فرودگاه «ابها» در جنوب عربستان هدف حمله موشک کروز انصارالله قرار گرفت
 

سرویس خارجی : تنها چند روز پس از حملات پهپادی نیروهای یمنی به فرودگاه های «نجران» و «جیزان» عربستان ، فرودگاه «ابها» در استان «عسیر» این کشور نیز با یک فروند موشک پیشرفته و هوشمند «کروز» انصارالله هدف قرار گرفت تا بدین وسیله ضمن انهدام تاسیسات این فرودگاه، ورود این نوع موشک های پیشرفته به کارزار نبرد با ائتلاف سعودی نیز عملا رسانه ای شود.

موشک های پیشرفته و هوشمند «کروز» بالدار نیز به کارزار نبرد نیروهای یمنی علیه متجاوزان عربستان وامارات پیوستند و در اولین حمله دقیق خود علیه زیرساخت  های رژیم سعودی، فرودگاه مهم «ابها» در «عسیر» عربستان را هدف قرار دادند و تاسیسات آن را منهدم کردند.

به گفته منابع خبری، یگان موشکی ارتش و انصارالله یمن موفق شد فرودگاه سعودی «أبهـــا» در استان «عسیر» عربستان را با یک فروند موشک پیشرفته «کروز» بالدار هدف قرار دهد وبرخی تاسیسات آن را منهدم کند. منابع خبری گفتند: این حمله دقیق موشکی به انهدام برخی تاسیسات و توقف تمامی پروازهای این فرودگاه منجر شد. در همین حال، «یحیی سریع»، سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد: این حمله موشکی در چارچوب پاسخ به جنایت‌های دشمن و محاصره ظالمانه علیه ملت یمن انجام شد. وی خطاب به رژیم‌های سعودی و امارات تاکید کرد که در صورت ادامه بسته بودن و محاصره فرودگاه‌های یمن، فرودگاه‌های آنها هم تعطیل خواهند شد.

این فرمانده یمنی افزود: این موشک شلیک شده، موشک بالدار «کروز» بوده است و حتی پیشرفته ترین سامانه های دفاع موشکی آمریکا هم نتوانسته اند آن را رهگیری کنند.«یحیی سریع» گفت: موشک هوشمند و پیشرفته «کروز» شلیک شده به فرودگاه «ابها» موجی از ترس و وحشت را در اردوگاه متجاوزان حاکم کرده است.

وی همچنین از غیر نظامیان و شرکت های فعال در امارات و عربستان خواست از فرودگاه ها و مراکز نظامی دور شوند.همزمان، «محمد عبدالسلام»، سخنگو و رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن نیز پس از هدف قرار دادن فرودگاه «أبها» عربستان در پیامی خطاب به مقامات ریاض و ابوظبی تأکید کرد : تداوم محاصره یمن توسط ائتلاف متجاوز عربی ، فرودگاه‌های آنها را در تیررس نیروهای یمن قرار می‌دهد.

در همین حال، «ترکی المالکی»، سخنگوی ائتلاف متجاوز عربی ضمن اذعان به وقوع حمله موشکی انصارالله به فرودگاه «أبها» گفت: این موشک به فرودگاه اصابت و برج مراقبت این فرودگاه را از دور خارج کرده است.وی تاکید کرد: ائتلاف سعودی تدابیر جدی برای مقابله با این اقدامات را لحاظ خواهد کرد.المالکی همچنین اذعان کرد که ۲۶تن در این حمله موشکی زخمی شده اند و بخش‌های نظامی و امنیتی روی اینکه نوع موشک شلیک شده چه بوده است، کار می‌کنند. ائتلاف سعودی همچنین قطعاتی را موشک «کروز » شلیک شده به فرودگاه «ابها» گردآوری کرد و به نمایش گذاشت تا بار دیگر اتهامات بی اساسی را به دیگران نسبت دهد.

همزمان با این حمله موفق، منابع امنیتی یمن از شلیک سه فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» به پایگاه‌های شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه «عسیر» واقع در جنوب عربستان خبر دادند که چندین کشته و زخمی بر جا گذاشته است. تک تیراندازان انصارالله یمن نیز ۲۳مزدور عربستان را در مناطق «جیزان» و «عسیر» عربستان از پا درآوردند تا روز سیاهی برای ائتلاف عربی رقم خورده باشد.در چنین شرایطی، «کلاودیا روس»،معاون رئیس پارلمان آلمان در آستانه سفر ولیعهد ابوظبی به این کشور ، به شدت از سیاست‌ها و اقدامات امارات در منطقه و یمن انتقاد کرد و گفت: « محمد بن‌زاید » با کشتار یمنی ها، مسئول بزرگ‌ترین تراژدی روی سیاره زمین است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ