کوتاه آموزشی
وزیر آموزش و پرورش: نباید کسی در مدرسه اجازه تفتیش عقاید داشته باشد

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که نباید کسی در مدرسه اجازه تفتیش عقاید داشته باشد.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در توییتر نوشت: آموزش رایگان و با کیفیت حق همه کودکان است. نباید کسی به سبب داشتن عقیده‌ای از حق تحصیل در مدرسه محروم ‌شود. وی افزود: نباید کسی در مدرسه اجازه تفتیش عقاید داشته باشد. نباید فرقه‌های غیرقانونی در مدرسه تبلیغ شوند. مدرسه جای تربیت حق‌مدارانه و آموزش قانون‌گرایانه است.

توزیع ۶۰۰هزار جلد کتاب درسی بین دانش‌آموزان با نیازهای ویژه

معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه ۶۰۰هزار جلد کتاب در سال تحصیلی جدید میان دانش‌آموزان با نیازهای ویژه توزیع می‌شود، گفت: هر سال ۱۷۵عنوان کتاب بریل، ۴۱عنوان کتاب صوتی و ۶۵عنوان کتاب مناسب‌سازی شده برای دانش‌آموزان با آسیب بینایی و کم‌توان ذهنی و چند معلولیتی تهیه می‌شود.

محسن غفوریان در گفت و گو با ایرنا گفت: برخی از دانش آموزان از کتاب‌های عادی استفاده می کنند. عمدتا دانش آموزان با آسیب‌های شنوایی، بینایی، معلولیت جسمی و حرکتی با هوشبهر مرزی بالا، دانش آموزان دارای اختلالات هیجانی و همچنین طیف اوتیسم دارای هوشبهر عادی، از کتب دانش آموزان عادی بهره می‌گیرند.

مهلت ثبت‌نام دوره بدون آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد تمدید شد

مهلت ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته نیمسال اول ۹۹-۹۸دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد، ثبت نام کارشناسی پیوسته بر اساس سوابق تحصیلی تا پنج شنبه ۲۸شهریور تمدید شد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی

www.azmoon.org ضمن دریافت دفترچه راهنما و کسب اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، نسبت به خرید کارت اعتباری و ثبت نام خود اقدام کنند. شایان ذکر است نتایج این دوره پایان شهریور ماه اعلام خواهد شد.

اعلام نتایج دوره‌های بدون آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

نتایج دوره‌های کاردانی پیوسته، ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول ۹۹-۹۸دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش ایسنا، نتایج دوره‌های کاردانی پیوسته، ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی سامانه www.azmoon.netقرار گرفت. مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است که پذیرفته شدگان این دوره می‌توانند جهت اطلاع از زمان و نحوه مراجعه به واحدهای دانشگاهی محل پذیرش به اطلاعیه ای که امروز شنبه در سامانه این مرکز به آدرس

sanjesh.iau.ir قرار خواهد گرفت، مراجعه کنند.

کارنامه آزمون ارشد دانشگاه آزاد منتشر شد

کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸دانشگاه آزاد منتشر شد.

به گزارش ایسنا، کارنامه کلیه داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۸دانشگاه آزاد انتخاب رشته کرده‌اند بر روی پایگاه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.orgقرار گرفت.

۲۴درصد دانشجویان پزشکی نیازمند مداخلات روان‌شناختی هستند

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ۲۴درصد دانشجویان پزشکی نیازمند مداخلات روان شناختی هستند،‌ گفت: شکست عاطفی و استرس‌ از جمله مشکلات دانشجویان است.

رحمان خدابنده لو در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات اجرای طرح سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: تمامی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه‌های علوم پزشکی در ابتدای ورود به دانشگاه‌ها فرم ارزشیابی استاندارد سلامت روان را تکمیل می‌کنند، پاسخ آنها آنالیز می‌شود و در صورت تشخیص اقدامات مشاوره‌ای یا درمانی بر روی دانشجویانی که مشکل خاصی داشته باشند صورت می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: پرسشنامه جدید ارزیابی سلامت روان دانشجویان امسال برای اولین بار استانداردسازی و طراحی شده است و در این پرسشنامه ۱۴شاخص را در نظر گرفتیم و دانشجویان بر اساس این شاخص‌ها تحت بررسی قرار می گیرند. خدابنده لو تاکید کرد: مسائلی نظیر شکست عاطفی، استرس‌های کنکور و غیره از جمله مشکلات دانشجویان در بررسی‌های سنجش سلامت روان است که البته آمار دقیق را باید بعد از بررسی‌های لازم اعلام کرد.

نسخه مناسب چاپ