کوتاه از سراسر جهان
 

اعلام جرم علیه یک آمریکایی به اتهام تهدید به قتل ترامپ

فارس: مقام‌های قضایی در آمریکا علیه «گری گریول» اهل ایالت کنتیکت این کشور به اتهام تهدید به قتل رئیس‌جمهوری و ارسال مواد آغشته به «سیاه زخم» اعلام جرم کردند. دادستانی ایالت کنتیکت آمریکا در متن اعلام جرم علیه «گری گریول» او را متهم کرده که ضمن تهدید به قتل ترامپ، برای وی نامه‌های حاوی پودر سفید فرستاده است؛ نامه‌هایی که خود او مدعی است حاوی باکتری سیاه ‌زخم بوده‌اند.

حمله به مساجد و فروشگاه‌های مسلمانان در سریلانکا

مهر: رسانه ها از حمله به مساجد و مراکز مخصوص مسلمانان در سواحل غربی سریلانکا خبر دادند.بعد از گذشت سه هفته از انفجارهای تروریستی سریلانکا که در آن ۲۵۰ نفر کشته شدند فضای حاکم بر سریلانکا همچنان بحرانی است بطوریکه روز گذشته به مساجد و چند فروشگاه مسلمانان در شهر «چیلاو» در سواحل غربی این کشور حمله شد.در این حادثه، حمله کنندگان اقدام به پرتاب سنگ به سمت مساجد و دیگر مراکز مسلمانان کردند.

فکر بکر نخست وزیر هند موجب تمسخرش در شبکه های اجتماعی شد!

ایسنا: اظهارات اخیر نخست وزیر هند درباره حمله هوایی به پاکستان و اینکه با وجود وضعیت بد هوا شخصاً دستور این حمله را صادر کرده، تمسخر او از سوی مخاطبان در فضای مجازی را به دنبال داشت. نارندرا مودی گفت: باران سنگین شب ۲۵ فوریه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای حملات ۲۶ فوریه را پیچیده کرد و موجب شد طراحان نظامی به حملات هوایی دیگری فکر کنند اما من گفتم ابر و باران سنگین پوششی برای ما و به نفعمان است و شاید به این وسیله بتوانیم از رادار فرار کنیم. وی افزود: این فکر بکر من بود. در پی این اظهارات، مدیر رسانه‌ای حزب اپوزیسیون اصلی هند این سخنان مودی را به سخره گرفت و گفت چندین دهه است چه هوا ابری باشد، چه نباشد، برای شناسایی هواپیماها از رادار استفاده می‌شود. برخی دیگر نیز گفتند، شاید مودی چیزی مصرف کرده و در هپروت چنین حرفی زده است.

۷ کشته در حمله مسلحانه به کلیسایی در بورکینافاسو

ایسنا: حمله مسلحانه افراد ناشناس به کلیسای کاتولیک‌ها در منطقه دابلو در بورکینافاسو، هفت کشته برجا گذاشت. مهاجمان هنگام مراسم عبادت به کلیسا هجوم برده و به سمت مردم آتش گشودند. پیش از این نیز گروهی مهاجم در ۲۸ آوریل به کلیسای پروتستان‌ها در ایالت «سووم» بورکینافاسو حمله کرده و پنج تن از جمله یک کشیش را به قتل رساندند. در ۲۵ آوریل نیز در ایالت «کولپلوگو» در بورکینافاسو شش تن از جمله پنج معلم در یک حمله مشابه جان باختند. تاکنون بیش از ۳۰۰ تن بر اثر این حملات کشته شده‌اند. دولت بورکینافاسو از ابتدای سال جاری میلادی در هفت ایالت از ۱۳ ایالت این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ