فرمانده نیروی پدافند هوایی‌: توان طراحی و ساخت تجهیزات نظامی‌و دفاع سایبری را داریم
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: در‌حوزه پدافندی بسیار جلوتر از برنامه‌های پیش بینی شده هستیم و در حوزه پهپاد، پدافند در حال تبدیل شدن به قطب قدرت پهپادی کشور است و به انواع پهپادها و کوادکوپتر با قابلیت گوناگون مجهزشده ایم.

به گزارش جماران، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد در مراسم تجدید میثاق فرماندهان و کارکنان این نیرو با آرمان‌‌های امام خمینی، افزود: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح تا آخرین قطره خون پای آرمان‌‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی

‌ایستاده ‌اند. وی افزود: در سال‌های گذشته حوزه پدافند هوایی پیشرفت‌های بسیاری داشته و قطار پدافند هوایی در ریل پیشرفت قرار گرفته است و در گام دوم انقلاب شگفتانه‌‌های بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد که باعث دلگرمی‌دوستان و بیم و هراس دشمنان خواهد شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به رونمایی از سامانه باور ۳۷۳ اظهار داشت: سامانه موشکی برد بلند و استراتژیک باور ۳۷۳ دارای مزیت‌های فراونی است که فقط چند کشور محدود توان تولید آن را دارند. بومی‌بودن این سامانه یکی دیگر از ویژگی‌های آن است که می‌تواند متناسب با شرایط ایران و در هر شرایط آب و هوایی عملیاتی شود و متناسب با تهدیدات از آن بهره برد.

صباحی فرد یادآور شد: سامانه برد متوسط ۱۵ خرداد یکی دیگر از سامانه‌های پدافند هوایی کشور است که رونمایی و عملیاتی شد. این سامانه هم می‌تواند با اهداف مختلف درگیر شودو آنها را منهدم کند. همچنین در چند روز گذشته سامانه راداری فلق با برد ۴۰۰ کیلومتر رونمایی شد. همه این توانمندی‌ها نشان می‌دهد که فرزندان انقلاب اسلامی‌توان طراحی و ساخت انبوه سامانه‌های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارند که پایداری در صحنه نبرد را برای ما به همراه داشته است.

نسخه مناسب چاپ