فرودگاه «ابها» و پایگاه استراتژیک «ملک خالد» عربستان هدف حملات انصارالله قرار گرفتند
سرویس خارجی: سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه بین‌المللی «أبها» و پایگاه هوایی مهم « ملک خالد» رژیم سعودی در جنوب عربستان خبر داد.

« یحیی سریع» اعلام کرد : نیروهای یمنی چند حمله پهپادی به فرودگاه بین المللی «أبها» در عربستان انجام دادند که موجب لغو پروازهای این فرودگاه شد.

وی گفت: در این حملات برج مراقبت فرودگاه «أبها» هدف قرار گرفت.سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین حملات خود به پایگاه هوایی «ملک خالد» سعودی ها در منطقه «خمیس مشیط »، واقع در جنوب عربستان را از سر گرفت و در این حمله نیز برج مراقبت این پایگاه هدف گرفته شد.

این مقام یمنی در ادامه تصریح کرد : این حملات با استفاده از پهپادهای «قاصف کی ۲»صورت گرفته و موفقیت آمیز بوده اند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین مواضع متجاوزان سعودی در «نجران» را با چهارموشک بالستیک «زلزال ۱» هدف قرار دادند.انصارالله یمن همچنین با شلیک یک فروند موشک بالستیک جدید «نکال» به مواضع ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه «السدیس»، واقع در استان «نجران» عربستان، دهها تن از آنان را کشته یا زخمی کرد. در خبر دیگری، قبایل استان «ابین» یمن در واکنش به اشغالگری اماراتی ها، علیه نظامیان امارات در این استان بسیج عمومی اعلام کردند و خواستار خروج این نیروها شدند.

نسخه مناسب چاپ