رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستارحبس ترامپ به‌جای استیضاح شد
سرویس خارجی: «نانسی پلوسی»رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی خطاب به دموکرات ها،خواستار زندانی شدن ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور به جای استیضاح وی شد.

پلوسی به همحزبی‌های دموکرات خود که طرفدار استیضاح «دونالد ترامپ» هستند گفت: می‌خواهم ترامپ را به جای این که استیضاح شود در زندان ببینم. در این حال، ترامپ در واکنش به سخنان پلوسی، وی را فردی تهوع‌آور و کینه‌جو توصیف کرد و گفت: او فاجعه است. رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: قصد داشته با پلوسی به توافق برسد، اما رفتارهای او موجب شده که از این کار منصرف شود.از سویی «جرالد نادلر» رئیس کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: در کنگره این کشور حمایت کافی برای به راه انداختن فرآیند استیضاح علیه دونالد ترامپ وجود ندارد.از طرفی سناتور«برنی سندرز»، دونالد ترامپ را خطرناکترین رئیس جمهوری کشورش در تاریخ معاصر ایالات متحده خواند و افزود: اگر قرار باشد ترامپ را شکست دهیم، باید بر چیزی بیش از شخصیت و سیاست‌های واپس گرایانه وی تمرکز کنیم.در تحولی دیگر،رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد برای اعمال تعرفه‌های گمرکی بر کالاهای وارداتی از این کشور مجددا وضعیت اضطراری اعلام کند. از سویی رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: فکر می‌کنم می‌توانیم روابط خوبی با روسیه داشته باشیم زیرا معتقدم روابطمان با پیگیری موهومات ساختگی لطمه دیده است. این در حالی است که«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه گفت: سیستم‌های دفاعی مسکو برای دفاع از این کشور کافی است و کشورش اجباری به تمدید معاهده «استارت» ندارد. همچنین رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید کرد که در صورت لزوم تعرفه‌ها علیه کالاهای چین تا ۳۰۰میلیارد دلار دیگر افزایش می‌یابد. درچنین شرایطی، دولت آمریکا قصد دارد ۳۴ فروند پهپاد شناسایی به متحدانش در منطقه دریای چین جنوبی بفروشد. در این حال«گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اخبار منتشر شده درباره تصمیم آمریکا به فروش دو میلیارد دلار سلاح به تایوان اعلام کرد: چین از آمریکا می خواهد فروش تسلیحات خود را به تایوان به حال تعلیق درآورد در غیر این صورت روابط دوجانبه دو قدرت اقتصادی بزرگ جهان که تحت تاثیر مناقشه تجاری قرار گرفته است، به خطر

می‌افتد.

از سویی، دولت آمریکا اعلام کرد: اگر اروپایی‌ها شرکت‌های آمریکایی را در امور دفاعی مشارکت ندهند، در صورت تهدید و اقدام نظامی احتمالی، واشنگتن از اتحادیه اروپا حمایت نخواهد کرد. این در حالی است که روزنامه «نشنال اینترست»، سیاست خارجی «تهاجمی» و «متکبرانه» آمریکا را نه تنها در دولت کنونی بلکه در زمان روسای قبلی کاخ سفید نیز عامل شکست خط‌‌ مشی واشنگتن در برخورد با مسائل جهانی و از بین رفتن اعتبار این کشور دانست.

Email this page

نسخه مناسب چاپ