شرایط فعلی ذوب‌آهن مورد تایید سازمان محیط زیست نیست
زرین شهر ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره محیط زیست شهرستان لنجان گفت: ذوب‌آهن همچنان جزو صنایع آلاینده است و فعالیت‌های انجام گرفته برای کاهش مشکلات تاثیر داشته، اما شرایط فعلی آنها مورد تایید سازمان محیط زیست نیست.

روزهای گذشته فیلمی در شبکه‌های مجازی منتشر شده است که در آن بخار‌هایی از یک دودکش در شب را نشان می‌دهد؛ گفتگوها می‌گویند که این دودکش‌ها متعلق به ذوب‌آهن اصفهان بوده است، در همین زمینه فاطمه محمدی رئیس اداره محیط زیست شهرستان لنجان در گفتگویی، در خصوص آخرین وضع آلایندگی ذوب‌آهن اصفهان، اظهار کرد: ذوب آهن یکسری اقدامات در خصوص مشکلات زیست محیطی خود انجام داده است، اما این اقدامات از نظر سازمان محیط زیست کافی نیست و باید یکسری پروژه تعریف و اجرا شود تا آلودگی این صنعت کاهش پیدا کند.

وی افزود: در قسمت فولادسازی روی کونوکتورها غبارگیر نصب کرده‌اند، روی کک سازی خود عملیات‌هایی انجام دادند، اما شرایط فعلی آنها مورد تایید محیط زیست نیست و نیازمند کار و فعالیت بیشتر است.

او ادامه داد: آلایندگی ذوب‌آهن شاید نسبت به شش سال پیش بهبود پیدا کرده باشد، اما مورد تایید محیط زیست نیست و جزو صنایع آلاینده محسوب می‌شود.محمدی اضافه کرد: اقداماتی که طبق قانون محیط زیست باید برای مقابله با صنایع آلاینده انجام دهیم برای ذوب آهن انجام داده شده است اما طبق تبصره یک ماده ۱۲ تصمیم‌گیری برای صنایعی مثل ذوب آهن که یک صنعت ملی است، باید در سطح کلان گرفته شود. ‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ