سلام دوباره پیرزن مارگونی به زندگی
سرویس شهرستانها: مسئول مرکز جامع سلامت موشمی زیلایی بخش مارگون شهرستان بویراحمد گفت: پیرزنی که به گمان مردم روستای «بردپهن» مرده بود، هنگام آیین غسل جنازه‌اش، دستانش را تکان داد.

احسان کریمی‌‌زاده اظهارداشت: در تماسی از سوی اهالی روستای بردپهن زیلایی با مرکز جامع سلامت موشمی زیلایی اعلام شد زنی سالخورده که به گمان خانواده فوت کرده بود و مردم روستا برای شرکت در آیین غسل و سپس تشییع او جمع شده بودند ناگهان انگشتان دست خود را تکان داده است.

وی افزود: تیم سلامت مرکز موشمی زیلایی به محل اعزام شد و با بررسی‌ها توسط پزشک مرکز، وجود علائم حیاتی و البته وضع عمومی نامناسب بیمار تایید شد.

او گفت: با توجه به شرایط عمومی بیمار، وی با آمبولانس به مرکز موشمی زیلایی انتقال یافت. اما در مسیر یک بار دچار ایست تنفسی شد و با اقدامات به موقع، تنفس بیمار و سایر علائم حیاتی وی بازگشت و با هوشیاری ۱۲ به مرکز رسید و با هماهنگی انجام گرفته با مرکز فوریت‌های پزشکی یاسوج، بیمار با علائم حیاتی پایدار و سطح هوشیاری ۹ به اورژانس هوایی و بیمارستان امام سجاد (ع)، یاسوج تحویل داده شد.

به گفته یکی از اهالی روستای بردپهن زیلایی، پیرزن پس از انجام اقدام‌های درمانی و خوب‌شدن حال وی به روستای خود بازگشت و حال وی طبیعی است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ