شریعتمداری: ۵۰ درصد طرح‌های افتتاح شده هفته تعاون، در بخش تولید است
سرویس شهرستان‌ها: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که نیمی از طرح‌های بهره‌برداری شده در هفته تعاون مربوط به پروژه‌های تولیدی است، افزود: در این هفته ۶۴۳‌طرح با سرمایه‌‌گذاری یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و اشتغال پایدار و مستقیم ۱۸ هزار نفر افتتاح شد.

محمد شریعتمداری در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با گرامیداشت هفته تعاون اظهارداشت: ۳۸ درصد طرح‌های بهره‌برداری شده در این هفته در مناطق روستایی کشور اجرا شده است.

شریعتمداری اضافه کرد: امروز که قیمت مسکن در شرایط جنگ اقتصادی دچار رشد زیادی شده، تعاونی‌ها می‌توانند با کمک خیرین و امنا به ساماندهی این بخش کمک شایانی داشته باشند.

وی ادامه داد: با همکاری مجمع خیرین کشور تا پایان سال ۱۵ هزار خانواده دارای ۲ معلول صاحب‌خانه می‌شوند که ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از این خانواده‌ها قبلا صاحب‌خانه شده‌اند.

او اضافه کرد: کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و تنها راه برون‌رفت از شرایط بحرانی فعلی توجه به فرهنگ تعاونی است.

وزیر تعاون درباره تسهیلات صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاونی‌ها نیز گفت: از این هفته سقف حمایت‌های این صندوق به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته ضمن این‌که امتیازاتی برای تعاونی‌های اختصاصی زنان در این صندوق فراهم شده است.

شریعتمداری با تشریح ظرفیت‌های حمایتی از صندوق و بانک توسعه تعاون کشور برای تقویت واحد‌های صنفی و تعاونی مختلف یاد‌آور شد:‌۴۱ درصد تعاونی‌های کشور مربوط به زنان است و حمایت از این قشر به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: نوع اشتغال در دنیا و کشور ما پوست‌اندازی کرده و آینده کار و اشتغال در حال تحول است بنابر این باید در تعریف فعالیت‌های اقتصادی، نگاه دانش‌بنیان و استارتاپی داشته باشیم.

وزیر تعاون با اشاره به راه‌اندازی نخستین مرکز نوآوری بخش تعاون کشور در استان فارس گفت: این وزارتخانه از فعالیت‌های استارتاپی و نوآورانه جوانان حمایت می‌کند و در این خصوص طرح اشتغال نوین در ۱۰ رسته را در حال اجرا داریم.در این نشست در قالب چهاردهمین دوره معرفی و تجلیل از تعاونی‌های برتر استان یزد با حضور وزیر تعاون و هیأت همراه، استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از ۲۰‌تعاونی برتر تقدیر شد.

افتتاح طرح‌های راهسازی و گردشگری

۲ طرح راهسازی و یک پروژه گردشگری با اعتبار ۴۰۵‌میلیارد ریال با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار یزد و جمعی از مسئولان و شهروندان بافقی در این شهر به بهره‌برداری رسید.

جاده ۶۴ کیلومتری مسیر بافق به ساغند، پنج کیلومتر از جاده ۳۱ کیلومتری بافق به رفسنجان که در حوزه استحفاظی این شهرستان قرار دارد و هتل سنتی بوم‌گردی قلعه‌ تاریخی آریز روستای باقرآباد به مناسبت هفته تعاون با حضور وزیر تعاون بهره‌برداری شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این سفر از پیت استخراج سنگ‌آهن و طرح‌های جوار معدنی در دست اجرای شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران ـ بافق دیدن کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این شرکت قرار گرفت.

نسخه مناسب چاپ