روسیه و هند خواهان ادامه همکاری تجاری با ایران و اجرای برجام شدند
رهبران روسیه و هند دریک بیانیه مشترک بر ادامه همکاری‌های تجاری و اقتصادی با ایران، اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱ و همچنین اجرای کامل برجام تاکید کردند.

به گزارش فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه و «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در حاشیه «نشست انجمن اقتصادی بین المللی» در بندر «ولادی‌وستوک» دیدار و رایزنی و سپس در یک کنفرانس خبری مشترک شرکت کردند. براساس بیانیه مشترکی که میان دو طرف بعد از این دیدار و کنفرانس خبری منتشر شد، مودی و پوتین تاکید کردند که به همکاری تجاری و اقتصادی با ایران ادامه خواهند داد چرا که آن را مشروع و براساس منافع متقابل می‌دانند. رهبران دو کشور همچنین بر اهمیت اجرای کامل و کافی توافق هسته‌ای در چارچوب صلح، ثبات و امنیت بین‌المللی تاکید کردند. رئیس جمهوری روسیه و نخست وزیرهند همچنین بر تعهد کامل به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل درباره برجام تاکید کردند.

براساس این بیانیه، مسکو و دهلی نو تجارت و همکاری اقتصادی با ایران را مشروع خواندندو اعلام کردند که به این همکاری ها ادامه خواهند داد.

این گزارش افزود: مسکو و دهلی نو در جریان این دیدار همچنین چندین توافقنامه از جمله در زمینه تقویت همکاریهای تجاری دوجانبه، اقتصادی و سرمایه گذاری امضا کردند .

نسخه مناسب چاپ