فرمانده ناجا: خلأهای امنیتی مرزها برطرف شده است
 

سرویس‌خبر: فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به این‌که مسیرهای مرزی که قبلا مورد انسداد قرار گرفته، به دلیل گذشت زمان دچار فرسودگی شده و قابل ترمیم است، افزود: علاوه براین باید مسیرهای مرزی بیشتری را مسدود کنیم که این مهم با همت نیروی انتظامی و مسئولان دست یافتنی است تا بتوانیم امنیت را که وظیفه همه ماست برای مردم ارتقا دهیم.‏
‏سردار حسین اشتری در مراسم افتتاح ساختمان اداری ـ رفاهی ثامن‌الائمه(ع) فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به همدلی و وحدت بین مردم و نیروی انتظامی گفت: هدف اصلی ما ایجاد نظم و امنیت در استان است و اقداماتی که همکارانم در حوزه انتظامی و مرزبانی داشته‌اند چشمگیر و قابل تقدیر است و در سایه این تلاش‌ها شاهد افزایش کشفیات و کاهش جرائم هستیم و اقدامات پیشگیرانه نیز روند رو به رشدی داشته است.
رئیس پلیس کشور با بیان این‌که با بکارگیری تجهیزات و امکانات پیشرفته در مرزها می‌توانیم بنیه دفاعی خود را تقویت کنیم، افزود: با اتخاذ این تدابیر، امنیت را در مرزها نسبت به دوره‌های گذشته افزایش داده و خلاء‌های امنیتی را نیز برطرف کردیم.‏
اشتری به آمادگی بسیار خوب نیروی انتظامی در مرزهای شرقی، جنوب شرق و شمال اشاره کرد و گفت: با تلاش نیروهای جان بر کف از ورود گروه‌های تکفیری و تروریستی و کسانی که می‌خواهند برای مردم سلب آسایش کنند جلوگیری شده و اگر حادثه‌ای پیش آمده بلافاصله، عاملان آن توسط پلیس شناسایی و دستگیر شده‌اند.
‏فرمانده ناجا در حاشیه دیدار با خانواده شهید «پرویز کیخایی» در زاهدان گفت: به برکت خون شهدا، هدایت‌ها و رهبری‌های مقام معظم رهبری، وجود انسجام میان نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران، ارتش، دستگاه‌های امنیتی و مردم عزیز، دشمنان و گروه‌های شرور جرأت نزدیک‌شدن به مرزهای ایران را ندارند. وی ادامه داد: اوضاع امنیتی شرق و جنوب شرق به ویژه استان سیستان و بلوچستان بسیار خوب است.
رئیس پلیس کشوراضافه کرد: هیچ گونه تحرکی از سوی گروه‌های تروریستی و تکفیری در جوار مرزها برای ورود به خاک ایران انجام نشده و اگر جایی هم آمدند و حادثه‌ای پیش آمده سریع به آن سوی مرزها فرار کرده‌اند که ما در تعقیب آنان هستیم و کسانی هم که خسارتی وارد کردند سریعا شناسایی و دستگیر شدند.
‏‏* انسداد مرزها ‏
فرمانده مرزبانی ناجا هم گفت: به برکت انقلاب اسلامی و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری بر خلاف تمام توطئه‌های دشمنان در کشورهای پیرامون، مرزهای جمهوری اسلامی ایران از امنیت بسیار زیادی برخوردار هستند.
سردار قاسم رضایی در حاشیه افتتاح ساختمان اداری و رفاهی ثامن‌الائمه(ع) در ستاد فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ملت ایران ۲۲ بهمن امسال با خلق حماسه‌ای بزرگ به تمام دشمنان نظام جمهوری اسلامی پاسخ دندان شکنی داد. ‏
وی افزود: کسانی که با هر زبانی جمهوری اسلامی را تهدید می‌کردند، روز ۲۲ بهمن پاسخ خود را از ملت ایران گرفتند. وی گفت: مردم مسلمان ایران به ویژه مردم خونگرم و مهربان سیستان و بلوچستان تحمل چنین وضع از مرز را ندارند و از دولتمردان کشور دوست و همسایه انتظار دارند با برنامه ریزی و اقدامات شایسته برای ایجاد امنیت مرزها، شاهد برقراری امنیت و آرامش در مناطق همجوار باشند. او اظهار داشت: انسداد مرزها و رفاه مرزبانان یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار مرزبانی جمهوری اسلامی قرار دارد.
وی اظهار امیدواری کرد: ادامه روند عملیات انسداد و کنترل مرز که در ۱۰ سال گذشته برنامه ریزی و اجرا شده در برنامه ششم، توسعه یافته و با برنامه‌ریزی‌هایی که در دولت انجام شده شاهد تکمیل طرح انسداد مرز در سیستان و بلوچستان باشیم. او افزود: با توجه به فراهم‌‌بودن امنیت در سیستان و بلوچستان زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران در این استان فراهم شده است و امیدواریم با اجرایی‌شدن برنامه ششم توسعه شاهد تحول بسیار خوبی در این استان باشیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ