راه اندازی نخستین گذر فرهنگ و هنر در مشهد‏
مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: نخستین گذر فرهنگ و هنر مشهد، در این شهر مقدس راه اندازی شد‏‎.

‎مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در آیین افتتاح این گذر فرهنگی در جمع خبرنگاران گفت: ۷۰ واحد در بازار گذر فرهنگ و هنر به طور رایگان برای فروش آثار در اختیار هنرمندان قرار گرفته است‎.

‎جعفر مروارید واگذاری بدون پرداخت اجاره به هنرمندان را از سوی قدیری، مالک مجتمع آسمان در مشهد را کمک و یاری رساندن به رونق تولیدات هنری دانست و گفت: نقاشی، صنایع هنری تجسمی، آثار هنری بین المللی از کشورهایی مانند افغانستان، استودیو و عکاسی هنری، آثار هنری روی چرم، تصویرسازی، خراطی، خطاطی، تذهیب، محصولات فرهنگی در قالب کتاب، مد و لباس ایرانی و اسلامی در این گذر فرهنگی عرضه خواهد شد‏‎. ‎وی افزود: همچنین یک مجموعه ۱۵ واحدی به عنوان نگارخانه آماده فعالیت و ۳۰ واحد در کنار این ۱۵ واحد توسط هنرمندان مجهز و آماده بهره برداری است‏‎.

‎مروارید با بیان اینکه ۴۵ واحد واگذار شده است، تاکید کرد: این مکان به جهت نزدیکی به حرم رضوی و حضور پررنگ زائران به یک قطب فروش آثار فرهنگی و هنری در مشهد تبدیل شود‎.

‎وی افزود: دو مجموعه دیگر در مشهد با همکاری شهرداری و دانشگاه فردوسی در جنب بازار گلستان و وکیل آباد باعنوان گذر فرهنگ و هنر در حال برنامه ریزی برای اجراست‏‎.

‎او ادامه داد: در ۸ پهنه حاشیه شهر تولیدات فرهنگی هنری را شناسایی و بخشی از ظرفیت گذر فرهنگ و هنر را به هنرمندان حاشیه شهر اختصاص دادیم تا بدون واسطه آثار خود را بفروشند‎.

‎در این مراسم از دو اثر هنرمندان توان یاب مشهدی رونمایی شد و مالک این مجتمع اثر نقاشی احسانی نیا را خریداری کرد‏‎.‎

نسخه مناسب چاپ