رسانه‌های صهیونیستی: حزب‌الله لبنان در حال آماده شدن برای حمله جدید به اسرائیل است
سرویس خارجی: تلویزیون رژیم صهیونیستی از برآوردهای ارتش این رژیم مبنی بر اینکه حزب‌الله لبنان علیه اهداف اسرائیلی دست به حمله‌ای دیگر خواهد زد، پرده برداشت و تاکید کرد که حزب‌الله خواهان اعمال معادله جدید بر منطقه است.

همزمان با تلویزیون رژیم صهیونیستی، سایت “مفزاک لایو” این رژیم نیز گزارش داد، فرماندهی نظامی رژیم صهیونیستی احتمال می‌دهد حمله دیگری از سوی حزب‌الله لبنان انجام گیرد.براساس گزارش این سایت، حزب‌الله لبنان اخیرا یک دستگاه خودروی زرهی اسرائیلی را در پادگان “آویویم” هدف گرفت که به نظر نمی‌رسد آخرین اقدام جنگی این حزب‌ علیه اسرائیل باشد.طبق این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی به آماده باش خود به منظور ممانعت از هرگونه سناریوی احتمالی در سایه تنش روزافزون امنیتی با حزب‌الله لبنان ادامه می‌دهد.”مفزاک لایو” در توجیه این گزارش خود به اظهارات سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان استناد کرده که تاکید کرده بود حمله به خودروی زرهی اسرائیلی در مرزهای سرزمین‌های اشغالی و لبنان پاسخی به شهادت دو عضو حزب‌الله در سوریه بود و پاسخ حمله پهپادی به بیروت نیز به قوت خود باقی است.این سایت عبری زبان آورده است: اسرائیل تصمیم گرفته حریم هوایی خود را در محدوده‌ای شش کیلومتری در مزهای مشترک با لبنان ببندد و به استقرار سامانه‌های دفاع موشکی از نوع “پاتریوت” که مختص رهگیری موشک‌های کوتاه و میان‌برد هستند، ادامه دهد.

این اقدامات در قالب آماده باش امنیتی در منطقه لحاظ شده و منطقه مملو از پهپادهای اسرائیلی است.در این راستا معاون دبیر کل حزب الله لبنان به موضع گیری درباره درگیری با رژیم صهیونیستی پرداخت و پاسخ کوبنده مقاومت را تثبیت کننده قواعد درگیری توصیف کرد. شیخ نعیم قاسم گفت: لبنان دنیا را به خود مشغول کرده است همانطور که همیشه مشغول می‌کند زیرا در مجاورت رژیمی غاصب به سر می بریم. وی گفت: همه دنیا به حرکت درآمده و می‌گویند آرام باشید و در برابر اسرائیل مقاومت نکنید اما ما به آنها می‌گوئیم که وظیفه ما ایجاب می‌کند به اسرائیل اجازه تعدی به کرامتمان را ندهیم. وی افزود: کرامت ما ایجاب می‌کند در استقلال به شکل طبیعی به سر بریم. نعیم قاسم افزود: تجاوزهای صهیونیست‌ها با حمایت بین‌المللی است و حزب الله واکنش نشان داد و تلاش‌های بین‌المللی نتوانست مانع از این واکنش شود؛ حمایت رسمی و مردمی از مقاومت وجود دارد و واکنش کوبنده حزب الله مرحله جدیدی را تثبیت کرد. همزمان رئیس پارلمان لبنان در دیدار با هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل تأکید کرد، رژیم صهیونیستی به طور مکرر قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت را نقض می‌کند و باید برای آن بازخواست شود.

«نبیه بری» در این دیدار بر پایبندی لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱سازمان ملل تأکید و اعلام کرد: تنها طرفی که باید درباره نقض روزانه قطعنامه ۱۷۰۱بازخواست شود، اسرائیل است.از سویی به دنبال حملات اخیر متقابل میان رژیم صهیونیستی و لبنان، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، حفظ ثبات لبنان را برای خاورمیانه مهم دانست. واسیلی نبنزیا ابراز امیدواری کرد که ثبات لبنان حفظ شود، زیرا این مساله برای منطقه حائز اهمیت است.در چنین شرایطی رئیس جمهور فرانسه با اشاره به اهمیت ایجاد عوامل آرامش در مرزهای جنوبی لبنان با اراضی اشغالی، بر پایبندی کشورش به حفظ ثبات، امنیت و تقویت دولت و نهادهای لبنان تاکید کرد. سعد حریری هم در این گفتگوی تلفنی از تلاش‌های مکرون برای مهار تنش‌ها در مرزهای جنوبی لبنان در پی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به ضاحیه جنوبی بیروت و نیز نقش محوری فرانسه برای تمدید دوره ماموریت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (نیروهای یونیفل) تقدیر و بر پایبندی لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱شورای امنیت (که پس از حمله سال ۲۰۰۶رژیم صهیونیستی به لبنان صادر شد) تاکید کرد.

نسخه مناسب چاپ