تحریم، اشغال اراضی و تجاوز به حقوق مسلمانان در هر نقطه از جهان به ویژه جنایت‌های آل‌سعود و آل‌خلیفه در یمن و بحرین را محکوم کرد .
مطابق این قطعنامه،‌ ملت انقلابی و بصیر ایران اسلامی، “آمریکا” را همچنان “دشمن شماره یک” خود دانسته و با تأسی به منویات و هشدارهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای “جهاد کبیر” و مقابله با راهبرد “رخنه” و “نفوذ” دشمن در ارکان نظام و تضعیف “اراده ملی”، تلاش‌ها و اقدامات نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در تحقق یافتن امنیت ملی ممتاز در کشور و منطقه پرآشوب فعلی را مورد تحسین قرار داده و آمادگی خود را برای رویارویی عاشورایی برابر هر تهدید احتمالی اعلام می‌دارد.
این قطعنامه در ادامه ،”اقتصاد مقاومتی” و تلاش همه‌جانبه برای اقدام و عمل به آن را “نسخه نجاتبخش کشور” برای عبور موفق و افتخارآمیز از دام تحریم‌های ظالمانه “نظام سلطه” و “دیکتاتوری مدرن اقتصادی” دانسته، بر اصل غیر قابل مصالحه و مذاکره‌بودن امنیت جمهوری اسلامی ایران تاکید و “اقتدار موشکی” را نماد “قدرت بازدارندگی”، تضمین “امنیت ملی” و “خط قرمز دفاعی” می‌داند.
در ادامه قطعنامه، با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌آفرینی‌های شهیدان گرانقدر و رادمردان دفاع‌مقدس و مدافع حرم و همچنین آتش‌نشانان فداکار و ایثارگر حادثه ساختمان “پلاسکو”، تکریم و تجلیل جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان، به اهمیت انتخابات آینده ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر اشاره شده و آمده است:‌ “انتخابات” را الگوی کارآمد “مردم‌سالاری دینی” در کشور می‌دانیم و با تأکید بر ضرورت هوشمندی همگانی برابر توطئه‌ها و ترفندهای فریبنده و پیچیده دشمن، حضور حماسی و مشارکت گسترده خود در انتخابات اردیبهشت ماه سال ۹۶ را تجدید عهد با انقلاب اسلامی و تقویت اقتدار و صلابت ملت و نظام دانسته و از داوطلبین محترم می‌خواهد با رعایت «تقوای سیاسی» و موازین شرعی، اخلاقی و قانونی و تعمیق فضای همدلی و برادری، زمینه برگزاری انتخاباتی حداکثری، پرشور و انقلابی را فراهم کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ