عدم تائید صلاحیت ۲ مدعی ریاست و کلاف پیچیده فدراسیون کشتی
 

تایید صلاحیت نشدن دو مدعی اصلی حضور در انتخابات فدراسیون کشتی وزارت ورزش را در موقعیتی قرار داده که ممکن است حفظ سرپرست فعلی و موکول کردن انتخابات به زمان دیگر را در دستور کار قرار دهد.
به گزارش مهر، پس از این که بهروز نعمتی، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی با نظر برخی اعضای مجمع و تایید وزارت ورزش به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی منصوب شد، بسیاری از اهالی کشتی به این انتخاب خُرده گرفتند. جامعه گوش‌شکسته‌ها معتقد بودند اگر قرار است فردی به عنوان سرپرست انتخاب شود باید از خانواده کشتی باشد و برکناری حمید بنی تمیم و انتصاب بهروز نعمتی، نوعی بی توجهی به خواسته و نظر اهالی کشتی بود.
به هر حال حجم این انتقادات با موقتی خواندن حضور بهروز نعمتی به عنوان سرپرست، رفته رفته کم شد و جامعه کشتی در انتظار برگزاری مجمع انتخابات و حضور رئیسی از جنس کشتی به روزهای پیش رو چشم دوختند. اما اتفاقاتی که بعد از ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجمع و نحوه تبلیغات برخی آنها در فضای مجازی افتاد، نشان داد گره کور انتخاب رئیس جدید به این سادگی ها باز شدنی نیست و هر روز هم این کلاف سردرگم، پیچیده تر از قبل می شود.
احتمال رد صلاحیت ۲ کاندیدای اصلی
تا همین چند روز پیش همه در انتظار اعلام تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی بودند تا به محض اعلام نتایج، روز برگزاری مجمع عمومی هم مشخص و رونمایی از رئیس جدید انجام شود، اما انگار این داستان همچنان سر دراز دارد و بحث انتخابات با شنیده های جدید وارد فاز دیگری شده است.
براساس این گزارش، هنوز صلاحیت دو کاندیدای اصلی انتخابات تایید نشده و وزارت ورزش همچنان در انتظار تعیین تکلیف این دو رقیب اصلی است. البته متولیان ورزش بر این باورند برای جلوگیری از هرگونه تنش و ناآرامی در فضای کشتی، بهتر است هر دو کاندیدا با یک وضع مواجه شوند؛ یعنی یا هر دو رقیب تایید صلاحیت شوند و به انتخابات راه یابند یا این که هر دو با رد صلاحیت از جمع کاندیداها حذف شوند.
بدین ترتیب اگر هر دو رقیب تایید صلاحیت شوند، انتخابات طبق روال طبیعی برگزار خواهد شد و اما و اگر و حاشیه ای در روند مجمع عمومی ایجاد نخواهد شد، اما اگر یکی از این دو کاندیدا رد صلاحیت شود، آرامش انتخابات و روال کار رئیس جدید به کلی برهم می خورد و سرنوشت کشتی در آستانه رقابت‌های جهانی و المپیک به طور کلی تغییر خواهد کرد.
البته متولیان وزارت ورزش در صورت احتمال رد صلاحیت هر دو کاندیداها هم راهکار ویژه ای در ذهن دارند. آنچه از محافل کشتی و منابع آگاه به گوش می رسد گویا وزارت ورزش با توجه به سیاست دوری از هرگونه از تنش و حاشیه، قصد دارد در صورت رد صلاحیت هر دو کاندیدای اصلی، از سرپرست موقت کنونی برای اداره امور کشتی تا اطلاع ثانوی بهره ببرد! به طوری که مجمع انتخابات کشتی فعلاً برگزار نشود و بهروز نعمتی همچنان به عنوان سرپرست در فدراسیون بماند.
بدین ترتیب سرپرست کنونی فدراسیون با نظر وزارت ورزش همچنان تا بعد از رقابت‌های جهانی در این مسئولیت ماندگار خواهد شد که در صورت محقق شدن چنین اتفاقاتی، اهالی کشتی هم نباید به این زودی‌ها در انتظار برگزاری مجمع و معرفی رئیس جدید باشند!
این احتمالات زمانی به حقیقت نزدیکتر می شود که بهروز نعمتی به رغم موقتی خواندن حضورش در عرصه کشتی چندی پیش به مقر اتحادیه جهانی در سوئیس سفر کرد و نشستی هم با نناد لالوویچ داشت که این دیدار پرهزینه و نه چندان ضروری به هیچ عنوان با موقتی بودن حضور نعمتی در فدراسیون کشتی همخوانی ندارد. ضمن این که تغییر و تحولات عجیب و سریالی وی در سیستم اجرایی فدراسیون هم مهر تاییدی بر دورخیز او برای حضور طولانی مدت در راس امور کشتی است.
به هر حال تمامی این حدس و گمان‌ها را می‌توان اتفاقات و روند پشت پرده کشتی کشورمان خواند که از زبان برخی مسئولان و منابع آگاه نقل می شود اما این وزارت ورزش است که می تواند با تصمیمی درست به حرف و حدیث ها پایان دهد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ