رئیس عقیدتی سیاسی ارتش:ترامپ نمی‌تواند نفوذ رهبری را محدود کند
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: ترامپ نمی‌تواند با تحریم، نفوذ جهانی مقام معظم رهبری را محدود کند.

به گزارش روابط عمومی‌ارتش، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی، در جمع کارکنان این سازمان، توجه به جایگاه رهبری در آموزه‌های دینی، عظمت رهبر معظم انقلاب از دیدگاه شخصیت‌های جهانی و ضرورت التزام عملی به تدابیر معظم‌له را از الزامات موفقیت در گام دوم انقلاب دانست.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم با این مضمون که «به خدا قسم، مومن حقیقی نیست مگر کسی که داوری رسول خدا را بدون چون و چرا بپذیرد و از داوری آن حضرت حتی اگر علیه خودش باشد احساس دلتنگی نکند و تسلیم محض باشد» گفت: رهبری در اسلام از جایگاه رفیع و بی‌بدیلی برخوردار است و برای آن جایگزینی وجود ندارد.

وی افزود: امام محمد باقر (ع) در روایتی می‌فرمایند: «اسلام بر پنج پایه؛ نماز، روزه، حج، زکات و ولایت استوار است» که در این میان هیچکدام به اندازه ولایت مورد تاکید نیست.

امام باقر (ع) گلایه می‌کنند که مردم به چهار مورد نخست عمل می‌کنند اما نسبت به ولایت کم اهمیت هستند و از کنار مسائل مربوط به ولایت به راحتی عبور می‌کنند که این تساهل و تسامح و بی تفاوتی نقطه خطری برای جامعه اسلامی‌است‌، در‌حالی‌که ولایت کلید نماز، روزه، حج و زکات است.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان این که انجام فرایض دینی از جمله نماز، روزه، حج و زکات بدون التزام عملی به ولایت، از جایگاه بسیار کمی‌در نزد خداوند برخوردار است، افزود: نماز و حج بدون ولایت مانند عبادت مشرکانه و حج مشرکانه است و هیچ فرقی با اسلام ابن ملجم، داعش و تکفیری‌ها ندارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: عبادت بدون ولایت نه تنها سودی ندارد، بلکه زیان هم می‌رساند. این که برخی از کشورهای مسلمان به پایگاه‌های آمریکا و اسلام ستیزان تبدیل شده به خاطر نبود ولایت و تسلیم در برابر طاغوت است.

حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی در ادامه با اشاره به روایتی از امام جعفر صادق (ع) که ویژگی‌های حاکم حکومت اسلامی‌را بیان می‌کند، گفت: امام صادق (ع) می‌فرماید که هرگاه کسی آرمان‌ها و اصول فکری ما را تبلیغ می‌کند، حلال را از حرام و راه درست را از غلط تشخیص می‌دهد و احکام ما را می‌شناسد، من آن‌ها را به عنوان حاکم برای شما نصب می‌کنم و شایسته است که او را به عنوان ولی، حَکَم و حاکم انتخاب کنید چرا که من آن‌ها را به عنوان حاکم نصب کردم.

اگر کسانی زیر بار حکومت چنین کسانی نروند، آن‌ها حکم خداوند را خوار و بر ضد ما عمل کرده‌اند، کسی که علیه ما عمل کند او ضد خداوند و گناهش تا حد شرک به خداست.

نماینده ولی فقیه در ارتش خاطر نشان کرد: کسانی که در جامعه با تدابیر ولی فقیه مخالفت و جایگاه او را تخریب، تضعیف و تحریف می‌کنند و گاهی بهانه محدودیت اختیارات را مطرح می‌کنند، مگر نمی‌دانند که تضعیف ولی فقیه در حد شرک در برابر خداوند است؟

وی با اشاره به تمجید سیاست‌مداران خارجی در عرصه‌های بین المللی از رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ گفت: کوفی عنان، ولادیمیر پوتین، خاویر پرزدکوییار، نتانیاهو و حتی سلطنت طلبان اذعان کردند که مقام معظم رهبری در هوش و ذکاوت سیاسی و اتخاذ تدابیر همه جانبه‌گرایانه و تسلیم نشدن در برابر بحران‌ها و تحریم‌ها در دنیا بی نظیر هستند. رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: باید خداوند را شاکر باشیم که رهبری داریم که رئیس جمهوری آمریکا را چنان تحقیر می‌کند که ترامپِ کم بهره از عقل، به جایی می‌رسد تا مضحکانه رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ را تحریم می‌کند و تصور می‌کند می‌تواند میزان نفوذ جهانی رهبرمان را محدود کند.

حجت الاسلام محمدحسنی ادامه داد: شیوه ترامپ در مقابل رهبر معظم انقلاب همان شیوه ابوسفیان در مقابل حضرت محمد (ص) است که قطعاً محکوم به شکست است. نماینده ولی فقیه در ارتش یادآور شد: برای موفقیت در گام دوم انقلاب اسلامی‌باید به تدابیر مقام معظم رهبری عمل کنیم و خوشحال باشیم که چنین رهبر فرزانه، حکیم، با دانش و با فضیلتی داریم. باید ملتزم به تدابیر معظم‌له باشیم. وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری یک قرآن سیاسی است که چراغ راه ما برای رسیدن به قله‌ها می‌شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم گفت: مدعیان دروغین حقوق بشر نسبت به کشتار مردم بی‌گناه یمن پاسخگو باشند.

به گزارش مهر، امیر سرتیپ حاتمی‌ با اشاره به هشتم تیرماه روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی اظهار داشت: این روز یادآور یکی دیگر از ابعاد جنایات صدام در کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه رزمندگان و مردم بی‌دفاع شهرها و روستاهای مرزی کشورمان طی هشت سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به تلاش غرب برای از بین بردن نقش خود در تجهیز صدام به توانمندی تسلیحاتی شیمیایی و کوچک کردن ابعاد این جنایت افزود: این کشورها معترف هستند بیش از ۲۰ هزار تن از رزمندگان و افراد غیرنظامی‌جمهوری اسلامی‌ایران بر اثر جنایات شیمیایی صدام به شهادت رسیده‌اند.

وزیر دفاع با اشاره به اعتراف غرب به ۳۰ حمله شیمیایی صدام به مراکز غیرنظامی‌از جمله بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تصریح کرد: اوج این جنایات، بمباران شیمیایی سردشت در هفتم تیرماه ۱۳۶۶ بود که به شهادت و مصدومیت ۴۵۰۰ نفر از اهالی این منطقه انجامید.

امیر حاتمی‌با بیان اینکه معاهده منع به‌کارگیری تسلیحات شیمیایی تا حد زیادی مرهون موج جهانی انزجار از جنایات صدام علیه ملت ایران است، ادامه داد: از ابتدای شکل‌گیری این معاهده، شاهد حضور فعال و مؤثر جمهوری اسلامی‌ایران به عنوان بزرگ‌ترین قربانی تسلیحات شیمیایی بوده‌ایم و این موضوع مورد اعتراف همگان است.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امروز نقش برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا در تجهیز رژیم صدام به تسلیحات شیمیایی و محکومیت این رژیم در مجامع بین‌المللی و افکار عمومی‌جهان روشن است، خاطرنشان کرد: تداوم کشتار مردم بی‌گناه منطقه به ویژه مردم مظلوم یمن با تسلیحات غربی، صفحه دیگری از عملکرد جنایتکارانه این دولت‌ها در تاریخ ثبت خواهد کرد و مدعیان دروغین حقوق بشر باید در مقابل وجدان بشری در مورد جنایات گذشته و کنونی خود پاسخگو باشند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ