کوتاه آموزشی
۴۵هزار تن کاغذ برای چاپ کتاب های درسی نیاز است
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: باید ۱۴۲میلیون کتاب درسی با هزار عنوان برای مهرماه امسال چاپ شود که برای این تعداد کتاب ۴۵هزار تن کاغذ نیاز داریم .
به گزارش ایرنا، سید جواد حسینی در جلسه شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش گفت: در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به نیاز کاغذ برای چاپ کتاب های درسی مهر ماه با اعتبار ۴٧ میلیون دلار اشاره شد .حسینی از حضور رییس‌جمهوری در یکی از جلسات شورای عالی آموزش و پرورش در آینده نزدیک خبر داد و گفت: امیدواریم با حضور دکتر روحانی مصوبات خوبی برای نظام تعلیم و تربیت داشته باشیم.سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: با بررسی‌هایی که سازمان نوسازی و تجهیز مدارس انجام داده است، در مهرماه مدرسه خشتی و گلی و بخاری‌های غیر استاندارد نخواهیم داشت. البته در استان سیستان و بلوچستان تا اول مهرماه قادر نخواهیم بود این مورد را عملیاتی کنیم، اما پیگیری‌ها را انجام می دهیم تا در این استان هم مدارس خشتی و بخاری‌های غیراستاندارد نداشته باشیم.

راه‌های شکایت اولیاء بابت لباس‌فرم مدارس
معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش‌آموزی با بیان اینکه شفاف سازی نحوه انتخاب جنس و کیفیت پارچه پوشاک مدارس را که اصرار داریم حتماً تولید ملی باشد در سال جاری دنبال می‌کنیم، گفت: از سال آینده با همت انجمن اولیاء و مربیان و کمیته عفاف و حجاب، مدل‌های اسلامی- ایرانی پیاده سازی خواهد شد.
سید هادی دلبری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به راه‌اندازی سامانه پوشاک مدارس که اخیراً صورت گرفته اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی سامانه پوشاک، شفاف سازی در دو مسیر است؛ نخست مسیر جریان نقدی(مالی) از خانواده به مدرسه و تولید کننده و دیگری شفاف سازی نحوه انتخاب جنس و کیفیت پارچه (که اصرار داریم حتماً تولید ملی باشد). مدل پوشاک و انجام تعهدات تولید کننده هم مطابق قرارداد در مدت زمان تعیین شده است. وی افزود: تا این لحظه ۳۲۷۲ تولیدی در سامانه پوشاکwww.form.irsto.ir ثبت نام و مجوز تولید پوشاک را دریافت کرده‌اند.دلبری اضافه کرد: سازمان دانش آموزی با راه‌اندازی بخش شکایات بر روی سامانه لباس فرم و همچنین سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۸۸۳۸۴ این امکان را برای اولیای دانش آموزان فراهم کرده است تا شکایات و پیشنهادهای خود درباره عملکرد تولیدکنندگان لباس و مدارس و همچنین بهبود فرآیند اجرای پوشاک مدارس را با سازمان در میان بگذارند.

نتایج اولیه کنکور ارشد امروز اعلام می‌شود
نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸از ساعت ۲۰به بعد روز دوشنبه ۱۷تیرماه ۹۸اعلام می شود .
به گزارش مهر، آن دسته از داوطلبانی که بر اساس اعلام نتیجه و مفاد کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شوند، لازم است براساس مفاد اطلاعیه‌ای که در این خصوص همزمان با اعلام نتیجه بر روی سایت اطلاع رسانی این سازمان قرار داده می‌شود، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از روز چهارشنبه ۱۹تیر تا روز یکشنبه ۲۳تیر انجام می شود. دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره۲) آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸از روز دوشنبه ۱۷تیرماه ۹۸بر روی سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ