فرمانده کل سپاه: امکانات برای حرکت بسیج به سمت اهداف بزرگ رادر اختیار می‌گذاریم
 

‌فرمانده کل سپاه خطاب به بسیجیان گفت: ما همه امکانات را برای حرکت به سمت اهداف بزرگ در اختیار شما می‌گذاریم زیرا قرار است ما بر دشمنانمان غلبه کنیم.

به گزارش ایسنا، سرلشکر حسین سلامی‌در آیین تکریم رئیس پیشین و معارفه رئیس جدید سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ما حتماً قادر نیستیم ابعاد عظیم پدیده شگفت انگیز و با شکوه بسیج را توصیف کنیم، اظهار داشت: می‌توان بسیج را نماد و تجسمی‌زمینی از آیات آسمانی قرآن عظیم توصیف کرد.

وی افزود: بسیج مجمع مردان و زنانی است که پاکیزگی را دوست دارند؛ بسیج محیط حضور مجمع مردان و زنانی است که هیچ یک از جذابیت‌های ظاهری دنیا آنها را مجذوب خود نمی‌کند و می‌توانند به راحتی از این زیبایی‌های دنیا دل بکنند.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: بسیج مولود امام خمینی‌(ره) است که با ژرف‌نگری توانستند افق‌های وسیعی را برای دفاع از انقلاب اسلامی‌با محوریت بسیج بگشایند؛ این پدیده مبارک امروز تغییر دهنده همه معادلات در فضای مواجهه نظام اسلامی‌با نظام سلطه است. آن نهال زیبایی که امام راحل غرس کرد امروز به شجره طیبه‌ای مستحکم تبدیل شده است. بسیج سرزمین پاکیزه‌ای است که از آن گیاه پاکیزه می‌روید؛ بسیج تصویر فضیلت‌های انقلاب در سیمای انسانی است.

سرلشکر سلامی‌گفت: ما می‌خواهیم با بسیج قله‌های بزرگی را فتح کنیم و مستکبران را بشکنیم و ارزش‌های اسلامی‌را جاری و روح مقاومت و ایستادگی را در کالبد جهان اسلام احیا و معادله قدرت را تغییر دهیم. با بسیج می‌خواهیم آرزوهای دشمن را دفن و مجد و عظمت اسلام را در عصر حاضر احیا و پیشرفت کنیم و بر فراز سنگرهای کلیدی جهان پرچم‌های برافراشته از کرامت انسان به اهتزاز درآوریم.

وی با تاکید بر اینکه ویژگی‌هایی که مطرح شد، توصیف واقعی بسیج است نه توصیفی دست نیافتنی، ادامه داد: بسیج فرمول غلبه است؛ تا زمانی که بسیجیان روی زمین راه می‌روند و جهاد می‌کنند و ملت‌ها را آزاد می‌کنند و تفکر بسیجی را ترویج می‌دهند پیشرفت و عزت می‌آفرینند.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به ویژگی‌های بسیج گفت: امروز خوشبختانه ملت ایران در حال ساختن یک تاریخ

پر‌شکوه و با عظمت است؛ امروز بسیج در حال تغییر موازنه قدرت است و می‌بینید که ملت ایران امروز چگونه توانسته این سیاست‌های پیچیده، مرکب درهم تنیده و تارعنکبوتی دشمنان را متلاشی کند.

سرلشکر سلامی‌خاطرنشان کرد: این یک واقعیت است که همه ملت ایران بسیجی‌اند اگر چه در بسیج ثبت‌نام نکرده باشند؛ آنها در مقابل یک سناریوی جهانی کاملاً آگاهانه، شکیبا و مطمئن ایستاده‌اند و در حال شکست دادن قدرتی هستند که تلاش کرده است جنگ را به قلب‌ها و ذهن‌های ملت ما بکشد و سعی کرده جنگ اقتصادی، سیاسی و امنیتی را علیه ما بر پا کند، اما ملت ایران در پرتو هدایت‌های رهبر حکیم در برابر تمامی‌این توطئه‌ها ایستاده است.

وی ادامه داد: نیروی به هم پیوسته امت و امام جبهه شکست و نفوذ ناپذیری ایجاد کرده است و امروز شکست اندیشه‌های دشمن را مشاهده می‌کنیم؛ آنها می‌خواستند هراس از جنگ ایجاد کنند که ملت ایران دست از مقاومت بردارد، اما امروز هراس از جنگ در دل آنها افتاده و ملت ایران بی اعتنا به تمامی‌این ارعاب‌ها ایستاده است.

سرلشکر سلامی‌تاکید کرد: نحوه دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن که به نمایندگی از آمریکا آمده بود، نشاندهنده قدرت حقیقی اسلام و ملت ایران بود. این کار ساده‌ای نیست که در اثنای یک جنگ و در فضای نابرابر جهانی رهبر انقلاب این گونه با قدرتمندان با اقتدار سخن بگوید و دشمنان را در بن‌بست قرار دهند.

وقتی امت و امام به هم می‌پیوندند این اتفاق رخ می‌دهد این یعنی روحیه و تفکر بسیجی؛ اندیشه بسیجی فرمول شکست دادن قدرت‌ها است؛ بسیج بزرگ است؛ عرصه‌ها را باز می‌کند و ارزش‌های انقلاب را جاری می‌کند.

فرمانده کل سپاه خطاب به بسیجیان گفت: ملت ما آموخته‌اند سعادتشان با اسلام گره خورده است و این نسخه اصلی عزت و اقتدار ما‌ست. میدان جهاد سرزمین رشد بسیج است وقتی با دشمنان بزرگ دست پنجه نرم می‌کنید بزرگ می‌شوید. ما همه امکانات را برای حرکت شما به سمت اهداف بزرگ در اختیار شما می‌گذاریم زیرا قرار است بر دشمنانمان غلبه کنیم. دشمن رو به زوال است و این زوال بازگشت ناپذیر است.

‌وی با تشکر از زحمات سردار

غیب‌پرور گفت: از زمان ایشان طرح‌های اعتلای بسیج آغاز شد. اما تغییر در مسئولیت‌ها امری طبیعی است‌.

سرلشکر سلامی‌در پایان با اشاره به ویژگی‌های سردار سلیمانی، اظهار داشت: خوشحالیم که امروز این پرچم به دست برادری سپرده می‌شود که بیش از

۷۹ ما‌ه سابقه حضور در میدان‌های سخت دفاع مقدس را در کارنامه دارد. امیدواریم ایشان قادر باشند با کمک همه عزیزان اهداف بلندی که در حکم ایشان ذکر شده را عملی کنند.

حمایت ایران از دولت و ملت عراق

خبر دیگر اینکه، امیر سرتیپ حاتمی‌حمایت از دولت و ملت عراق را از سیاست‌های اصولی ایران بیان کرد و گفت: مناسبات دو کشور در طول بیش از یک دهه گذشته متأثر از اراده و درک مشترک رهبران سیاسی دو کشور به یک وضع و نمونه مثال زدنی دست یافته است.

به گزارش روابط عمومی‌وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ حاتمی‌در گفتگوی تلفنی با ” نجاح حسن علی الِشمِری” وزیر جدید دفاع عراق، تبریک این انتصاب و آروزی سربلندی و موفقیت برای وی، عراق را کشوری دوست و همسایه دانست که از اشتراکات دیرینه و فراوان مذهبی، اجتماعی و تمدنی با ایران برخوردار است.

سرتیپ حاتمی‌با تاکید بر اجرای توافقات دفاعی و نظامی‌گذشته فیمابین بیان کرد: امیدوارم در زمان تصدی جنابعالی، شاهد توسعه و تقویت بیش از پیش همکاری‌های دفاعی و نظامی‌میان دو کشور باشیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه حمایت از دولت و ملت عراق جزو سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی‌ایران است، گفت: مناسبات میان جمهوری اسلامی‌ایران و جمهوری عراق در طول بیش از یک دهه گذشته متأثر از اراده و درک مشترک رهبران سیاسی دو کشور به یک وضع و نمونه مثال زدنی دست یافته است.امیر سرتیپ حاتمی‌تصریح کرد: امنیت، ثبات و پیشرفت عراق را به مصلحت منطقه می‌دانیم و همواره از آن دفاع کرده ایم.

وی با اشاره به نقش نیروهای مسلح عراق در شکست گروههای تروریستی برای برقراری ثبات و امنیت در این کشور خاطرنشان ساخت: ملت عراق باید به نیروهای مسلح خود ببالد؛ چرا که این حماسه هیچگاه در تاریخ فراموش نمی‌شود.وزیر دفاع با بیان اینکه مناسبات میان نیروهای مسلح دو کشور در طوال سال‌های گذشته به یک

هم‌افزایی، پیوند، اعتماد و دوستی رسیده است برتقویت و توسعه مناسبات دفاعی دو کشور تأکید کرد.

امیر حاتمی‌با تاکید بر ضرورت رایزنی و همکاری‌های نزدیک در زمینه موضوعات منطقه‌ای و دو جانبه میان دو کشور از وزیر دفاع عراق جهت انجام سفر به جمهوری اسلامی‌ایران دعوت به عمل آورد.

” نجاح حسن علی الِشمِری” وزیر دفاع عراق هم در این گفتگو با تجلیل از مواضع و حمایت‌های ارزشمند جمهوری اسلامی‌ایران در مبارزه دولت و ملت عراق با گروه‌های تروریستی افزود: دو کشور دوست و برادر عراق و ایران دارای منافع مشترک بسیاری هستند و ثبات و امنیت دو کشور به یکدیگر وابسته است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ