رونمایی از لکوموتیو تمام ایرانی حمل بار در شبکه ریلی
سری جدید لکوموتیوهای تمام ایرانی باری ساخته شده در صنایع ریلی مپنا(موسوم به مپ ۲۴) برای حمل بار در شبکه ریلی کشور دیروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و شماری از مسئولان صنعت ریلی در تهران رونمایی شد.

به گزارش خبرنگارما، این لکوموتیو هفتمین واحد ساخته شده در صنایع لکوموتیو سازی مپناست که می تواند با قدرتی معادل ۱۳۰۰ اسب بخار در ۱۶ سیلندر و سرعتی معادل ۱۰۵ کیلومتر در ساعت به صورت توربو شارژ وارد خطوط ریلی کشور شود.

مهندس محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دیروز پس از رونمایی از این لکوموتیو به خبرنگاران گفت: شرکت مپنا تا پایان امسال ۴۰ دستگاه از این نوع لکوموتیو را که کاملا با شرایط آب و هوایی ایران مطابقت دارد و قیمت آن ۴۰ درصد ارزانتر از نمونه مشابه خارجی است، خواهد ساخت. به گفته وی، سیستم کنترل، بوژی، شاسی، بدنه و ترمز این لکوموتیو مطابق با جدیدترین استانداردهای روز دنیا، توسط کارشناسان داخلی طراحی، تولید و نصب شده است.

همچنین دیروز در حضور وزیر راه و شهرسازی از فناوری سیگنالینگ در شبکه ریلی و چرخ مونوبولوگ ساخت داخل رونمایی و سری اول ریل ملی که در مجتمع ذوب آهن اصفهان تولید شده است، تحویل راه آهن جمهوری اسلامی ایران شد.

کردستان به شبکه سراسری ریلی متصل می شود

همچنین عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور دیروز به خبرنگاران گفت: در راستای اتصال مراکز استان‌ها به شبکه ریلی کشور و بهره‌برداری از خط ‌آهن تهران- همدان در اردیبهشت سال ۹۶، اتصال استان کردستان به مرکزیت شهر سنندج در طرح راه‌آهن تهران- همدان- سنندج تا پایان دولت دوازدهم در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به هدف‌گذاری صورت گرفته، توضیح داد: در حال حاضر مرحله نهایی عملیات تکمیلی خط‌ آهن تهران- همدان و ایستگاه‌های نوبران، فامنین و همدان در دست اقدام است و عملیات زیرسازی در محدوده همدان تا سنندج به طول ۱۵۰ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۵۹ درصد در بخش زیرسازی هم در حال پیگیری است.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها ادامه داد: این محدوده در سه قطعه اجرایی تعریف شده است که قطعه اول به طول ۶۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۶۸ درصد در بخش زیرسازی، قطعه دو به طول ۵۶ کیلومتر با۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی و قطعه سوم به طول ۳۰ کیلومتر که زیرسازی آن ۱۰۰ درصد تکمیل شده است.

وی با تاکید بر اهمیت تامین به موقع اعتبارات پروژه در پیشبرد برنامه‌ها گفت: برنامه‌ریزی شده است تا عملیات زیرسازی این مسیر ریلی تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسد و به موازات آن در سالجاری برگزاری مناقصه به منظور ساخت ایستگاه‌های بهار، قروه، دهگلان و سنندج در دستور کار قرار دارد.

خطیبی با اشاره به اینکه در چند ماه آینده مناقصه ساخت ایستگاه‌ها برگزار و اواخر امسال هم ساخت همزمان این چهار ایستگاه آغاز خواهد شد، در خصوص عملیات روسازی مسیر گفت: همزمان با اجرای روسازی، ​خرید ریل مورد نیاز و انتخاب پیمانکار هم در دست اقدام است و امسال به پیمان خواهد رفت که امیدواریم اوایل سال آینده اجرای عملیات روسازی مسیر آغاز شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ