سید «عمار حکیم» خطاب به آمریکا: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معنوی میلیون‌ها نفر در جهان هستند
سرویس خارجی: سید عمار حکیم، رهبر «جریان حکمت ملی» عراق در دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران، رهبر معنوی میلیون ها نفر در سراسر جهان نیز هستند.
سید عمار حکیم در دیدار با «دیوید شینکر» در بغداد به وی تاکید کرد: آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نه تنها رئیس یک دولت بزرگ بلکه رهبر معنوی میلیون ها انسان در سراسر جهان هستند و تحریم شخصیتی در این سطح توسط آمریکا موجب خدشه‌دار شدن عواطف و احساسات مردمی می شود و به هیچ وجه راه را برای حل بحران آسان نخواهد کرد. وی در ادامه با بیان اینکه منطق تحریم و محاصره اقتصادی و سیاسی ملت‌ها بی‌فایده است، ضمن دعوت از همگان برای آرام‌سازی اوضاع، از همه طرف‌ها خواست که مخالفت خود را با جنگ از طریق اقدامات عملی ملموس نشان دهند تا ملت‌های منطقه بتوانند از امکانات و منابع شان بهره مند شوند.
همزمان، «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق نیز در سخنانی گفت: اختلاف‌ها و قطب بندی‌های موجود در منطقه، بزرگترین چالش پیش روی کشور ما است. «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق نیز در دیدار با شماری از اعضای شورای امنیت اعلام کرد: مردم عراق با فتوای مرجعیت عالی متحد شدند و با اتحاد خود در برابر داعش به پیروزی رسیدند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ