عامل اصلی ترور برادر رهبر انصارالله یمن به هلاکت رسید
سرویس خارجی: وزارت کشور دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که عامل اصلی ترور و شهادت برادرِ «عبدالملک بدرالدین الحوثی»، رهبر انصارالله یمن را در یک عملیات منحصر به فرد اطلاعاتی – امنیتی به هلاکت رسانده است.

وزارت کشور یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که «محمد علی قاید ضاوی»، عامل اصلی ترور شهید «ابراهیم الحوثی»، برادر رهبر انصارالله یمن را در عملیاتی اطلاعاتی شناسایی کرده و او را از پا درآورده است. در بیانیه وزارت کشور یمن آمده است که ضاوی ۵۴ ساله عامل شهادت «ابراهیم حوثی» به همراه محافظش، «محمد العیانی» بوده است.

وزارت کشور یمن افزود: این وزارتخانه در یک عملیات اطلاعاتی – امنیتی منحصر به فرد در عمق اراضی اشغال شده یمن در شهر «مأرب» موفق شده است عامل ترور شهید الحوثی را به هلاکت برساند. به گفته مقامات یمنی، تحقیقات و اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که عامل ترور الحوثی با استخبارات عربستان (وزارت اطلاعات) در ارتباط بوده و رژیم سعودی عامل ترور برادر رهبر انصارالله یمن و محافظ او است.

در همین حال و همزمان با این موفقیت اطلاعاتی – امنیتی انصارالله، تجمع نیروهای سعودی در نزدیکی گذرگاه مرزی «عَلب»، واقع در جنوب عربستان هدف سه فروند موشک «زلزال ?» نیروهای یمنی قرار گرفت. ارتش و انصارالله همچنین مواضع متجاوزان سعودی در جبهه «حیران»، واقع در استان «حجه» یمن را با موشک بالستیک «زلزال ?» هدف قرار دادند.

در حملات توپخانه‌ای ارتش و انصارالله یمن به مواضع سعودی‌ها در «جیزان» عربستان نیز شماری از نظامیان ائتلاف سعودی کشته و برخی دیگر زخمی شدند.

یک منبع نظامی یمنی در همین رابطه اعلام کرد: توپخانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مواضع نظامیان سعودی در مناطق «مشعل» و «جبل قیس» ، واقع در «جیزان» عربستان را هدف قرار دادند که بر اثر آن شماری از نظامیان سعودی کشته و زخمی شدند. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین در عملیاتی، مواضع مزدوران عربستان را در جبهه «السلان» در منطقه «المصلوب»، واقع در استان «الجوف» یمن هدف حمله قرار دادند که به کشته شدن شماری از آنها منجر شد.

از سوی دیگر اما حملات جنگنده‌های سعودی به مناطقی در استان شیعه نشین «صعده» یمن چند کشته و زخمی بر جا گذاشت. به گزارش خبرگزاری شبکه «المسیره»، جنگنده‌های سعودی، چهار بار بخش «الظاهر» و دو بار منطقه «النعاشوه» در بخش «حیدان» در استان «صعده» را بمباران کردند که به دنبال این اقدام وحشیانه، یک کودک یمنی شهید و شماری دیگر نیز به شدت زخمی شدند.

در تحولات جنوب یمن نیز پس از تشدید اختلافات سعودی ها و دولت مستعفی یمن ، عربستان اعضای این دولت را تهدید به اخراج از «ریاض» و سایر کشورها کرد. یک روزنامه عربی نوشت : سعودی ها در ادامه فشارهای خود بر دولت مستعفی یمن برای قبول راه‌حل مورد نظر عربستان در جنوب یمن، تهدید کرده است که اعضای این دولت را از «ریاض» و کشورهای مختلف اخراج خواهد کرد.

نسخه مناسب چاپ