کوتاه از سراسر جهان
 

آمریکا درخواست استرداد آسانژ را به انگلیس داد

ایسنا: روزنامه واشنگتن پست به نقل از یکی از مقامات دولت آمریکا گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا درخواست رسمی استرداد جولیان آسانژ، بنیان‌گذار وب‌سایت افشاگر ویکی لیکس را به مقامات انگلیسی تقدیم کرده است. براساس یک معاهده امضا شده میان آمریکا و انگلیس هرگونه درخواست استرداد باید ظرف ۶۰ روز از زمان بازداشت تنظیم شود و جولیان آسانژ، در ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین‌ماه امسال) در سفارت اکوادور در لندن بازداشت شد. آسانژ در حال حاضر در یکی از زندان‌های لندن دوره حبس ۵۰ هفته‌ای خود را می‌گذراند.

گاردین: منبع درآمد ۹۰ میلیون دلاری داماد ترامپ مشخص نیست

مهر: روزنامه گاردین از انتقال مبالغ هنگفتی به حساب «جرد کوشنر» مشاور ارشد و داماد ترامپ خبر داد که منابع آن نامشخص است. یک شرکت املاک و مستغلات که «کوشنر» صاحب بخشی از آن است ۹۰ میلیون دلار از یک نهاد برون مرزی نامشخص دریافت کرده است. دریافت این مبلغ از زمانی صورت گرفته که وی به عنوان مشاور ارشد ترامپ وارد کاخ سفید شده است. با استناد به بایگانی‌های شرکت و مصاحبه‌های انجام شده در حالی که کوشنر به عنوان فرستاده بین المللی آمریکا مشغول به کار بوده یک سرمایه نامعلوم به شرکتی به نام «کادر» منتقل شده؛ شرکتی که کوشنر صاحب بخشی از آن است.

انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام در یونان

تسنیم: رئیس جمهوری یونان با درخواست نخست وزیر این کشور برای انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام موافقت کرد.رئیس جمهور یونان در حالی با درخواست آلکسیس سیپراس نخست وزیر برای برگزاری انتخابات زودهنگام و انحلال پارلمان موافقت کرده که حزب حاکم یونان در انتخابات پارلمان اروپا شکست بدی را متحمل شد. انتخابات یونان قرار است ماه آینده برگزار شود. سیپراس چهار ماه قبل از پایان دوره نخست وزیری اش خواستار برگزاری انتخابات زودرس شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ