کوتاه آموزشی
چاپ کاغذی پایان نامه‌ها و تکالیف آموزشی ممنوع شد
با ابلاغ بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم از سال تحصیلی آینده، چاپ کاغذی پایان نامه‌ها، رساله‌ها، گزارش‌ها و تکالیف درسی در همه مقاطع و رشته‌ها ممنوع است.
به گزارش دیده بان علم ایران به نقل از وزارت علوم، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر با ابلاغ بخشنامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از آنان خواست تا از سال تحصیلی آینده نسبت به حذف و ممنوع ساختن چاپ کاغذی پایان نامه‌ها و موارد مشابه اقدام کنند.
در متن این بخشنامه آمده است: «در راستای سیاستهای دولت و با توجه به نامه شماره ۹۷ر۱۰۰ر۴۵۴۲۳ تاریخ ۱۱ بهمن ۹۷ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست و نیز با عنایت به عزم دستگاه آموزش عالی در کاهش هزینه‌ها، صرفه جویی در مصرف کاغذ و دستیابی به اهداف برنامه مدیریت سبز و همچنین با توجه به نقش آموزش عالی در بهینه‌سازی رفتارهای صحیح در جامعه، لازم است کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از سال تحصیلی آینده نسبت به حذف و ممنوع کردن چاپ کاغذی پایان‌نامه‌ها ر رساله‌ها، گزارش‌های علمی، گزارش‌های درسی و یا تکالیف آموزشی رایج در همه مقاطع و رشته‌ها اقدام کنند. شایان ذکر است، تشخیص موارد استثناء (مصادیقی که امکان نشرِ الکترونیکی آن وجود ندارد) بر عهده دانشگاه خواهد بود.»

اعلام نتایج آزمون‌ پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد نیمه مرداد
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: در تلاش هستیم تا بتوانیم در نیمه مرداد امسال، نتایج آزمون‌های پایه‌های ورودی هفتم و دهم مدارس سمپاد را اعلام کنیم.
فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گفت‌وگو بافارس گفت: ما همه اقدامات را نمی‌توانیم خودمان به تنهایی انجام دهیم و در این خصوص شرکای کاری وجود دارند که بخش عظیمی از موارد مربوط به اعلام زمان نتایج آزمون‌های مدارس سمپاد و نمونه دولتی را برعهده دارند؛ همه در تلاش هستیم تا بتوانیم در نیمه مرداد امسال نتایج آزمون‌ها را اعلام کنیم .

زمان ارائه فرم‌های هدایت تحصیلی به دانش‌آموزان پایه نهم
مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: ۱۰روز پس از اعلام نتایج و ارائه کارنامه‌ها، فرم‌های ۶و ۷برگه‌های هدایت تحصیلی آماده تحویل است که دانش‌آموزان باید آن را دریافت و نسبت به ثبت‌نام در مدارس برای حضور در پایه دهم اقدام کنند. وی ادامه داد: امسال ظرفیت‌ها برای اغلب رشته‌ها اولویت قرار گرفته و اعلام کرده‌ایم در هر منطقه که ظرفیت وجود داشته باشد بنا به اعلام آن منطقه می‌توانند پذیرش دانش‌آموز داشته باشند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ