کوتاه آموزشی
ثبت‌نام در آزمون بین‌المللی تافل آغاز شد

امکان ثبت نام دور جدید آزمون تافل TOEFL فراهم شد و داوطلبان می‌توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

به گزارش مهر، در ادامه اطلاعیه‌های ۸خرداد و ۳۰تیر ۹۸سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌المللی TOEFLو GRE، داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌های زبان بین‌المللی TOEFLو GRE می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

با توجه به هماهنگی به عمل آمده با مراجع ذیربط و موسسه ETSامکان ثبت‌نام دور جدید آزمون TOEFL فراهم شده است و داوطلبان برای ثبت نام در آزمون یا کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت ets.sanjesh.org مراجعه کنند.

اخراج یک دانشجو به دلیل تخلف علمی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت از اخراج یک دانشجو در ارتباط با تخلف علمی در این دانشگاه خبر داد و گفت: به یکی دو نفر از اساتید و اعضای هیئت علمی در این رابطه تذکر داده شد.

تورج محمدی در گفتگو با مهر درباره فعالیت کمیته اخلاق پژوهشی در این دانشگاه، با اشاره به شکل گیری آن در سال ۹۵، گفت: از بدو ایجاد کمیته اخلاق پژوهشی در دانشگاه علم و صنعت، بر اساس آیین‌نامه قبلی، مسائلی را که در دانشگاه مطرح بود، حسب مورد، بررسی کردیم.وی افزود: تخلف زمانی رخ می دهد که اساتید، تعیین عناوین پایان نامه‌ها را به خود دانشجویان واگذار کرده و نظارت کمتری بر آن داشته باشند که این موضوع، عموماً در دانشگاه‌های بزرگ و دولتی کمتر به چشم می خورد. با این وجود اما معتقدم به منظور پیشگیری و حصول اطمینان از اینکه به هیچ وجه چنین اتفاقی در دانشگاه رخ ندهد، باید کمیته‌های اخلاق پژوهشی کماکان فعالیت خود را بصورت دقیق و مستمر، ادامه دهند. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت درباره تخلفات صورت گرفته در این دانشگاه گفت: ۲مورد تخلف دانشجویی داشتیم که حسب قانون، پس از ارجاع به کمیته انضباطی دانشجویی، رای در یک مورد، منجر به اخراج و در دومی؛ منتج به تذکر شد. در مورد همکاران هیئت علمی و اساتید راهنما هم فقط یکی دو مورد مختصر بود که تذکر داده شد.

۵پروژه عمرانی در دانشگاه علامه طباطبایی افتتاح می شود

رییس دانشگاه علامه طباطبایی از افتتاح ۵پروژه عمرانی دانشگاه علامه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد.

دکتر حسین سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با بیان اینکه ما آمادگی کامل برای پذیرش دانشجویان و آغاز سال تحصیلی جدید را در دانشگاه علامه طباطبایی داریم، اظهار کرد: تمهیدات آموزشی لازم در این زمینه انجام شده است و خوابگاه‌های این دانشگاه آماده پذیرش دانشجویان خوابگاه است، ضمن این که مواد غذایی لازم را تا حدودی برای چند ماه اول پذیرش دانشجویان فراهم کرده‌ایم. بنابراین شروع سال تحصیلی خوبی را در دانشگاه خواهیم داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: در آغاز سال تحصیلی پنج پروژه جدید سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را در دانشگاه علامه طباطبایی افتتاح خواهیم کرد؛ بنابراین در دانشگاه علی‌رغم تمامی محدودیت‌ها و مشکلات مطلق مالی، همکاران ما تلاش کردند در مسیر رشد و توسعه دانشگاه و همچنین ارائه خدمات به دانشجویان خللی وارد نشود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص وضعیت تخصیص بودجه جاری دانشگاه نیز گفت: با گذشت حدود ۶ماه از سال، قرار بود ۵۰درصد این بودجه‌ها تخصیص داده شود، اما تاکنون حدود ۳۲درصد این بودجه پرداخت شده است، به همین جهت ما با مشکلات شدید بودجه‌ای در دانشگاه مواجه هستیم و عمدتاً در پروژه‌های عمرانی به پیمانکاران بدهکاریم و حتی در تامین مواد غذایی نیز مشکلاتی داریم،‌ اگر چه پیمانکاران شرایط دانشگاه را درک کرده و در این زمینه همراهی‌های لازم را با ما انجام می‌دهند. دکتر سلیمی با تاکید بر اینکه مشکلی در اسکان دانشجویان در خوابگاه نداریم، گفت: اگر سازمان سنجش آموزش کشور تعداد دانشجویان معرفی شده به دانشگاه را در حد دانشجویان سال گذشته اعلام کند و دانشجویان بیشتری به دانشگاه تحمیل نکند، ما مشکل ظرفیتی در اسکان دانشجویان نخواهیم داشت.

نسخه مناسب چاپ