سفیرایران : پست انگلیس به دنبال حل مشکل انتقال مراسلات به مقصد کشورمان است
سفیر ایران در انگلیس در توییتی نوشت: شرکت خدمات پست بریتانیا در یک عقب ‌نشینی و با حذف بیانیه قبلی، اعلام کرده که به دلیل مسائل اجرایی امکان ارسال بسته های پستی به مقصد ایران را ندارد و به دنبال حل بسیار فوری مساله است.

به گزارش ایرنا، ‘حمید بعیدی نژاد’ در این توییت تصریح کرده است: سفارت برای حل فوری مساله با مقامات ذیربط در تماس است و هر تحولی را به اطلاع همو‌طنان عزیز خواهد رساند.

شرکت پست سلطنتی انگلیس موسوم به ‘رویال میل’ هفته گذشته در اقدامی غیرمتعارف، بیانیه‌ای را صادر کرد که بر اساس آن مراسلات به ایران از نهم آوریل (۲۰ فروردین) تا اطلاع ثانوی متوقف ‌شده است .

این تصمیم در نتیجه آنچه تحریم در مسیر مراسلات به ایران نامید، اتخاذ و گفته شد بسته‌هایی که هنوز به مقصد نرسیده‌اند به فرستنده ارجاع خواهند شد.

شرکت «پارسل فورس» هم که زیرمجموعه‌ای از رویال میل به شمار می‌رود، ارسال مراسلات به ایران را متوقف کرده است.

بعیدی نژاد جمعه گذشته گفته بود: پیگیری انجام ‌شده نشان داد که وزارت خارجه و شرکت پست انگلیس از بیانیه این شرکت خدمات‌رسانی شوکه شده‌اند. آنها قول داده‌اند که با جدیت بدنبال اصلاح فوری این تصمیم هستند.

وی افزود: درصورتی‌که مشکل ارسال مراسلات پستی تا اولین روز اداری هفته یعنی دوشنبه حل نشود، سفارت کشورمان در لندن تا رفع قطعی مشکل، ترتیباتی را برای دریافت نامه‌های پستی به مقصد ایران و تحویل رایگان آنها به پست ایران اعلام خواهد کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ