کوتاه از سراسر جهان
 

حاکم دبی علیه همسر فراری اش اقامه دعوی کرد

مهر: «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی علیه همسرش که به انگلیس فرار کرده است اقامه دعوی کرد.شبکه سی ان ان هم از برگزاری اولین جلسه دادگاه ماجرای فرار همسر حاکم دبی در ۳۰ و ۳۱ جولای جاری خبر داد.اخیراً شاهزاده «هیا» خواهر ناتنی پادشاه اردن و همسر حاکم دبی که از روابط گرمی با ولیعهد انگلیس و همسرش برخوردار است به لندن فرار کرده است.

برنامه جدید آمریکا برای مقابله با روسیه در اروپا

مهر: آژانس توسعه بین الملل آمریکا از برنامه ویژه خود برای مقابله با روسیه در اروپا خبر داد. این برنامه جدید در پی کاهش نفوذ روسیه در اروپا بویژه کشورهای اوکراین و مولداوی است. در این برنامه سعی خواهد شد با کمک به اقتصاد کشورهای اروپایی، از نفوذ روسیه در این کشورها جلوگیری شود.همزمان الکساندر گروشکو، معاون وزیر خارجه روسیه درباره روابط روسیه و ناتو گفت: اقدامات روسیه متقارن خواهد بود اما هزینه زیادی نخواهد داشت.

نگرانی سازمان همکاری اسلامی از اسلام هراسی در سریلانکا

ایرنا: سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه ای از مقامات سریلانکا خواست ضمن مقابله با اسلام هراسی و نفرت پراکنی علیه مسلمانان، سلامت و امنیت این افراد را تضمین کنند. گفتنی است دو شهر سریلانکا ۲۱ آوریل (اول اردیبهشت) هدف چندین حمله تروریستی به کلیساها و یک هتل قرار گرفتند و در مجموع هشت انفجار و حمله انتحاری در این دو شهر (کلمبو و نگومبو) رخ داد که ۲۵۷ کشته و بیش از ۵۰۰ مجروح بر جا گذاشت. این حملات به مسلمانان نسبت داده شده است.

محاکمه نوه «نظربایف» در انگلستان به اتهام استفاده از مواد مخدر

فارس: رسانه‌های انگلستان از آغاز دعاوی حقوقی در مورد «آی‌سلطان نظربایف» نوه «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهوری سابق قزاقستان، در لندن خبر دادند و اولین نشست برای بررسی اقدامات غیرقانونی آی‌سلطان برگزار شد. نوه رئیس جمهوری سابق قزاقستان به اتهام استفاده از مواد مخدر و درگیری با پلیس بازداشت شده است. آی‌سلطان فرزند «دریغا نظربایوا» رئیس پارلمان قزاقستان است و به تازگی از آکادمی نظامی انگلستان فارغ التحصیل شده است.

برگزاری رژه نظامی در روز ملی ونزوئلا

ایسنا: ونزوئلا با برگزاری یک رژه نظامی روز استقلال خود را با حضور رئیس جمهوری این کشور برگزار کرد. رژه نظامی ونزوئلا برای برگزاری دویست و هشتمین سالگرد استقلال این کشور از اسپانیا برگزار شد. رئیس جمهوری ونزوئلا گفت که این رژه بیانگر انسجام، نظم، اتحاد و تنوع کامل و عالی در کشور است. مادورو اظهار داشت: در روز ۲۴ ژوئیه (دوم مرداد) نیز برای محک زدن طرح‌های دفاعی کشور در برابر حملات مکرر آمریکا رزمایش برگزار می‌کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ