کوتاه آموزشی
اعلام نتیجه آزمون دستیاری ۱۸خرداد
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از اعلام نتایج آزمون دستیاری پزشکی در ۱۸خرداد خبر داد و گفت: با توجه به تعطیلات پیش رو، نتایج آزمون شنبه ۱۸خرداد منتشر می شود .
دکتر آبتین حیدرزاده در گفتگو با مهر افزود: نتایج نهایی چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ساعت ۱۵روز شنبه ۱۸خرداد در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود. وی افزود: در این دوره از آزمون ۳هزار و ۳۵۳ نفر پذیرفته شده اند.

آغاز توزیع کارت کنکور کارشناسی‌ ارشد از ۲۰خرداد
آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ ۱۳۹۸و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی‌ دانشجویی‌ کشور در روزهای ۲۳و ۲۳خرداد برگزار خواهد شد و توزیع کارت آزمون از ۲۰خرداد آغاز می شود.
به گزارش مهر، آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور در نوبت صبح و بعدازظهر روز پنجشنبه ۲۳خرداد و نوبت صبح جمعه ۲۴خرداد ۹۸و بر اساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

خطر بازماندگی از تحصیل در کمین دانش‌آموزان دو زبانه
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر دانش آموزان ۲زبانه شناسایی نشوند و آموزش نبینند بعد از چند سال مدرسه را رها می‌کنند.
به گزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده اظهار داشت: تعدادی از بچه‌هایی که در مناطق ۲زبانه کشور زندگی می‌کنند به دلیل ناآشنایی با زبان فارسی برچسب دیرآموز می‌خورند که پس از مدتی مشخص می‌شود مشکل یادگیری ندارند و فقط به خاطر ناآشنایی با زبان فارسی است که در یادگیری با چالش روبه‌رو هستند.وی گفت: در طرح سنجش سلامت کودکان در بدو ورود به دبستان «بسندگی زبان فارسی» را اضافه کردیم تا دانش آموزان با زبان فارسی ارتباط برقرار کنند. معاون آموزش ابتدایی طرح مذکور را در راستای حقوق کودکان مناطق محروم دانست و عنوان کرد: انتظارات خانواده و جامعه از کودکی که برچسب دیرآموز می‌خورد، متفاوت می‌شود و با طرح بسندگی زبان فارسی می‌توانیم دو پیامد مطلوب را داشته باشیم.وی در ادامه اضافه کرد: با اجرای طرح بسندگی زبان فارسی، کودکان ۲زبانه که مهارت‌های لازم تسلط به زبان فارسی را ندارند می‌توانند به مقدار لازم ارتباط برقرار کنند و دیگر به‌اشتباه، دیرآموز تلقی نخواهند شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ