صدور حکم اعدام برای متهمان پرونده یک فرقه نوظهور ‏
سرویس خبر: دادستان تهران درباره چند پرونده مهم در حوزه فرهنگی که امسال در دادسرای تهران مفتوح و منتهی به صدور کیفرخواست شد، گفت: پرونده متهمانی که در قالب فرقه‌های نوظهور، تشویق به فساد و فحشا می‌کرد منجر به صدور رای اعدام شد. ‏
جعفری‌دولت‌آبادی افزود: متهمان متشکل از یک زن و یک مرد، با راه اندازی یک فرقه و جذب افراد، در زمینه جاذبه‌های انحرافی جنسی فعالیت می‌کردند و این پرونده به اتهام افساد فی‌الارض به صدور حکم اعدام منتهی شد و اکنون در مرحله رسیدگی به اعتراض در دیوان عالی کشور است.
وی درباره دومین پرونده‌ گفت: این پرونده اتهامی مربوط به زن و مردی بود که اقدامات مجرمانه خود را در راستای تهیه مشروبات الکلی، تشویق به فساد و فحشا از طریق تشکیل مجالس میهمانی مختلط قرار داده بودند.
جعفری‌دولت‌آبادی با اعلام صدور کیفرخواست در پرونده مذکور از سوی سرپرست دادسرای شهید مقدس، افزود: متهم مرد این پرونده که دارای تابعیت مضاعف ایرانی-آمریکایی بوده و مالک ساختمان چند هزار متری در شمال غرب تهران است، با به کارگیری شش تبعه افغان، زیرزمین ساختمان را محل ساخت و تهیه مشروبات الکلی قرار داده بود بود که حدود ۴۰۰۰ لیتر مشروب الکلی از محل مذکور کشف شد.‏
دادستان تهران اضافه کرد: اقدامات متهمان در جذب و تطمیع برخی افراد به تهیه تابلوهای متضمن تصاویر مبتذل و مستهجن؛ و به دنبال آن، برگزاری گالری و فروش این گونه تابلوها بود.
*پرونده قاچاق زنان و دختران
جعفری‌دولت‌آبادی به پرونده دیگری با موضوع قاچاق زنان و دختران اشاره کرد که در ناحیه ۳۱ دادسرای تهران برای رسیدگی به جرایم اینترنتی، منتهی به صدور کیفرخواست شده و محاکمه متهمان آن در دادگاه انقلاب اسلامی تهران در حال انجام است. ‏
دادستان تهران با تشکر از اقدامات قضات دادسرا‌هادر مقابله با ولنگاری فرهنگی، چنین اقدامات مجرمانه‌ای را در راستای نقشه دشمن دائر بر نفوذ فرهنگی ارزیابی کرد.
محاکمه ۶ سارق مسلح
دادستان تهران با اشاره به اقدامات دادسرای تهران در جهت کاهش آمار جرم سرقت به عنوان مهم‌ترین جرم در حوزه امنیت عمومی وبا اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر این که احساس امنیت نسبت به جرم سرقت کاهش نیافته است؛ صرفنظر از صحت یا سقم این ادعا، اظهار داشت: آمارهای پلیس و دادسرای تهران حاکی از کاهش شمار جرم سرقت در شهر تهران است. جعفری‌دولت‌آبادی درباره چند پرونده مهم با موضوع سرقت مسلحانه اطلاع‌رسانی کرد که از جمله محاکمه ۶ سارق مسلح از مغازه‌ها بود که دادسرای تهران با صدور کیفرخواست، به اتهام محاربه برای آن‌ها درخواست مجازات کرده است. وی به پرونده اتهامی م‌ـ‌ س که واجد سوابق متعدد سرقت در تهران و دیگر شهرها بود، اشاره کردو با اعلام این که حکم محکومیت او به اعدام صادر و پرونده برای رسیدگی به اعتراض محکوم‌علیه به دیوان عالی ارسال شده است، به نتیجه رسیدن این گونه پرونده را اقدام مهم دادستانی تهران در انطباق عمل سرقت بر عنوان محاربه دانست که در دادگاه نیز مورد پذیرش قرار گرفته است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ