شکست ایران و صعود لهستان به نیمه نهایی لیگ ملت های والیبال
 

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها مقابل تیم دوم لهستان شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران در این بازی با نتیجه سه بر یک به حریف خود باخت. ست اول این بازی با امتیاز ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران رقم خورد اما سه ست بعدی با امتیازات ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۲ با برتری لهستان به پایان رسید تا این تیم راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.لهستان با تیم دوم خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها شرکت کرده است اما با پیروزی مقابل برزیل و ایران و صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات، همه را غافلگیر کرد.ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، پوریا فیاضی، میلاد عبادی‌پور و محمدرضا حضرت‌پور روانه میدان کرد.

ست اول (ایران ۲۵ -

لهستان ۲۱)

ایران بازی را خیلی خوب شروع کرد و سه امتیاز پیاپی به دست آورد. عملکرد بازیکنان ایران به خصوص غفور، در زدن اسپک خوب و کم‌اشتباه بود. سرویس‌های خوب بازیکنان ایران نیز دریافت حریف را به شدت دچار مشکل کرده بود. دفاع روی تور هم دیگر نقطه قوت شاگردان کولاکوویچ در ست نخست به حساب می‌آمد. عبادی‌پور عملکرد فوق‌العاده‌ای در این ست داشت اما ستاره بازی بدون شکل غفور بود که در حمله، دفاع و سرویس درخشید.

ست دوم (ایران ۱۸ -

لهستان ۲۵)

سرویس‌های خوب بازیکنان لهستان، تیم ایران را به شدت دچار مشکل کرده بود. ضریب اشتباهات فردی هم در میان شاگردان کولاکوویچ بالا رفت. در میانه‌های ست ایران بهتر بازی کرد و به حریف نزدیک شد تا بازی در امتیاز ۱۳ به تساوی کشیده شود. اما دوباره لهستانی‌ها بهتر بازی کردند و توانستند فاصله زیادی به وجود بیاورند. در امتیازات پایانی ست، هنگامی که تیم ایران سرویس را در اختیار داشت محمدرضا موذن در پست لیبرو به جای حضرت‌پور وارد زمین می‌شد تا در توپ‌گیری شرایط تیم بهتر شود. درحالی که بازی ۲۳ بر ۱۸ به سود لهستان بود فرهاد قائمی به جای فیاضی وارد زمین شد تا شاید مشکل دریافت توپ حل شود اما این تعویض هم چاره‌ساز نبود و لهستان به راحتی پیروز شد.

ست سوم (ایران ۲۰ -

لهستان ۲۵)

همچنان دریافت تیم ایران دچار مشکل بود. به همین دلیل توپ‌ها به خوبی در اختیار سعید معروف قرار نمی‌گرفت تا برنامه‌های هجومی تیم را ترتیب دهد. دفاع روی تور ایران هم کارآمد نبود. در سوی دیگر میدان، بازیکنان لهستان در زدن اسپک هم کم‌اشتباه بودند. پاسور لهستان عملکرد بسیار خوبی داشت و بارها مهاجمین تیمش را در شرایطی قرار داد که بدون مزاحمت دفاع ایران اسپک بزنند. توپ‌گیری دیگر نقطه قوت لهستان محسوب می‌شد. در امتیازات پایانی ست محمدجواد معنوی‌نژاد و علی‌اصغر مجرد به جای فیاضی و شفیعی وارد زمین شدند اما نتوانستند تغییری در روند بازی به وجود بیاورند. ایران پراشتباه و لهستان تیم برتر میدان در ست سوم بود.

ست چهارم (ایران ۲۲ -

لهستان ۲۵)

در این ست مجرد و معنوی‌نژاد در ترکیب اصلی تیم ایران باقی ماندند. همچنان دریافت و حمله ایران بسیار پراشتباه و توپ‌گیری، دفاع روی تور و سرویس لهستانی‌ها بسیار موفق بود. وقتی مانند ست‌های قبل فاصله امتیازی زیادی به سود لهستان به وجود آمد بازیکنان ایران از نظر روحی هم به شدت افت کردند و نمایش بسیار ضعیفی داشتند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ