فروش نوزاد به یک زوج به قیمت ۴۸ میلیون تومان ‏
سرویس حوادث: پلیس در ماجرای فروش یک نوزاد به قیمت ۴۸ میلیون تومان،زن و مرد خریدار، زن رابط و مادر نوزاد را بازداشت کرد. ‏

‏۴ تیر جاری عوامل حراست یکی از بیمارستان‌های تهران با مراجعه به مأموران انتظامی همان بیمارستان اعلام کردند پدر و مادری مدعی‌ هستند نوزاد آنها یکم تیر جاری به دنیا آمده اما عوامل حراست احتمال می‌دهند که این افراد پدر و مادر واقعی نوزاد نباشند.

مأموران انتظامی بیمارستان با اطلاع از این ماجرا، بررسی‌های اولیه را آغاز کرده و در گام نخست تحقیقات با حضور در بخش ‏NIC‏ بیمارستان (بخش مراقبت ویژه از نوزادان نارس) متوجه شدند نوزاد دختری به صورت نارس و در هفته ۳۴ بارداری به دنیا آمده است.

مأموران در گام بعدی تحقیقات سراغ زن و شوهر جوانی که مدعی بودند والدین این نوزاد هستند، رفته و در همان تحقیقات مشخص شد که نوزاد متعلق به این زن و شوهر نیست.

این زن و شوهر ۳۲ و ۳۱ ساله در جریان تحقیقات به مأموران گفتند:‌ ما ده سال پیش ازدواج کردیم اما صاحب فرزند نمی‌شدیم، برای بچه‌دار شدن اقدامات زیادی انجام داده و مبالغ بسیاری هزینه کردیم اما اقداماتمان مؤثر واقع نشد.

مرد جوان به مأموران گفت: به واسطه یکی از دوستانم در شهرستان با خانمی ۳۸ ساله آشنا شدیم که مدعی بود می‌تواند نوزادی را برایمان بخرد، با این زن در تهران قرار گذاشتیم که وی اعلام کرد خانواده‌ای را می‌شناسد که می‌خواهند فرزندشان را پس از زایمان بفروشند و سپس به ترکیه بروند.این خریدار نوزاد گفت: من و همسرم با خانم باردار آشنا شدیم، وی و شوهرش در کرج سکونت داشتند که شوهر وی پس از به دنیا آمدن فرزند به ترکیه رفت و مادر نوزاد نیز قصد داشت پس از تحویل فرزندش به ما به ترکیه برود.

مأموران در گام بعدی تحقیقات با شگردهای پلیسی مادر نوزاد و رابط را به بیمارستان کشانده و آنها را بازداشت کردند.‏

سرهنگ عباس کرمی؛ فرمانده یگان‌های حفاظت فیزیکی اماکن پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: زن و مرد جوان، خانم رابط و مادر نوزاد در این پرونده بازداشت شدند البته مادر نوزاد با دستور مقام قضایی و با اخذ وثیقه برای نگهداری از فرزندش آزاد شده و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ