زخمی شدن ۷۵ فلسطینی در سرکوب هفتاد و دومین «تظاهرات بازگشت»
 

سرویس خارجی: وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در جریان سرکوب هفتاد ودومین راهپیمایی بزرگ بازگشت علیه رژیم صهیونیستی، ۷۵فلسطینی در شرق نوار غزه به دست نظامیان این رژیم زخمی شدند .

اشرف القدره، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت غزه گفت: از این تعداد زخمی ۴۲نفر از جمله ۱۸کودک و دوزن در راهپیمایی روز جمعه به دست نظامیان صهیونیست، هدف گلوله جنگی قرار گرفتند.هزاران فلسطینی برای شرکت در هفتاد ودومین جمعه راهپیمایی بزرگ بازگشت با شعار “وفاداری به شهدا”، در مرزهای شرقی غزه تجمع کرده بودند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی، عکس‌هایی از شهدا، ماکت‌هایی از مسجد الاقصی و نیز پرچم فلسطین را با خود حمل می‌کردند‌. راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از ۳۰مارس ۲۰۱۸ (۱۰فروردین ۹۷) برای پایان دادن به محاصره ۱۳ ساله نوار غزه و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس آغاز شده است.تاکنون در جریان راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت که هر هفته در مرز شرقی نوار غزه با سرزمین های اشغالی برگزار می‌شود، ۳۱۹ تن به شهادت رسیده و بیش از ۳۱هزار نفر دیگر نیز زخمی شده اند که حال بیش از ۵۰۰نفر آنها وخیم گزارش شده است.

در چنین شرایطی سخنگوی کمیته های مقاومت فلسطین تاکید کرد که رژیم صهیونیستی توان ایستادگی در برابر اتحاد گروه های مقاومت را ندارد. «ابومجاهد» سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین در گفتگو با المیادین تاکید کرد: رژیم صهیونیستی هرگز توان مقابله با ائتلاف و همبستگی و اتحاد گروه های مقاومت را ندارد و مقاومت فلسطین غافلگیری های نظامی علیه رژیم صهیونیستی در اختیار دارد.

ابومجاهد تصریح کرد: میان گروه های مقاومت فلسطین و حزب الله در خصوص تصمیم گیری و اقدامات میدانی، اتحاد وجود دارد. خبر دیگر اینکه یکی از مسئولان کاخ سفید به کشورهای عربی نسبت به لطمه زدن به امنیت رژیم صهیونیستی هشدار داد. او در واکنش به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به عراق و لبنان گفت: آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود در برابر تهدیدات حمایت می‌کند.

این مسئول گفت: کشورهایی مثل لبنان، سوریه و عراق باید در صورتی که اجازه داده‌اند خاکشان به مرکزی برای حمله به اسرائیل تبدیل شود مسئولیت را هم بپذیرند. از سوی دیگر، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه ادعا کرد که اسرائیل باید در برابر حملات از خود دفاع کند. او گفت که مانع این می‌شود که دشمنان اسرائیل به سلاح کشنده دست یابند.

نسخه مناسب چاپ