رئیس قوه قضائیه: دستگاه‌های مربوطه بازار را کنترل کنند
سرویس خبر: رئیس قوه قضائیه با بیان این که همه قوا و دستگاه‌ها از اختیارات کافی برخوردار هستند، بهبود وضع معیشت مردم را در گرو کنشگری فعال مسئولان و کارگزاران نظام دانست و گفت: لازم است وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی، اقداماتی عاجل برای کنترل بازار انجام دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه مسئولان عالی قضایی با بیان این که با اراده پولادین می‌توانیم بر اراده پلید دشمن فائق آئیم، این امر را در گرو دارا بودن حضور فعال مردم و مسئولان و دوری از حرکت‌های منفعلانه دانست و افزود: امروز، کنشگران فعال در این میدان پیروز خواهند بود. با اتمام حجت مقام معظم رهبری به همه مسئولان نظام، روسای قوا و کارگزاران کشور به ویژه در حوزه‌های اقتصادی، میدان عمل و اجراست و هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست.

وی ادامه داد: همه قوا، دستگاه‌ها و مسئولان از اختیارات کافی و قانونی برای انجام وظایف خود برخوردار هستند و کوچکترین سستی در عمل به تکالیف نباید وجود داشته باشد. در همین راستا، اولویت اصلی تلاش در جهت بهبود وضع معیشت مردم است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه کشور ما از نظر منابع مادی و معنوی هیچ کمبودی ندارد، مدیریت و کنترل منابع را امری ضروری برای ساماندهی به وضع اقتصادی دانست و اضافه کرد: انتظار مردم از مسئولان نظام، کنشگری فعال در عمل به وظایف قانونی است. مجموعه دستگاه قضایی نیز قطعا تمام تلاش خود را برای گره گشایی از کار مردم به کار می‌گیرد و به وظایف خود به بهترین نحو عمل خواهد کرد.

رئیسی با اشاره به پیروزی‌های مردم غزه و یمن با دستان خالی در برابر رژیم صهیونیستی، آل سعود و آمریکا و به استیصال کشاندن حکومت‌های مستکبر اظهار داشت: آنچه امروز با آن مواجهیم، شیطنت‌ها، فتنه‌ها و جنگ اقتصادی، روانی و سیاسی است که دشمن به راه انداخته و در مقابل این اقدامات خصمانه، آنچه موجب پیروزی ملت بزرگ ایران خواهد شد، نه مذاکره، نه تسلیم و نه پیام‌های نادرستی است که متضمن هر گونه عقب‌نشینی یا استقبال از مذاکره با متجاوزان به حقوق مردم باشد بلکه پیروزی ما صرفا در گرو همان آموزه‌های والایی است که از معلم بزرگ خود امام خمینی(ره) و رهبر بصیر و فرزانه انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته آموخته‌ایم و آن چیزی نیست جز ایستادگی، مقاومت، اتکال به خدا، اعتماد به داشته‌های مادی و معنوی و در یک کلام، اعتقاد عمیق به شعار راهبری «ما می‌توانیم».

استاندار و رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان هم در این نشست برای بررسی و تبادل نظر پیرامون مصوبات سفر استانی رئیس قوه قضاییه حضور داشتند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ