رونمایی از طرح های عمرانی در هفته دولت
بهره مندی صد درصد جمعیت شهری استان گلستان از گاز طبیعی ‏

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۵ درصد جمعیت روستایی استان گلستان از نعمت گاز طبیعی بهره مندند و شرکت‌گاز استان گلستان در هفته دولت پروژه‌های گازرسانی را افتتاح و کلنگ زنی خواهد کرد.‌‏مهندس محمد رحیم رحیمی، مدیر عامل شرکت‌گاز استان گلستان در جمع خبرنگاران گفت: در ایام هفته دولت ۷۸ پروژه ( ۱۵روستایی و۶۳ پروژه صنعتی) افتتاح و ۷۸ پروژه (۶پروژه روستایی و ۷۲ پروژه صنعتی) کلنگ زنی می‌شود. ‏

وی افزود: این پروژه‌ها با هزینه‌ای بالغ بر ۷۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود تا ۱۲ هزار مترمکعب گاز طبیعی را جایگزین سوخت‌های فسیلی کند. ‏

رحیمی گفت: با احتساب پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت، ۸۷۲ روستا و همچنین تمامی۳۳ شهر استان، ۷۹۷ صنعت عمده و ۶۴ جایگاه ‏CNG‏ از نعمت گاز برخوردار خواهند شد. ‌همچنین ۹۰ درصد واحدهای صنعتی گلستان گازکشی شده است و گازرسانی به ۶۰۹ واحد تولیدی در دست اقدام است.‏

همچنین در هفته دولت ۳۱ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان در استان گلستان به بهره‌برداری ‌رسید. حسین طلوعیان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با اعلام این خبر در نشستی با خبرنگاران افزود: از واحد‌های صنعتی ۲۴ واحد ایجادی بوده و ۷ واحد طرح توسعه داشته است و با بهره‌برداری از آن‌ها ۴۶۰ فرصت جدید شغلی در استان ایجاد می‌شود.

وی گفت: این طرح‌ها در ۸ شهرستان استان افتتاح می‌شود که بیشترین آن‌ها در گرگان و شامل ۱۲ واحد با سرمایه‌‌گذاری ۲۱۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی۱۶۵ نفر است. وی افزود: سال‌های گذشته واحدهای بسیاری در گلستان غیر فعال شده بودند که هم‌اکنون در حال احیا شدن است.وی یادآور شد : به غیر از ۴ واحد صنعتی، تمامی واحدهای خسارت دیده از سیل گلستان نیز به همت خود سرمایه‌گذاران بار دیگر راه‌اندازی شده است. طلوعیان گفت: مقرر شده ۱۰۵میلیارد تومان به واحدهای سیلزده گلستان اختصاص یابد که امیدواریم تا هفته آینده با توجه به اینکه از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است، این اعتبارات توزیع استانی شود.‏

‏بهره‌برداری از ۱۱۱ پروژه برق‌رسانی در تبریز، آذرشهر و اسکو

تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از افتتاح ۱۱۱ پروژه برق‌رسانی این شرکت به مناسبت هفته دولت خبر داد.

عادل کاظمی افزود: این پروژه‌ها با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در ۳ شهرستان تبریز، آذرشهر و اسکو اجرا شده‌ و بخشی از اقداماتی است که از دهه فجر سال گذشته تا هفته دولت امسال توسط همکاران این شرکت انجام یافته است.وی ادامه داد: پروژه‌های مزبور مربوط به بخش‌های توسعه و احداث شبکه برق، بهینه‌سازی شبکه‌های برق، توسعه و اصلاح روشنایی معابر، ایجاد قدرت مانور، توسعه فیدر، کاهش تلفات و نیرورسانی است و نیز ۸۷ پروژه با اعتبار بیش از ۱۶۲ میلیارد ریال در شهرستان تبریز، ۱۴پروژه با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال در شهرستان آذرشهر و ۹ پروژه با اعتبار بیش از ۱۳میلیارد ریال در شهرستان اسکو توسط شرکت توزیع نیروی برق تبریز به مناسبت هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید.

افتتاح۲۵ پروژه آبرسانی روستایی در آذربایجان‌شرقی

تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: در هفته دولت امسال از ۱۱ مجتمع آبرسانی و ۱۴ پروژه تک روستایی در این استان بهره‌برداری شده است.

علیرضا ایمانلو افزود: این طرح‌ها شامل تامین آب آشامیدنی مجتمع آبرسانی یخفروزان شهرستان اهر، آب آشامیدنی مجتمع آقبراز شهرستان هوراند، آب آشامیدنی مجتمع کرامه شهرستان میانه، آب آشامیدنی مجتمع بیگجه خاتون شهرستان شبستر، آب آشامیدنی مجتمع‌های آبرسانی ابرغان و صائین شهرستان سراب، آب آشامیدنی مجتمع آبرسانی قوری چای شهرستان عجب شیر، آب آشامیدنی مجتمع آبرسانی قوری چای شهرستان مراغه، آب آشامیدنی مجتمع آبرسانی یکانات شهرستان مرند، آب آشامیدنی مجتمع آبرسانی ستارخان شهرستان ورزقان و آب آشامیدنی مجتمع آبرسانی آلمالو شهرستان هشترود است و بقیه پروژه‌ها به صورت تک روستایی در شهرستان‌های هریس، آذرشهر، هوراند، خداآفرین، میانه، بناب، عجبشیر، اهر، مرند و اسکو افتتاح شده اند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها افزون بر ۳۸۴ میلیارد و ۴۸۸میلیون ریال است و با افتتاح این پروژه‌ها ۵۰۰۵ خانوار با جمعیتی افزون بر ۱۷ هزار و ۹۹۰ نفر در ۳۹ روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

اکنون در حدود ۹۷ درصد جمعیت روستایی استان به آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی دارند.‏

‏افتتاح پروژه عمرانی در دشتی ‏

کاکی- خبرنگار اطلاعات: فرماندار دشتی گفت: در هفته دولت امسال ۶۳ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۶۰ میلیاردو۴۳۱میلیون تومان در سطح این شهرستان افتتاح ‌شد.

عبدالله نادری در نشست با خبرنگاران و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی شهرستان دشتی با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: این پروژه‌ها در حوزه‌های عمران شهری وروستایی، راه، بهداشت و درمان، ورزش،آب، کشاورزی، برق‌رسانی، گازرسانی، مخابرات و طرح‌های اقتصادی است.

نادری افزود: از این تعداد ۴۸ پروژه با اعتبار ۵۵ میلیارد و ۹۱۸ میلیون تومان افتتاح و ۱۵ پروژه با اعتبار ۲۰۴ میلیارد و ۵۱۳ میلیون تومان کلنگ‌زنی ‌شد که به نسبت سال گذشته به لحاظ حجم ریالی هفت برابر رشد داشته است، چرا که در هفته دولت سال گذشته نیز ۴۶ پروژه عمرانی با اعتبار ۳۵ میلیارد و ۸۷۷ میلیون تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

وی با تأکید بر اینکه روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی خدمات را به نحو مطلوب انعکاس دهند، گفت: روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی باید به شبهات در فضاهای مجازی پاسخ دهند.فرماندار دشتی اظهارداشت: به مناسبت هفته دولت بیش از ۳۰ برنامه فرهنگی و اجتماعی در شهرستان دشتی برگزار ‌شد. که شامل برگزاری نشست هم اندیشی با اقشار مختلف مردم، تجلیل از کارمندان نمونه و قاریان قرآن، نشست هم اندیشی با انجمن‌های ادبی، رونمایی از کتاب نویسندگان، ملاقات عمومی (میز خدمت)، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، دیدار با خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد، نشست با خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی و برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی بوده است.‏

گازرسانی به ۲۷ روستا و ۷۳ واحد صنعتی در استان ایلام ‏

ایلام ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از پایان گازرسانی و روشن شدن مشعل گاز در ۲۷ روستا و ۷۳ واحد صنعتی استان در هفته دولت خبر داد.

عباس شمس‌اللهی اظهار داشت: این روستاها در شهرستان‌های ایلام، چرداول، مهران، ملکشاهی، دهلران و آبدانان با جمعیتی بیش از ۱۶۳۴ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: گازرسانی به ۷۳ واحد صنعتی در استان شامل کارخانه آسفالت، گلخانه صنعتی، گاوداری، مرغداری، ذرت خشک کنی و سایر صنایع تولیدی نیز در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.وی با اشاره به این که با بهره‌برداری از طرح‌های جدید در هفته دولت ضریب نفوذ گاز در حوزه روستایی استان به ۸۹ درصد و در صنایع به ۸۲ درصد رسید، گفت: بیش از ۱۱۵ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها هزینه شده است.وی افزود: میزان برخورداری جمعیت مناطق شهری استان از شبکه گاز ۹۹ درصد است که تا پایان سال به صد در صد خواهد رسید.

برخورداری ۳۹ شهر و ۴۶۴ روستای چهارمحال و بختیاری از نعمت گاز طبیعی

شهرکردـ خبرنگار اطلاعات: سیامک حیدری، مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری از برخورداری ۳۰۲هزارو۵۱۷ خانواری استان از نعمت گاز طبیعی خبرداد و گفت: تاکنون ۳۹ شهر از ۴۰ شهر و ۴۶۴ روستا از مجموع ۹۴۶ روستای استان از این نعمت الهی برخوردار شده‌اند.

حیدری با تبریک اعیاد قربان و غدیر و همچنین هفته دولت، رشد فزاینده گازرسانی به روستاها و بخصوص مناطق سخت‌گذر و ناهموار استان طی سال‌های گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: توسعه گازرسانی مناطق روستایی برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر، ایجاد رفاه نسبی و توسعه عدالت اجتماعی آنها و این شرکت با توجه به تمامی محدودیت‌های مالی در انجام پروژه‌های تعریف شده مصمم است.

حیدری از اتصال ۴ روستای معدن، دره‌بید، دره‌یاس، گل‌کله شهرستان کیار و همچنین گازرسانی به فاز۳ الهیه شهرستان بروجن به شبکه گاز طبیعی در این ایام خجسته خبر داد و گفت: این طرح‌ها که از پروژه‌های ملی نیز محسوب می‌شود با اعتباری بالغ بر ۹میلیاردو۳۳۶ میلیون اجرا شده است.

وی طول خط تغذیه را۱۷هزارو۵۰متر، شبکه توزیع را ۳۴هزارو۳۰۰متر و تعداد انشعاب اجراشده را نیز ۱۰۰۰ عدد اعلام کرد و گفت: پروژه‌های یادشده ۲ سال گذشته کلنگ‌زنی شده بود که با تلاش همکاران در واحدهای ذیربط هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است.

حیدری تعداد روستاهای در حال گازرسانی در استان را ۵۷ واحد بیان کرد و با اشاره به مبحث تعالی سازمان، و خدمات‌رسانی به مناطق سخت‌گذر و صعب‌العبور را نمونه‌ای از تلاش‌های شرکت گاز استان با هدف محقق شدن تعالی سازمانی دانست و گفت: مجموعه شرکت گاز استان تلاش حداکثری خود برای گازرسانی به مناطق محروم و در ادامه خدمت‌رسانی مطلوب و شایسته به مردم را در برنامه کاری خود دارد و از ادامه این تلاش دریغ نخواهد کرد.

افتتاح طرح‌های آبفا با ۱۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در قم

قم ـ خبرنگار اطلاعات: طرح‌های آب و فاضلاب استان قم با اعتبار ۱۴۰۰ میلیارد ریال؛ با حضور استاندار این استان به بهره‌برداری رسید.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ابتدای این آیین به ارائه گزارشی از عملکرد آبفای استان پرداخت و تدوین، اجرا و کنترل برنامه مدون عملیاتی همه واحدهای شرکت به منظور دستیابی به اهداف استراتژیک استان و بالادستی وزارت نیرو، واگذاری پساب به بخش صنعت و کاهش مصرف آب آشامیدنی در این بخش، اجرای شبکه و تأسیسات فاضلاب مسکن مهر، توسعه فناوری‌های نوین تله‌متری، سامانه ۱۲۲ و همچنین قرائت موبایلی و ایجاد درگاه اینترنتی ارتباط با مشترکین را بخشی از دستاوردهای شرکت آب و فاضلاب در سال گذشته ذکر کرد.

وی همچنین دستیابی به شاخص مطلوب هدر رفت آب، اجرای همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی با شعار «همه با هم حامی آب باشیم»، ساخت سه سایت نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۱۴۵ کیلووات، تدوین سند راهبردی فاضلاب، عدم هرگونه قطعی آب در سال گذشته با اجرای مدیریت فشار هوشمند و نوسازی تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۲ قم با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد را از دیگر اقدامات آبفای قم در سال گذشته برشمرد.

علی جان صادق‌پور در ادامه با اشاره پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل هفت مورد طرح آبرسانی، ۶ مورد طرح فاضلاب و ۲ مورد طرح‌های نوین است که با اعتبار ۱۴۰۰ میلیارد ریال به اجرا رسیده است.

وی طرح‌های آبرسانی را شامل اصلاح شبکه آب آشامیدنی شهر قم، ایجاد تو اصلاح شبکه (زون بندی) سطح شهر، تکمیل رینگ غربی آبرسانی قم، اجرای خط انتقال جدید آب شهر کهک، حفر و تجهیز سه حلقه چاه در جعفریه و منطقه علی‌آباد و احداث ساختمان و تأسیسات کلرزنی صادقیه اعلام کرد و گفت: این پروژه‌ها در مجموع با اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم، ساخت و بهره‌برداری از اسکروپمپ فاضلابی به ظرفیت ۲۵۰ لیتر در ثانیه برای نخستین بار در کشور، اجرای شبکه فاضلاب تا در منازل و نصب انشعاب، اجرای شبکه فرعی بهره‌مند از تسهیلات بانک توسعه اسلامی، اجرای شبکه فاضلاب مسکن مهر پردیشان را نیز از جمله طرح‌های فاضلاب برشمرد که با اعتبار هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.وی احداث نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰۰ کیلووات جهت پایداری برق شبکه با اعتبار ۷ میلیارد ریال را از پروژه‌های نوین افتتاح شده در هفته دولت دانست و گفت: توسعه مرکز ارتباطات مردمی ۱۲۲ با هدف هوشمندسازی مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی از دیگر پروژه‌های نوینی است که در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های برق‌رسانی در استان مرکزی

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ۱۲۸ پروژه برق‌رسانی با اعتبار ۱۱۸۰ میلیارد ریال در استان خبر داد.محمد الله داد گفت: همزمان با هفته دولت، ۱۸ پروژه برق‌رسانی در اراک، ۵ پروژه در آشتیان، ۴ پروژه در تفرش، ۴۱ پروژه در خمین، ۱۹ پروژه در خنداب، ۲ پروژه در دلیجان، ۹ پروژه در ساوه، ۴ پروژه در شازند، ۴ پروژه در غرق‌آباد، ۶ پروژه در فراهان، ۹ پروژه در کمیجان، ۳ پروژه در محلات و ۴ پروژه در مناطق مختلف استان به بهره‌برداری رسید.وی تأمین برق متقاضیان، بهینه‌سازی شبکه، تأمین روشنایی معابر، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و احداث فیدر جدید را از پروژه‌های بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شده در هفته دولت برشمرد.

او احداث ساختمان و تجهیز پست زمینی میدان ارگ، تأمین برق ۱۰۰۰۰ متقاضی برق شهری و روستایی، نصب ۱۲۰۰۰ کنتور هوشمند برای مشترکین دیماندی، طرح جهادی اصلاح شبکه فشار ضعیف به طول ۲۰۰ کیلومتر، بهسازی و نوسازی شبکه توزیع برق پروژه روگذر خیابان شریعتر و احداث کانال و خروجی فشار متوسط پست فوق توزیع ۶۳ر۲۰ اراک ۷ را از جمله پروژه‌های بهره‌برداری شده همزمان با هفته دولت اعلام کرد.

برگزاری هفته دولت در فیروزکوه

فیروزکوه ـ خبرنگار اطلاعات: شهردار فیروزکوه به مناسبت بزرگداشت هفته دولت در نشست خبری از افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی شهرداری با اعتبار ۵۷ میلیارد ریال خبر داد.

جعفر پرچ افزود: کلنگ‌زنی فاز جدید پارک مجتمع خلیج‌فارس، آسفالت دولایه خیابان ۴۵ متری با همکاری اداره راه، جدول‌گذاری و زیرسازی و آسفالت خیابان شهید فامیلی، لکه‌گیری و زیرسازی و آسفالت کلیه معابر سطح شهر،‌ اجرای پروژه پله تندرستی پارک کوهستان، پیاده‌رو سازی و کف‌سازی سطح شهر و خیابان تختی تا مسیر تنگه و ۴۵ متری، ادامه عملیات ساختمانی پروژه واحدهای تجاری شهرداری در شهرک مخابرات، درختکاری سطح شهر، تعویض و نصب علائم ترافیک سطح شهر، آبشار صخره‌ای در ارتفاعات، خریداری و نصب وسایل بازی و درختکاری پارک مجتمع خلیج‌فارس و پارک امیری فیروزکوهی، تکمیل و ساماندهی میدان امیری فیروزکوهی، اجرای دیوار ساحلی، تکمیل مجتمع تجاری شهرداری در خیابان پاسداران، راه‌اندازی سیستم آبیاری تحت فشار فضای سبز در بلوار ۴۵ متری و سایت اداری، تسطیح و محوطه‌سازی پارک بانوان دشت ناصر از برنامه‌های هفته دولت بود.

نسخه مناسب چاپ