سامانه‌های دفاعی سوریه تازه ترین حمله موشکی رژیم صهیونیستی را دفع کردند
سرویس خارجی: سامانه‌های دفاع هوایی ارتش سوریه با تجاوز جدید موشکی رژیم صهیونیستی به منطقه تل‌الحارة در استان درعا در جنوب مقابله و تعدادی از این موشک ها را ساقط کردند.

خبرگزاری سوریه گزارش داد که سامانه‌های دفاعی این کشور در حدود ساعت دو بامداد در برابر تجاوز موشکی رژیم صهیونیستی به منطقه جنوب سوریه ایستادگی کرده و تعدادی از این موشک ها را منهدم کردند. این گزارش تاکید کرد که خسارت‌های به وجود آمده در نتیجه این حملات موشکی خسارت‌های مادی بود و تلفات انسانی در بر نداشت. بر اساس این گزارش، دشمن اسرائیلی بعد از تجاوز موشکی خود، جنگ الکترونیک را در منطقه آغاز و تلاش کرد رادارهای سوریه را با اختلال مواجه کند. گفتنی است دولت سوریه بلندی تل‌الحاره را که قبل از جنگ یکی از مهمترین مراکز دیدبانی ارتش سوریه به شمار می‌رفت در جولای ۲۰۱۸از گروه تروریستی جبهه‌النصره پس گرفت.

گفته می‌شود این منطقه در حال حاضر محل استقرار یک پایگاه نیروی هوایی سوریه است.خبر دیگر اینکه آمریکا در تازه‌ترین اقدام خود علیه سوریه، ۱۳ نهاد و سه فرد در ارتباط با دولت این کشور را تحت تحریم‌های خود قرار داد. شناخته‌ترین فرد در لیست تحریم‌های جدیدآمریکا «سامر فوز» بازرگان معروف سوری است.چند روز پیش «ولید المعلم» وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی تحریم اقتصادی ملت سوریه را گونه‌ای از تروریسم توصیف کرده بود.

این تحریم‌ها پس از تصمیم اخیر کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در ماه مه صورت می‌گیرد که طی آن خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه دولت سوریه، طرفداران آن و کسانی که به تامین مالی صنایع هوایی و انرژی این کشور می‌پردازند شده بود. دمشق و مسکو پیشتر از واشنگتن و بروکسل خواسته بودند تحریم‌های اقتصادی علیه سوریه برداشته شود و تاکید کرده بودند که محدودیت‌ها باعث عدم دستیابی به محصولات پزشکی و مواد خام شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ