رئیس قوه قضائیه : چهره حامیان ترور باید برملا شود
 

سرویس خبر:رئیس قوه قضائیه گفت: خانواده معظم شهدا در همه جا پرچم برافراشته‌اى هستند که این پرچم نشان انقلاب اسلامى، ارزش هاى انقلاب اسلامى، راه، خط، مقصد و مقصود امام (ره)، اقتدار و عزت نظام اسلامى و مظلومیت این نظام و شهداى عالیقدر است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در دیدار جانبازان و خانواده‌های شهدا افزود: هشتم شهریور ماه سالروز شهادت رئیس جمهوری و نخست وزیر شهیدمان است و در چهاردهم این ماه آقاى قدوسى دادستان کل انقلاب وقت به شهادت رسیدند . به روح مطهر این شهدا درود مى‌فرستیم و یاد و خاطره همه شهداى عالیقدرمان به ویژه شهداى ترور را گرامی مى‌داریم.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: از فرزند شهید بزرگوار آیت الله سید عبدالکریم هاشمى نژاد که امروز به عنوان تجلیل از مقام شهدا و پیگیرى موضوع خانواده معظم شهدا و ترور، این مساله را در دستور کار خود و دیگر خانواده‌هاى شهدا قرار داده، تشکر مى‌کنم. خانواده شهدا نشانه‌هایى از اقتدار و مظلومیت نظام مقدس جمهورى اسلامى هستند و همواره باید یاد و خاطره آن‌ها را گرامى بداریم.

یاد شهدای ترور نباید کمرنگ شود

وی افزود: نسبت به شهداى عالیقدر ترور باید کار رسانه‌اى و هنرى مضاعفى صورت گیرد و به هیچ وجه نباید یاد شهداى ترور کمرنگ شود و یا خدای نکرده با گذشت زمان به آن‌ها پرداخته نشود و همواره باید به موضوع شهید و شهادت به صورت عام و به ویژه به شهداى ترور پرداخته شود.

رئیسی گفت: غربى‌ها که امروز مدعى دفاع از حقوق انسان هستند و داعیه مبارزه با تروریسم دارند، چگونه کشور خود را به پایگاه تروریست‌ها تبدیل کرده‌اند و دفترشان کنار کاخ سفید است؟ این چهره باید براى دنیا برملا شود و معلوم شود که این‌ها در حمایت از حقوق انسان و بشر و ضدیت با ترور دروغ مى‌گویند.

رئیسی ادامه داد: جوانى که تمام زندگى وى فقط وقف علم، فناورى، پیشرفت، اقتدار و عزت کشور است، چرا و به چه جرمى باید خون وى بر زمین ریخته شود؟ این‌ها را باید از این حکومت غاصب اسرائیل و صهیونیست‌ها سئوال کنند و این جریان مظلومیتى است که شهداى ما دارند.

رئیس قوه قضائیه گفت: باید از این‌ها سئوال شود و این چهره نفاق که این‌ها مدعى حقوق بشر هستند، باید برملا شود. هم از نظر رسانه و هنر باید به عظمت شهدا و افتخار و اقتدارى که آفریدند، پرداخته شود و هم جهل زدایى از مردم کنند.

رئیسی ادامه داد: وزارت امور خارجه، بخش بین الملل قوه قضائیه، حوزه‌های بین المللی وNGO‌های فعال این کار را به صورت رسمی باید از طریق همه مجامع بین المللی دنبال کنند و پرونده‌ها به شکل حقوقی مبتنی بر آنچه از میثاق‌های بین المللی وجود دارد، پیگیری شود.

وی ادامه داد: شاید به دلیل حضور استکبار در بسیاری از مجامع و دادگاه‌های بین المللی به سهولت امکان خونخواهی و اینکه سازمان‌های تروریستی پای میز محاکمه کشیده شوند، وجود نداشته باشد؛ اما این موارد نباید ما را از اقدام و پیگیری باز دارد.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: باید اسناد این قضیه توسط وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه، قوه قضائیه و همه بخش‌ها کامل شود. مسئولیت کیفری در ترور متوجه کل سازمان تروریستی است و سازمان منافقین و بسیاری از این سازمانها، مسئولیت کیفری دارند و می‌شود کیفرخواست بلندی برای آن‌ها تنظیم کرد و رسیدگی به آن را از مجامع بین‌المللی خواست.

وی ادامه داد: حتی اقدام نکردن مجامع بین‌المللی قابل پیگیری و معرفی به مردم جهان است.

استاندارد دوگانه

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز یک استاندارد دو گانه در عالم وجود دارد که این استاندارد دو گانه باید برای تمام مردم دنیا روشن شود و نفرت تمام مردم نسبت به مستکبرین برانگیخته شود. برانگیخته شدن نفرت عمومی نسبت به عملکرد بسیار تاریک و سیاه و ظلمانی آن‌ها از مهم‌ترین اهدافی است که باید در این رابطه دنبال شود.

وی در توضیح این مطلب گفت: قبل از اینکه این سازمان تروریستی در یک دادگاه بین المللی محکوم شود، باید در افکار عمومی و وجدان‌های بیدار دنیا محکوم شود. ممکن است آن‌ها به دلیل سلطه‌شان در دادگاه‌های بین المللی نگذارند این کار صورت گیرد؛ اما افکار بسیار روشن و ذهن‌ها و وجدان‌های بیداری در عالم وجود دارد که اگر این مسائل به درستی پیگیری شود، حتماً حرکت آن‌ها محکوم خواهد شد. این موضوع خود گام مهمی است که وجدان‌های بیدار در عالم این سازمان‌های تروریستی را محکوم کنند.

رئیسی ادامه داد: آن چه امروز در منطقه از بیداری و برملا شدن چهره تروریست‌ها در کشور، منطقه و جهان می‌بینید، محصول خون مطهر فرزندان و همسران شماست؛ چون خون آن‌ها متصل به ثارالله است.

رئیس قوه قضاییه افزود: مگر خداوند متعال از خون ابی عبدالله (ع) گذشت که از خون مطهر یک شهید بزرگوار ازکودک خردسالی که مظلومانه به شهادت رسیده تا پیرمرد ۸۰ساله مانند مرحوم اشرفی اصفهانی بگذرد؟ این امر امکان ندارد. خداوند از خون مطهر این شهدا که به عاشوراییان متصل هستند، هرگز نخواهد گذشت.

رئیسی با طرح این سؤال که مگر در هم پیچیده شدن طومار داعشی‌ها، القاعده‌ها و تروریست‌های این منطقه آسان صورت گرفت؟گفت: محمد طا‌های خردسال ما در اهواز جان می‌دهد و این موضوع برای پدر و مادر بسیار سخت است و همانطور که گفتم آثار روحی و روانی‌اش برای آن‌ها بسیار سخت است؛ اما می‌دانید این خون‌های مطهر چه می‌کند؟ آنچه شما از موفقیت و توفیق جبهه اسلامی در منطقه می‌بینید، محصول خون شهدای عالیقدر است.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: تردید نداشته باشید آن چه امروز در کشور و نظام می‌بینید محصول خون مطهر شهدای کربلا و شهدای کربلا‌های ایران اسلامی است؛ لذا برکات این خون‌های مطهر، برکات بسیاری است؛ لکن ما در جایگاه تعظیم و تکریم نسبت به خون مطهر شهدا و خانواده معظم شان باید پیگیری کنیم که چهره مستکبرین و سازمان‌های تروریستی بیش از پیش برملا شود و از لحاظ حقوقی و رسانه‌ای این کار باید مجدانه دنبال شود.

رئیسی گفت: جریان منافقین و گروه‌های تروریستی بیش از ۱۷هزار نفر را در این کشور به شهادت رساندند و از رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس دیوان عالی کشور تا بسیاری از شهروندان و همچنین زن، مرد، کودک و خانواده‌های بسیاری را عزادار کردند.او ادامه داد: ان‌شاءالله بخش‌های مختلف در کشور به لحاظ حقوقی، رسانه‌ای و هنری و شما در جایگاهتان به عنوان پرچمی برافراشته بتوانید هم افتخار و اقتدار این نظام و شهدای عالیقدر و هم مظلومیت این عزیزان را برای همگان بیش از پیش تبیین کنید.

نسخه مناسب چاپ